Hrad ve Skotsku

Hrad ve Skotsku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501260/bmid_hrad-ve-skotsku-48N-501260.jpg 4 1221 267

Na Skotskou vysočinu se pomalu snášejí první sněhové vločky a předvánoční závod s časem začíná. Izzy McBrideové se ani nesnilo, že zdědí skutečný hrad. A teď se z ní díky odkazu prastrýce Billa stala hradní paní s velkými plány a mizivou hotovostí. Její excentrická matka Xanthe naštěstí sehnala první dobře platící hosty, jejichž peníze pomohou prostory zvelebit. Střechou sice stále ještě zatéká, ale počet obyvatel hradu nečekaně roste. Zbývá už jen maličkost – během pár týdnů před Vánoci proměnit chátrající hrad v kouzelný hotel. Naštěstí má k ruce pár pomocníků, kteří se pustí do renovace spolu s ní. Jedním z nich je i Ross, na kterého Izzy myslí víc, než by se jí líbilo. Vždyť ona přece musí chystat sváteční menu, a ne dumat nad tím, co se tomu tajemnému spisovateli honí hlavou…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

VasnivaCtenarka
19.06.2023 4 z 5

RECENZE AUDIOKNIHY:
Julie Caplin ani v tomto díle nevybředla ze svého laskavého standardu a příběh jako takový vás ničím novým nepřekvapí. Dostanete přesně to, co od něj očekáváte. A to nemyslím jako kritiku Zkrátka jen poukazuji na to, že téměř všechny její příběhy jsou si něčím podobné, ale změna lokace je vždy příjemnou vzpruhou, která knihám dodává šmrnc.

Audiokniha Hrad ve Skotsku vznikla v nakladatelství Cosmopolis a jak už bývá zvykem, u všech audioknih z knižní série Romantické útěky se interpretace chopila Veronika Lazorčáková. Její hlas mi zpočátku trošku nesedl, ale už jsem si na něj tak zvykla, že si ani nedovedu představit, že by audioknihy namlouval někdo jiný! Kdepak! A víte, co miluji nejvíce? Jak se mi před očima při poslechu odehrává film ze skotského hradu. To je tak hřejivé na duši! Alespoň takto si mohu malililinko vynahradit fakt, že aktuálně nemohu cestovat tak, jak bych chtěla.

Budete-li mít chuť se na krásných 10 hodin a 40 minut ocitnout na hradě ve Skotsku a pátrat po rodinném tajemství spolu s Izzy, Xanthe a Rossem, pak vám mohu tuto knihu vřele doporučit Je to mile strávený čas.

Alena1957
19.06.2023 4 z 5

Milý letnį oddechový román.

Jenny3
12.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Za mě takový průměr, milé, oddechové čtení, ale už se těším, až vyrazíme v další knize do Francie (Britských ostrovů už bylo dost). Je hezké, že autorka tak trochu naváže na tento díl, protože hlavní hrdinkou bude Hattie.

adel_21
07.06.2023 4 z 5

Bylo to milé čtení :-)

Magdyla.8
07.06.2023 3 z 5

Jak už zde bylo míněno, trochu mi v příběhu chyběl popis Skotska. Hrdinka se vesměs "zazdila" v hradu a nechodila ani ven. Vedlejší postavy jsou tady zase naprosto skvělé. Také mě mrzí, že jsem si tuhle knihu nenechala na období Vánoc. Konec knihy mi již přišel docela přeslazený a proto dávám hvězdičku dolů. Uvidíme ským se seznámíme v dalším díle Romantických útěků.

Kuci12
04.06.2023 3 z 5

Čte se snadno a to i v černu, kdy nemáte úplně chuť opět přemýšlet o zimě a Vánocích. Víc než milostná zápletka mě bavila rekonstrukce hradu. Jak už tady je zde několikrát zmíněno, jde o oddychové čtení, které je estetickému a labužnickému oku čtenáře lahodící.

"Ano, ale každý má přátele, jaké si zaslouží."

hannah2000
03.06.2023 3 z 5

Sice zase příjemná oddechovka, ale v tomto příběhu mi chybělo víc povídání o Skotsku. V předchozích knihách bylo vyprávění a popisy míst, kde se děj odehrával, příjemným doplněním k jednoduchému romantickému příběhu.

klarca1993
01.06.2023 4 z 5

Velmi příjemná oddechovka

rakakan
30.05.2023 3 z 5

Žádný složitý děj, oddechovka, předem jasný konec, ale dobře se četla. Zkrátka kniha na letní oddechnutí.

Marika Vanova
29.05.2023 4 z 5

Milé čtení od Julie Caplinové, tentokrát ze Skotské vysočiny v období zimy a Vánoc.

MarceD.
22.05.2023 3 z 5

Skvělá oddychovka s jednoduchou zápletkou a vlastně předem daným koncem. Ráda tyhle knížky čtu, příjemně si u toho odpočinu, nemusím moc přemýšlet a vím, že to dobře dopadne.

ivca84
19.05.2023 5 z 5

další kniha z romantických útěku nás zavede na Skotskou vysocinu
Z hlavní hrdinkou Izzy se vydáme za dobrodružstvím na její zděděny hrad

Lucie21352
17.05.2023 3 z 5

Na čtení této knihy jsem se těšila hned ze dvou důvodů. První je moje obliba Julie Caplinové a jejích příběhů, druhý je fakt, že jako milovnice přírody se do Skotska chci podívat již dlouhá léta. U této autorky se mi vždy líbil cestopisný popis dané země, ale Skotsko se jí bohužel příliš nevydařilo. Čekala jsem vtažení do úchvatné přírody, možná zasvěcení do místních tradic, ale místo toho jsem dostala kuchařku s pokrmy s whisky. Chápu, že hlavní hrdinka měla jiné starosti než se toulat Skotskou vysočinou, kterou navíc znala zřejmě celý svůj život, ALE... Charakteristiky některých postav mi navíc přišly velmi rušivé (Xanthe pro mne byla vysloveně nutné zlo). Tyto skutečnosti stály Hrad ve Skotsku dvě hvězdičky.

Péťa86
16.05.2023 4 z 5

Ač nerada, hodnotím o hvězdu méně. Pořád se kniha krásně četla, byla jsem s ní spokojená a přečtena byla rychle. Ale ne nadarmo se říká: V nejlepším se má přestat Ale na druhou stranu, knihu si pořád užijete!

Tebby
15.05.2023 3 z 5

Tak bohužel, tahle kniha mi do vkusu nezapadla. Nedokázala jsem si k Izzy najít cestu v předešlém díle a ani tento kousek přímo o ní to bohužel nezachránil. Stejně tak jsem necítila žádnou chemii mezi ní a Rossem. A také mi přišlo, že dost motivů autorka použila již v předešlých knihách, kde to sedlo lépe. Méně než 3* dát nemůžu, protože autorčin styl je stále čtivý, víc ale dát také nemůžu, protože to prostě byla nuda. Tipuji, že další hlavní postavou bude Hattie.

Emily82
10.05.2023

Neurazí ani nenadchne. Ty popisy jidel jsou ale super. Takové letní čtení.

BarkaS
08.05.2023 4 z 5

Nic jsem nečekala a díky tomu jsem dostala mnohem víc. Hlavní hrdinka je takovej Mirek Dušín v sukni, hlavní záporák (bývalý) blbec, hlavní chlap předvídatelný a dokonalý, zápletka nekomplikovaná. Žádné překvapení se nekonalo, všechny zvraty byly až průhledné, ale bylo to prostě milé.

haWranka
02.05.2023 3 z 5

Je to takový romantický vánoční film z dílny Netflixu, jenže na papíře. Atmosféru to má milou, postavy si člověk časem taky tak nějak oblíbil, ale je to hrozně předvídatelné. Stane se vždycky přesně to, co si myslíte, že se stane, překvapení se nekoná ani s tím velkým tajemstvím. Tak nějak to prostě plyne, není to nepříjemné, pak to tak nějak skončí. I když jsem se vyloženě nenudila (první třetina mě nijak nezaujala), jsem zklamaná. Miluji Skotsko a doufala jsem, že ho z toho pocítím trochu víc. Ale popisy jídla byly super a velmi zákeřné, sbíhaly se mi sliny!

Domen
29.04.2023

Nemůžu si pomoct, ale zatím jsem četla čtyři knihy od autorky a pokaždé mi přijde, že její knihy jsou hrozně ploché? Nebo jak to popsat. Vždycky mi tam něco chybí, nesedí mi, jak píše. Snad nejvíc snesitelná kniha byla Čajovna v Tokyu. Hrad ve Skotsku nebyla poslední, jsem zvědavá, jestli mě nějaká její kniha opravdu zaujme, nebo to budou knihy před spaním.

Knihochod
27.04.2023 5 z 5

Na túto časť Romantických útekov som sa akosi vnútorne tešila zo všetkých najviac a to najmä preto, že sa celý dej odohráva v okolí Vianoc, ktoré ja veľmi zbožňujem. Nie pre to šialenstvo, ktoré vždy všade vypukne a ani nie pre darčeky, ktoré pre mňa rozhodne nie sú dôležité (i keď taká dobrá knižka a ponožky nikdy neurazia), ale pre celé to posolstvo a atmosféru, ktorá sa s Vianocami spája. Ale to som teda trošičku odbočila od témy.

Do čítania príbehu nebol problém sa dostať. Ostatne ako vždy je písaný štýlom autorke známym, ktorý je jednoduchý, avšak pútavý, ale to iba v prípade, že sa nejedná o popisy prostredia či jedla alebo nápojov - tie má i v tomto literárnom počine napísané tak, že neraz sa mi zbiehali slinky na také či onaké jedlo, neraz som chcela navštíviť popísané miesto.

Čo sa postáv týka, nenašla som snáď žiadnu, ktorá by mi nejakým spôsobom prekážala. Dokonca sa mi páčila i nenasilná chémia medzi hlavnou protagonistkou a jedným z hradných návštevníkov. A i keď mi hned na zaciatku bolo jasné, ako sa celý ich vzťah vyvinie, bavili ma momenty, ktoré spolu zažívali.

Dej ako taký je taktiež veľmi nenáročný, oddychový, žiadne veľké drámy od neho nemôžete očakávať, no ja som si ho užívala. Možno práve pre to, že som čosi také potrebovala čítať. A nie, vobec mi nevadilo, že som čítala o Vianociach v období Veľkej noci.