Hrad ve Skotsku

Hrad ve Skotsku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501260/bmid_hrad-ve-skotsku-48N-501260.jpg 4 1243 1243

Na Skotskou vysočinu se pomalu snášejí první sněhové vločky a předvánoční závod s časem začíná. Izzy McBrideové se ani nesnilo, že zdědí skutečný hrad. A teď se z ní díky odkazu prastrýce Billa stala hradní paní s velkými plány a mizivou hotovostí. Její excentrická matka Xanthe naštěstí sehnala první dobře platící hosty, jejichž peníze pomohou prostory zvelebit. Střechou sice stále ještě zatéká, ale počet obyvatel hradu nečekaně roste. Zbývá už jen maličkost – během pár týdnů před Vánoci proměnit chátrající hrad v kouzelný hotel. Naštěstí má k ruce pár pomocníků, kteří se pustí do renovace spolu s ní. Jedním z nich je i Ross, na kterého Izzy myslí víc, než by se jí líbilo. Vždyť ona přece musí chystat sváteční menu, a ne dumat nad tím, co se tomu tajemnému spisovateli honí hlavou…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

jarmila7388
08.04.2023 5 z 5

Opět dobře napsaná oddechovka vynikající opsané prostředí příroda trochu historie Skotska jak oblečení tak i jídlo. člověk si až říká pokaždé,aby ten příběh nikdy neskončil.

veronika0382
03.04.2023 5 z 5

Julie Caplin je pro mě sázka na jistotu. Její romány se čtou jedním dechem, jsou návykové a hlavně jsou takové laskavé pohlazení po duši. Hrad ve Skotsku není výjimkou, dokonce bych řekla, že dle mého, je jedním z nejlepších dílů série Romantické útěky. Více v mojí recenzi zde v záložkách- Veru, Knihy na cestách :)

Dela90
03.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Izzy zdědí po strýci opravdický hrad, a to ve Skotsku. Jenže spolu s hradem přichází i spousta povinností a jednou z priorit je ta, aby ho uživila. Její matka Xanthe sežene první platící hosty a Izzy má co dělat, aby splnila všechny jejich požadavky. Do toho je tu ještě Ross, spisovatel, který potřebuje ke své práci ticho. Jenže místo toho, aby přemýšlela, jak z chátrajícího hradu vykouzlit kouzelný hotel, myslí převážně na Rosse, který se chová jako nedobytná pevnost.

Konečně! Konečně jsem do rukou vzala knížku od Julie Caplin, která se mi opravdu líbila. Přiznám se, že mě hodně zlákala anotace a taky ta nádherná obálka.

Zdědit hrad? To je jako pohádka. Horší, už bylo přenést tenhle chátrající hrad do současnosti a vytvořit z něj skvost. Naneštěstí je jí při ruce její matka Xanthe, která snad úplně do všechno strká nos a vždy musí být po jejím. Její chování mě nejednou vytočilo.
Já takhle komandovat tolik lidí (chlapů) při strojení stromku, tak mě všichni sežerou

Izzy si díky hradu, našla skvělé přátele.
Romantická linka mezi Izzy a Rossem, tak tu jsem si opravdu užívala. Tentokrát jsem jim to celé věřila a ačkoliv byl Ross někdy fakt bručoun a mrzout v jednom, jsem ráda, že nakonec přišel k rozumu. To velké gesto na konci mě rozesmálo.

Autorka má v knížce krásné popisy, úplně jsem se do knížky vžila.

Moc povedený příběh, který můžu s klidným srdcem doporučit jako skvělou oddechovku s přidanou hodnotou.

le21nka
02.04.2023 5 z 5

Mám ráda Romantické útěky i Skotsko. Tato kniha je opravdu velmi povedená, i když už na začátku víte, jak to dopadne. Doporučuji všem romantickým duším.

Blanka1964
02.04.2023

Je to sice o Vanocích, ale hodí se kamkoliv..četla jsem to teď na pláži a taky se to hodířekla bych ideální lehké čtení. Už jsem četla všechny, některé se mi líbily víc jiné míň. Je to vždycky od první stránky jasné kdo je ten mužský ideál, ale občas je tohle lehké čteni super! Snad jediné, co mě tady dost iritovalo...vysoká gastronomie, top produkty a pak si jdou dělat kafe a hází kapsli do kávovaru...to fakt ne

_Knihomolka_
01.04.2023 3 z 5

Caplinová je má oblíbená stálice. Ráda čtu příběhy z jejího pera, ale přijde mi, že posledních pár dílů už to není to, co to bývalo. Autorka se totiž v nejnovějších třech románech (Chata ve Švýcarsku, Domek v Irsku a Hrad ve Skotsku) zaměřuje více na popis prostředí a jídla, což mě sice velmi baví, ale přijde mi, že to dělá na úkor romantické linky, která tu už není tak prvořadá. Když už se tedy její nynější knihy točí kolem kuchyně, uvítala bych příště ke konci nějaké zajímavé recepty :).

Silencia
01.04.2023 5 z 5

Tak tohle bylo milé čtení. Neskutečně předvídatelné, jednoduché, klišoidní a nereálně naivní a pozitivní. Ale hlavní hrdinka je sympatická, nikdo není zlej, je to oddechové a mně se to líbilo.

wildprincess
28.03.2023 3 z 5

No takhle kniha byla mirne pritazena za vlasy. Na Izzyinu matku jsem byla temer alergicka...dejova linka taky slabsi...i kdyz ano, knizky od Caplinove se ctou proste dobre,takova oddychovka.

metrolog
27.03.2023 5 z 5

Ač nejsem čtenář cílové skupiny, pro kterou je tato kniha především určena, musím přiznat, že je to skvělá oddychová četba. Postavy jsou příjemné, hlavní hrdinka sympatická a prostředí vynikající. Doporučuji všem, kdo si potřebují trochu srovnat pocuchané nervy nebo si na chvíli "odskočit" od jiných drsnějších žánrů. Snad jen těch odfrknutí tam mohlo být o trochu méně :-)

knihovniceS
23.03.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku
Dočetla jsem další díl ze série Romantické útěky a myslím, že tento byl za mne nejlepší. Příběh Izzy a její dědictví mě dostalo. Její matka byla většinou na zabití , ale Izzy je holka obdivuhodná, umí si poradit ... Krásné prostředí, dobré jídlo, nápadité zápletky, místy napínavý děj, nechybí ani romantika. Milé odlehčení jak to autorka umí. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

AliceTief
22.03.2023 5 z 5

Zase krásný příběh, bylo to zajímavé. Skotsko mám ráda i z jiných knih a tady též. Co mi možná trochu vadilo byla matka hlavní hrdinky, takovou bych asi nesnesla, ale jinak by to asi nebylo ono...

Mrňous1
20.03.2023 5 z 5

Tak já opět dostala to, co jsem očekávala, příjemný příběh zasazený do krásného prostředí (přiznávám, že Skotsko je moje tajná láska). Opět jsem četla s mobilem, díky knize jsem se dověděla dost o Skotech, jejich dějinách, jídle i pití, takže já jsem spokojená. Samozřejmě, že některé díly série jsou slabší a některé lepší, že je to pořád dokola, ale vždy o jiné zemi a mě to zkrátka baví. Přesně jak říká Ross, literární snobství se mi hnusí...:-)))

musivila
19.03.2023 4 z 5

Ideální kniha na adventní čas ... skotský hrad, zasněžená krajina, dobré jídlo, vánoční atmosféra, rodina, noví přátelé i staří (objeví se zde Jason a Fliss z minulého dílu) a samozřejmě dávka romantiky.
Ross mě tedy někdy pěkně štval, s jeho změnami nálad z minuty na minutu, svojí nerozhodností ...
Celkově pohodový příběh, zkrátka další z romantických útěků od reality všedních dnů.

sgjoli
19.03.2023 2 z 5

Poté, co jsem doposlouchala Kavárnu v Kodani, která se mi celkem líbila, jsem chtěla vyzkoušet další autorčinu knihu. A tak jsem sáhla po audioknize Hrad ve Skotsku. Bohužel, tohle mi příliš nesedělo.
Zápletka sama o sobě je vcelku jednoduchá, což by tolik nevadilo, nicméně byla tu řada "ale", s nimiž jsem měla teda trošku problém. Jednak hlavní postavy Izzy a Ross. Člověk tak nějak od začátku tuší, že zrovna kolem nich se bude točit romantická linka. Jenže mi nesedělo chování mezi nimi. Jasně, určitá jiskra mezi nimi přeskočí, ale ti dva nevedou mezi sebou zrovna ideální komunikaci. Chovají se jako puberťáci. Když narazí na překážku, nedokážou spolu pořádně mluvit a radši to řeší trapným odtahováním se od sebe a uraženou mlčenlivostí. Jako, tohle prostě ne-e, to mi fakt vadilo.
Také mne strašně iritovala matka hlavní hrdinky, která byla jak neřízená střela - její chování bylo fakt na pár facek, jak moc byla nesnesitelná.
Zároveň teda některé věci mi připadaly řešené stylem deus ex machina, což jsem taky úplně neocenila. Navíc co mne teda štvalo, byla určitá hloupost v otázce toho, jak tam postavy hledají ty tajemné safíry (nebo co to bylo), které by se měly na hradě nacházet - jako pardon, ale to, kde se nacházejí, bylo jasné skoro od začátku, ale nechápu, co postavám tak trvalo, že je nemohly najít. Jakože wtf? :-D Jasně, je to jen drobná vedlejší dějová linka, ale tou hloupostí to na sebe strašně moc upozorňovalo a mne to teda fest rozčilovalo. :-D
No nic, slaboučké 2 hvězdy a nějak se k téhle autorce už moc nechci vracet.

adela3128
16.03.2023 5 z 5

Přesně to, co jsem právě teď potřebovala. Nějak mi to extra sedlo, takže jsem nadšená. Skotsko, Edinburgh, sympatická hlavní hrdinka (chápu její nejistoty), prdlá máma, co to oživí. No a skotský sympaťák, co by teda zasloužil trochu proplesknout, jakou dělá zagorku, byl i tak k sežrání. Ačkoli jeho otec si moje srdce získal víc :-)
Osobně nesnáším Vánoce (trauma z dětství :-D), ale teda takovéhle bych si nechala líbit (třeba na místě Hattie, to by mi stačilo).

Tynyton
14.03.2023 3 z 5

Moc se mi líbilo zasazení děje na skotský hrad. Na člověka úplně dýchá atmosféra skotské vysočiny. Pouze mě mrzí, ze jsem si četbu nenačasovala na Vánoce, když se kniha nese v duchu skotských Vánoc. Co se tyče hlavních hrdinů, tak zcela upřímně mi Ross nesedl a v některých chvílích mě vytáčela i Izzy. A velké překvapeni nebylo až tak velké, když každý průměrný čtenář musel tak nějak tušit

anibeni
13.03.2023 4 z 5

I když mi Ross na svůj věk přišel jako pěknej trouba, tak mi to ale nijak nevadilo, příběhu - byť sladkému a lehko předvídatelnému - to na ničem neubralo a jako oddychovka na dvě opoledne - proč ne....

bookcase
11.03.2023 5 z 5

Přesně to, co jsem čekala, to jsem dostala. Dobré jídlo, příjemnou romantiku, pravé skotské počasí a živelné postavy.

Kalima206
11.03.2023 4 z 5

Opet krasny, zamilovany pribeh o pripave na prvni, spolecne Vanoce. Za me trosku slabsi, ale urcite stoji za precteni :))

bee88maja
10.03.2023 4 z 5

Statečné srdce alá Mel Gibson, a jeho modré oči, modrá tvář, svalovec co unese "claymore". Nesmí chybět kilt, hrad a pohoří zaváté sněhem.

Trochu toho cukru, whiskey, teplo z krbu. Krásně se u toho odpočívá. Zasnění se, a chuť cestovat a ihned koupit letenku, sbalit batůžek a vydat se na daná místa, ochutnat co ochutnat lze, respektive zjistit zda je britská kuchyně opravdu tak mdlá a "kekeloidní" nebo jsou to jen předsudky? a hlavně Skotsko není Anglie, že jo Aye ? :D

Jasně, je to pořád (8x) same story, never mind. Milostné zápletky identické, ale proč takové knihy mají takový úspěch? Je to tím steskem, že fantazie nemůže být realitou? V knihách hledáme, co nám chybí? Who knows.

Pro mne, to znamená jediné, že mi ze série chybí už jen cukrárna v Paříži. Mám trochu obavy, aby se mi z toho cukrování nezvýšila hladina krevního cukru. Hyperglykémie je nebezpečná a může u citlivých jedinců vyvolat dávivý reflex.

Tak Au revoir !!! Mon amour. :D