Hrad ve Skotsku

Hrad ve Skotsku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501260/bmid_hrad-ve-skotsku-48N-501260.jpg 4 1221 267

Na Skotskou vysočinu se pomalu snášejí první sněhové vločky a předvánoční závod s časem začíná. Izzy McBrideové se ani nesnilo, že zdědí skutečný hrad. A teď se z ní díky odkazu prastrýce Billa stala hradní paní s velkými plány a mizivou hotovostí. Její excentrická matka Xanthe naštěstí sehnala první dobře platící hosty, jejichž peníze pomohou prostory zvelebit. Střechou sice stále ještě zatéká, ale počet obyvatel hradu nečekaně roste. Zbývá už jen maličkost – během pár týdnů před Vánoci proměnit chátrající hrad v kouzelný hotel. Naštěstí má k ruce pár pomocníků, kteří se pustí do renovace spolu s ní. Jedním z nich je i Ross, na kterého Izzy myslí víc, než by se jí líbilo. Vždyť ona přece musí chystat sváteční menu, a ne dumat nad tím, co se tomu tajemnému spisovateli honí hlavou…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

katerina.marko
10.12.2023 4 z 5

Nevím proč, ale připadala mi ze všech knih od autorky nejslabší ale i tak to bylo příjemné počtení

amanda99
08.12.2023 4 z 5

pro mě oddechovka..

mia.com
08.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Uzasna oddechovka, jak jsem u autorky zvykla. Jako vzdy vam navodi tu touhu do daneho mista jet. No a konkretne, taky bych brala vlastniho Jamese Frasera, to teda kazdopadne! Ovsem Rossovi (blbe jmeno, Ross nemuze byt sexy proste) bych jen tak lehko neodpustila a nedala mu hned dalsi sanci.

kuwu
04.12.2023 5 z 5

Splnilo očekávání co jsme měla v tenhle předvánoční čas. Za mě spokojenost. :)
Nic extra přitažené za vlasy mi tam nepřišlo. Za mě dokonce lepší než Švýcarsko :)

kneslova
02.12.2023 4 z 5

Takové milé ,nenáročné, předvidatelné čtení

Sova15
29.11.2023 5 z 5

Je pravdou, že jsou knihy této spisovatelky trochu podobné. šikovná mladá žena, hezký mladý muž.... Ale když ono se to tak hezky čte. A v předvánočním čase se tahle knížka hodila parádně. Proč se někdy nenechat unést do světa pohádek pro velké.

Ellis03
23.11.2023 5 z 5

Hezká a příjemná romantika. Trosku mě stval Ross, tím jak chvíli teda to chce takhle a pak zase obrat o 180 stupňů. také mě rozcilovalo, jak Izzy útrpne snasela všechny rozmary své matky a neřekla ji na to ani popel. A parkrat jsem se pristihla, jak hledam v kontextu, kdo tedy vlastně byl ten, co prave promluvil. Jinak jako pohádková oddechovka to bylo hezké. Pro mě-první kniha od autorky, ale jsem spokojena. třeba se v budoucnu podívám i do nějaké další.

stejsdan
19.11.2023 3 z 5

Moje první knížka od této autorky.
Jestli hledáte červenou knihovnu s předvýdatelným dějem, je tahle knížka přesně pro vás.
Můj šálek kávy to ale není.

Dandy1
19.11.2023 3 z 5

Začátek slibný, konec strašně přeslazený. Všichni pracují zdarma, mají se rádi, matky jsou na zabití a korunuje to dokonalá hlavní hrdinka.
Občas potřebuji číst něco lehkého, ale toto už bylo moc i na pohádku.

Le Chat
18.11.2023 5 z 5

Moje sedmá kniha od Julie Caplin, které opět uděluji plný počet hvězdiček. Tuto pohádku pro dospělé jsem si opravdu užila a zatím ji považuji za nejlepší díl série. Už se těším na další "romantický útěk", tentokrát do New Yorku.

aljoska83
17.11.2023 5 z 5

Asi nejlepší díl. Zřejmě k tomu přispělo i to, že jsem četla v předvánočním čase.

GaleW
15.11.2023 4 z 5

Tentokrát byl milostný příběh oproti ostatním knížkám od této autorky trochu upozaděn, ale mně to vůbec nevadilo, asi proto, že mi některé ostatní postavy byly sympatičtější než hlavní hrdina Ross, který ač dospělý, žádný mladík, ale absolutně nevěděl, co by od života rád. Veliké plus je umístění děje do Skotska a navíc přímo na hrad :-)

Sarrah
07.11.2023 5 z 5

Moje prvotina od této autorky a pokud podle recenzí čtu, že je nejslabší, tak se těším na další, protože pro mě to bylo krásná vánoční romantika.

zdenaR
05.11.2023 2 z 5

Typická červená knihovna, myslím, že nejslabší kniha autorky.

Honey0105
28.10.2023 3 z 5

Příjemný poslech na noční. Kavárna v Kodani se mi ale líbila o mnoho více, tam mě ta hygge atmosféra vtáhla. Zde mě to už tak neupoutalo. Sice zajímavé postavy (krom té hlavní), ale příběh nic moc. Na noční v audiu, proč ne. Papírovou knihu bych asi odložila. A sice se mi líbí každá další destinace, která čeká v dalších dílech, přesto si myslím, že už asi další knihy číst nebudu.

NikyTaky
25.10.2023 odpad!

Fuuha, myslela jsem si, že Pláž v Chorvatsku byla zdaleka to nejhorší co jsem četla, nicméně hrad ve Skotsku ji trumfnul. Víc trapně mi nikdy nebylo. Námět by byl dobry, ale nepotkalo se to. Myslim si, ze tam za 120 strankou to zacala byt snuzka pitimosti a mela se na to vykašlat. Nedalo se to cist.

jjanule
20.10.2023 3 z 5

Skotsko miluji a vážně jsem se na tuhle knihu těšila...
Jenže :-( Málo popisů Skotska, navíc pokud ho člověk zná, tak ho řada věcí překvapí. Opravdu chci hodně, když třeba autorka popisuje, jak dlouho trvá cesta autem, aby si to zadala do google maps? Cesta, o které se v knize mluví jako o hodinové, trvá za ideálních podmínek dvě hodiny a to to hrdinové ještě objížděli (a naopak jeli dvě hodiny cestu, která trvá hodinu).
Stejně tak čtenář vnímá nesmysly ohledně jídla (čtyřiadvacetikilový krocan se dá péct ráno ten den, co má být k obědu? krocan je naplněn nádivkou tři dny předem?), rodinných vztahů - kdo je s kým příbuzný v rodině C-J se neudrží ani v rámci knihy, časových údajů či nedokonalý překlad (copak dnes někdo říká "satelitní navigace"?).
Není to bohužel poprvé, kdy se tohle autorce děje. Prostě o svých knihách moc nepřemýšlí, což se sice může stát, ale tohle všechno by měla vychytat ona opěvovaná redaktorka. A když už ne originálu, tak českého překladu, pokud mají s autorkou tak dobré vztahy, není problém se na nejasnosti zeptat :-(
Chci si u podobných knih oddechnout, nepřemýšlet nad nim, ale všechno tohle mě v tom strašně ruší :-(

Petra1323
01.10.2023 4 z 5

„Kouzelná krajina, vůně vanilky a hřejivá objetí.“
Kouzelné krajina v okolí jezera Kinlochleven, vůně vanilky v parfému Guerlain Shalimar (používala matka hlavní hrdinky) a hřejivá objetí všech obyvatel skotského hradu.
Tentokrát se nějaké velké cestování neuskutečnilo. Pouze jeden výlet do Edinburghu, exkurze do pár obchodů s nepraktickými vánočními dárky. Další malý výlet do vesničky v podhradí na vesnickou tancovačku ceilidh a uvedení do tajů skotského tance Gay Gordons, což je jedno velké pochodové a rotační cvičení za kvílivého zvuku dud. Smyslnost tohoto tance je založena na divoce rozevlátých kolových sukních kiltu, odhalující více než jen chlupatá pánská lýtka a stehna.
Po většinu času byli hlavní hrdinové zavření v hradě. Vařili, pekli, míchali drinky a whisky tekla proudem. Předělávali hrad na hotel, malovali, tapetovali a opravovali střechu. V rámci dědictví sem tam hledali vzácné safíry, které by zlepšily jejich finanční situaci. Excentrická matka hlavní hrdinky, a posléze i excentrická matka hlavního hrdiny, dělaly trochu více rozruchu než všichni ostatní obyvatelé hradu dohromady a pořádně to tam roztočily.
Hlavní hrdinka měla stále dost starostí s rozjezdem hotelu, mnohokrát musela zkousnou rty, ale hlavní hrdina ji nenechával klidnou, tak kvůli němu rty špulila, v břichu měla motýly, a když už byl stav fakt infarktový, tak ji pomohl vše rozdýchat. A z toho se mu dělaly vějířky vrásek u očí a jí se z toho podlamovaly kolena, pak se na něj jen jednou zakřenila (!), a to už bylo po vánocích, tak si řekli, že se milují a byl konec.
Velká pohádka, velká romantika, do toho velká zimní bouře a hodně sněhu, dvě malé záchrany před ledovou vodou, mrazem a zimou. Na závěr samozřejmě jedno velké šťastné combo vyřešení všeho. A jestli neumřeli, tak tam jedí, popíjejí, zapalují svíčky a hřejí se u krbu dodnes.
Kniha se četla velmi dobře, mělo to spád a dynamiku, popisy vánočních pochoutek, zimní krajiny a zimního počasí dokonalé.
V rámci série dávám tři hvězdy, plus jedna hvězda za obálku knihy, tip na kamna Rayburn, bytové doplňky Timorous Beasties a knihu Cizinka od Diany Gabaldon.

lucy.sankova
22.09.2023 5 z 5

Tohle bylo tak krásné pohlazení po duši. I když je zasazena do zasněženého Skotska, tak i přesto příjemně hřála u srdce. Bavila mě. Bavila mě dokonce víc než předchozí knihy ze série. Hlavní postavy a i vedlejší byly velmi mile představeny, nebyly nijak vlezlé. Jiskření mezi dvěmi hlavními postavami bylo jemné, nebylo "na sílu", jako tomu bylo u předešlých knih...
Doporučuji.

Safrika
16.09.2023 5 z 5

Krasne, zase to na me dychlo skvelou romantikou a taky jsem se dobre zasmala. Takze spokojenost, jen knihy od autorky musim prokladat jinym zanrem.