Koláčky a spiklenci

Koláčky a spiklenci
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/bmid_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4 821 821

Muffin a čaj série

< 2. díl

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…... celý text

katerina1510
24.05.2019 5 z 5

Stejně jako maffin a čaj
Během čtení vám kniha dokáže několikrát zlomit a zase zahojit srdíčko.

Ivuska.09
24.05.2019 5 z 5

Máte obavy, že se vám pokračování Muffina a čaje nebude líbit tolik jako první díl? Tak buďte naprosto v klidu: sama nedokážu vůbec říct, který díl je lepší. Jsou skvělé oba! Měla jsem velmi vysoká očekávání a Theo je jeden z mála autorů, který je dokázal bez jakýchkoli výtek naplnit. Tohle je naprosto úžasný příběh a slupnete ho jako malinu. Baví mě Daniel a Kit, baví mě tématika, baví mě zápletky, baví mě všechno! Mladí čtenáři tohle jistě ocení, sami třeba podobné situace dobře znají. A navíc se autor prostřednictvím knihy rozhodl pomáhat i ostatním: tím v mých očích ještě stoupl. Já bych si moc přála, abychom se dočkali i třetího dílu - ani ten by mě jistě nezklamal.

Twinny
24.05.2019 5 z 5

Měsíc jsem nevzala knihu do ruky. Příprava na maturitu mi sebrala všechen čas a sílu. Nicméně pár dní před zkouškou jsem se potřebovala uklidnit nějakou lehčí, ale už přečtenou kamarádkou z mojí knihovny. Po delším přemýšlení jsem sáhla po Muffinu a čaji, který jsem četla přesně před rokem. Což se mi hodilo, protože už na mě čekaly další osudy Daniela a Kita – Koláčky a spiklenci.
Začátek se mi hodně líbil. Užívala jsem si s klukama prázdniny. Dostala jsem chuť se jít vykoupat do rybníka :D.
Jak jsem předtím nesnášela Daniho otce, teď jsem měla chuť mu každou chvíli omlátit hlavu o zeď. O to víc jsem si cenila Kitovy mamky. A musím říct, že mi spiklenci často vykouzlili úsměv na rtech. A občas jsem se musela i smát.
Víc už nelze vyjádřit slovy, tenhle příběh se prostě musí prožít.

Tebby
22.05.2019 5 z 5

Po první knize trošku slabší pokračování. I tak jsem ale četla jedním dechem a během dne celý příběh dočetla. Myšlenka, která mě napadla hned po dočtení byla, že některé knížky by prostě měly být delší. Doufám, že už se píše pokračování, protože se těším, jak se to všechno vyvine.

Jalisca
19.05.2019 5 z 5

opet uzasna kniha, moc se mi libila, nemohla jsem prestat cist. Doporucuji.

Aivinka
19.05.2019 5 z 5

První díl byl úžasný a druhý díl byl snad ještě lepší. Po celou knihu jsem litovala i obdivovala hlavní postavy. Vážně doporučuji, moc povedená kniha.

JitulHa
19.05.2019 5 z 5

Koláčky, coby pokračování příběhu Daniho a Kita, byly tajným přáním snad každého, kdo četl Muffin, který byl výborně napsaný a na naší literární scéně, alespoň pro mě působil trochu jako zjevení. Proto, když konečně vyšly Koláčky a spiklenci, byly to pro mě takové malé druhé Vánoce - zase poodkrýt další kousek z toho kouzelně podaného příběhu. A musím říct, že pokračování je to úžasné, avšak nervydrásající... Knihu mám doma sotva něco přes týden, už jsem ji stihla přečíst dvakrát a určitě ne naposledy. Je to podobné jako s těmi jedlými koláčky či muffiny, dáte si jich kousek, pak další, a přesto chcete opět dostat přidáno! Kam tím mířím? No, zkrátka nenašel by se v autorově šuplíku ještě nějaký ten nápad na třetí pokračování? Jelikož já bych si zatraceně ráda dala přídavek.

sgjoli
18.05.2019 5 z 5

Tohle bylo naprosto úžasné a skvostné! Dani a Kitty z Idylkova jsou mí oblíbenci a ani zde se to nezměnilo. Líbilo se mi, že autor tentokrát ke knize přistupoval vážněji a zaobírá se nelehkými tématy, o kterých ale je třeba mluvit. O to cennější tato kniha podle mne je. Navíc Theo Addair témata skvěle zvládnul a to formou snadno přístupnou, takže text je dostupný a srozumitelný pro širší publikum. A já jsem z této knihy prostě nadšená.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah a ty kladné ohlasy, co kniha získává, jsou podle mne zcela zasloužené!

Ales04
17.05.2019 5 z 5

Krásné pokračování. Jen jsem měl místama chuť zasáhnout do děje a změnit ho. Úplně mě to pohltilo.

Romča11
17.05.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci je druhým dílem, pokračováním knížky Muffin a čaj. Jedná se o český, contemporary, young adult román, který se zabývá lgbt tématikou a úskalými lidí z lgbt komunity v české kultuře.
Příběh této knížky je o Danileovi a Kitovi, jejich lásce a o tom, že ne vždy je všechno růžové a že někteří lidé z české kultury stále nejsou úplně otevření novým možnostem a nejsou schopni přijmout nová fakta.

Tahle knížka je skvělá! Už dlouho se mi nestalo, abych se začetla s tím, že nevnímám čas! Protože já čas kontroluju často.
Troufám si říct, že tahle knížka je ještě lepší než první díl. A proč? Kniha Muffin a čaj byla dost idylková a sluníčková, ale tehle díl? Ten odrážel realitu. Bohužel ne všichni rodiče svoje děti pochopí, když se dozví, že cítí lásku k někomu jinému než by podle společnosti měli. Rodiče si pak o nich myslí, že jsou špatní a přemýšlí, co ve výchově udělali špatně. Někdy je dokonce o to horší, že otec je násilník a cholerik k tomu, že je homofob jako v Daniho rodině. Autor krásně ukázal, že ne všichni lidé tady u nás v české kultuře tolerují nebo doknce lgbt podporují. Někteří si myslí, jaká je to zvrácenost a nechutnost. A při tom je to přirozenost, člověk se s tím už narodí.
Další silné téma v této knize je síla přátelství, kterou můžeme vidět, když se Daniho a Kitovi přátelé snaží jim pomoci, aby mohli být spolu.
A samozřejmě krásné a silné téma lásky.
Postavy, jak nové tak i staré, v této knížce jsou opět krásně vykreslené. Většina z nich je moc sympatická a i ty nové si zamilujete.
Kniha je, jak už jsem psala, hodně čtivá, jistými chvílemi jsem se od ní nedokázala odrrhnout a musela jsem číst a číst dál.
Příběh je také jistými místy napínavý, měla jsem strach, co se vlastně s Danim stane.
Příběh byl možná o malinko dějově slabší, ale to plně nahradilo to téma toho, že ne vždy je všechno idylkové a život prostě k nikomu není fér a je to boj.
Krásné jsou i úvahové pasáže, ve kterých nalezneme Daniho krásné a pravdivé myšlenky.
Jediné mínus této knížky je, že má jen 280 stránek.
Tohle si prostě musíte přečíst a pokud jste ještě nečetli Muffin a čaj, napravte to. Nebudete litovat. Jsou to skvělé knížky.

Kamilajznik
16.05.2019 5 z 5

Tak tohle byla parada...cekala sem uplne neco jineho a dostala sem neco uzasneho. Je pravda, ze v jednu chvili jsem mela chut knihou prastit o zed a rozcupovat ji :-), ale pak zase vyslo slunce a vse bylo v poradku:-)
Kazdopadne za me opet super jako Muffin, jen o neco drsnejsi, vaznejsi...presto krasne cteni.
Theo, klobouk dolu:-)

maca1245
16.05.2019 4 z 5

Po prvním díle jsem prostě musel sáhnout po druhém. První díl byl na "sladké vlně", druhý díl jede spíše na temnější vlně. Bylo to odpočinkové čtení. Avšak podle mého se to prvnímu dílu nevyrovná.

Magiclucy
15.05.2019 5 z 5

Po Muffinu a čaji jsem skákala radostí, když jsem se dozvěděla, že bude další díl. A po přečtení Koláčků doufám v pokračování. Theovi knížky se moc krásně čtou a Daniel a Kit jsou úžasné postavy.
PS: Taky bych potřebovala svého Kita

Hanzis_
15.05.2019 5 z 5

Nejlepší požitek tohoto roku :3

msjadepaton
14.05.2019 5 z 5

Možná proto, že už se to z velké části neodehrávalo ve škole, se tady už v podstatě nic, s čím jsem měla problém v prvním díle nevyskytovalo.
Dějově to bylo navíc podstatně zajímavější. Lepší než jednička, která byla spíš romantická. Jsem ráda, že autor u dvojky mířil jinam, protože jsem se docela bála, že to bude jen nastavovaná kaše. Ale nebyla. Celá ta spiklenecká zápletka se mi navíc trefila přímo do vkusu, takže nemůžu jinak, než dát plný počet. Opravdu mě to velice příjemně překvapilo. Nestává se mi často, že by se mi druhý díl líbil víc než první.

Kyell
14.05.2019 5 z 5

Po sladkém prvním dílu jsem předpokládal, že se autor bude držet na stejné vlně, není tomu tak. Koláčky a spiklenci jsou o poznání temnější, reálnější a vlastně více ze života. Kita a Daniela jsem si ale zamiloval a i když mi knížka místy naháněla husí kůži a hořkost v hrdle nepolevovala, musel jsem číst dál. I když díky prvnímu dílu víme, jak vše dopadne, pořád jsem se nemohl zbavit stínu nejistoty, což mě nutilo číst dál a dál. Před Danielem smekám, poučení na konci je opravdu nádherné a každý čtenář by si z něj měl něco odnést. Člověk si může jen přát, aby měl, stejně tak jako Kit, svého Cariña :)

jahex
14.05.2019 5 z 5

Musím říct, že mě to bavilo. Dokonce víc než Muffin. Ten byl na můj vkus až moc přeslazenej. Koláčky jsou podle mě temnější, vyspělejší, zajímavější. A to až tak, že jsem to včera večer začal číst a neodtrhl se od toho, dokud jsem neotočil poslední stránku. A to bylo ve 4 ráno.
PS. Dárek k narozeninám pro Daniela mě dostal.

katchamccall
14.05.2019 5 z 5

Theo je génius. A já potřebuju další dávku Daniela a Kita.

Lenny33
12.05.2019 5 z 5

Muffin a čaj se mi líbil, ovšem nejásala jsem z něj nadšením jako všichni ostatní. Po přečtení pár komentářů u Koláčků a spiklenců, jsem si řekla, že tato kniha se mi bude nejspíš líbit ještě méně. No... opak je pravdou. Jednak se mi kniha strefila do nálady, jednak se mi líbí, že autor v knize pro mládež řeší i závažnější témata a problémy. Kniha trochu srdcebolná, ale zároveň i místy vtipná a úsměvná. 4,5*

RemiBlack
12.05.2019 4 z 5

2023/4
Musím říct, že na druhé čtení se mi kniha líbila mnohem víc, než poprvé. Tehdy jsem čekala roztomily slaďák jako první díl (který se mi fakt líbil), ale teď jsem byla připravená, že bude o něco víc kruté reality. Asi jsem teď starší a dospělejší nebo co, ale fakt se mi ten příběh napodruhé líbil víc. Postavy opět skvělé, hlavně Magda je výborná. Doporučuji.

(2023/1, 2023/2, 2023/3
Vicious Lost Boys - Nikki St. Crowe, 4*)

2019/22
Já... nevím co napsat. Muffin a čaj je moje srdcovka. Hrozně jsem se těšila. Dva týdny jsem chodila otravovat do knihkupectví, "jestli už mají Koláčky". Četla jsem celý odpoledne, bolely mě oči a bolelo mě něco hluboko uvnitř. Omlouvám se, Theo, jestli zním nevděčně.
Protože jsem čekala něco tak jiného! Slaďoučkou (možná trochu naivně sladkou) oddechovku, která zahřeje u srdce. Řešení problémů, ale tak nějak s nadějí, jemně. Přesně to, o čem je začátek - pravidla, rozhovory, Teresa a moje přiblblý úsměvy.
Nechci říct, že mě tahle knížka nebaví, protože to není pravda. Ale prostě to bolelo. Víc, než na co jsem byla připravená a víc, než jsem chtěla. Stálo to za to, jistě. Kluci jsou perfektní. A vlastně jsem se našla ten pocit, že se všechno vyřeší a má to cenu. ;) Při čtení se ve mně něco rozbilo a já nevím, jestli to zapadlo zpátky na místo.