Hrad ve Skotsku

Hrad ve Skotsku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501260/bmid_hrad-ve-skotsku-48N-501260.jpg 4 1221 267

Na Skotskou vysočinu se pomalu snášejí první sněhové vločky a předvánoční závod s časem začíná. Izzy McBrideové se ani nesnilo, že zdědí skutečný hrad. A teď se z ní díky odkazu prastrýce Billa stala hradní paní s velkými plány a mizivou hotovostí. Její excentrická matka Xanthe naštěstí sehnala první dobře platící hosty, jejichž peníze pomohou prostory zvelebit. Střechou sice stále ještě zatéká, ale počet obyvatel hradu nečekaně roste. Zbývá už jen maličkost – během pár týdnů před Vánoci proměnit chátrající hrad v kouzelný hotel. Naštěstí má k ruce pár pomocníků, kteří se pustí do renovace spolu s ní. Jedním z nich je i Ross, na kterého Izzy myslí víc, než by se jí líbilo. Vždyť ona přece musí chystat sváteční menu, a ne dumat nad tím, co se tomu tajemnému spisovateli honí hlavou…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

gabriela8704
15.09.2023 5 z 5

Toto knihu rozhodně nedoporučuji. Proč?

1. Díky knize furt jíte - dobře tam vaří
2. Smějete se - některé hlášky jsou fakt boží
3. Muž v ní je posera - klasika raději budu kámoš
4. Ženy se v ní baví - skandál vážení
5. Tajemství je odhaleno - lidi neumí pochopit, že tajemství má zůstat tajemstvím
6.všichni přežili a dobře se bavili - takže nuda

Vážení kniha je rozhodně návykového původu škodícimu zdraví.

Sarah11
05.09.2023 4 z 5

Já jsem tedy knihu četla v létě, ale tohle je ultimátní pohodová a hřejivá kniha na mrazivé předvánoční večery a věřím, že pokud si ji přečtete v tomto období, ten zážitek bude ještě o kus lepší. Neskutečně jsem si užívala kouzelnou atmosféru zasněženého hradu a to, jak se vždycky všichni společně sešli u jídla, mě vždy zahřálo u srdce.
Izzy jako hlavní hrdinka byla skvělá. Byla pracovitá, odhodlaná a měla srdce na dlani, ale zároveň sebou nenechala zametat. A Ross... Ten mě snad bavil ještě víc. Byl to takový ten typický introvertní a na první dojem zachmuřelý spisovatel, který žije ve vlastním světě a ostatní si moc nepouští k tělu, ale když se dostanete pod pokličku, zjistíte, že je to vlastně miláček s obrovským srdcem. Chemie mezi hlavními hrdiny byla skoro hmatatelná a bylo to tak perfektně slow burn, až jsem si říkala, že už to asi nevydržím (v dobrém slova smyslu), bohužel když mělo konečně k něčemu dojít a já byla napnutá jak struna, tak to autorka utla a ochudila nás o perfektní žhavou scénu. Ne že bych to v knihách tak úplně vyhledávala, naopak mi to často přijde neohrabané, divné a zbytečné, ale tady to k tomu úplně vybízelo!

jitka5745
30.08.2023 5 z 5

Klasický příběh od této známé autorky. Pohodové čtení, doporučuji k odpočinku a relaxaci. A pro všechny, kdo mají rádi vánoční atmosféru a romantiku. :)

marcela3655
28.08.2023 2 z 5

Z této série už jsem četla Chata ve Švýcarsku........Už od první stránky víte konec....Docela mě zarazil příběh ,byl stejný jako v Chatě ve Š.. jen jiné prostředí......Myslím ,že jsem už zakončila čteni této serie .Kniha mě nebavila ,zklamala.

AndreaOn
25.08.2023 4 z 5

Příjemná, milá letní oddechovka.

mil
14.08.2023 4 z 5

Aye, bylo to super romantické čtení. Skotsko, hrad, dobré jídlo, Vánoce, milí lidé, rodiny, přátelé a láska.

Katka1974
14.08.2023 4 z 5

Byla to první kniha od této spisovatelky, kterou jsem přečetla. Nezklamala mě, velmi příjemná oddychovka, moc ráda si přečtu i její další knihy.

orson
04.08.2023 4 z 5

Klasická oddechovka, jako podle šablony - autorka píše všechny ty knihy úplně stejně, jen mění lokaci... no ale stejně si to vždy rád přečtu :)

milito999
03.08.2023 3 z 5

Naprosto oddechová kniha plná odkazů na Cizinku, Jamieho Frasera a skotskou historii.
Potřebovala jsem si po delší době přečíst něco romantického a Hrad ve Skotsku je kniha přesně pro mě. Vánoce, sníh, dobre jídlo a skotský hrad. Co víc si přát. :-)

ut.la
02.08.2023 3 z 5

Dlouho jsem chtěla od autorky něco přečíst, a jako první se mi dostala do ruky tahle knížka. A bylo to přesně to, co jsem čekala. Oddychová romantická story, s trochou toho gastro-, pár zápletek v příběhu, a šťastný konec - musím říct, že na mě tam bylo všeho přesně tak akorát.
Jediné, co nebylo moc praktické, a můžu si za to sama - knížku jsem četla v těch největších vedrech a měla jsem místy problém se do vlezlé skotské zimy vžít :D Stále jsem měla pocit, že tam musí mít takové slunko a teplo, jako jsem zažívala já.

lucakuca
29.07.2023 4 z 5

Hou hou hou vánoce se blíží! Dovolená bude sice dřív, ale proč se nenaladit?
Láska, křupavý sníh, tuny dobrýho jidla, hromada práce a zase láska.
Všechno je skvělé, všechno dobře dopadne. U mě správný čas na sladkou, naivní romantiku. Hlavně žádná dramata!

terryaknihy
28.07.2023 3 z 5

Knihy autorky Julie Caplin jsou pro mě opravdu vždy sázkou na jistotu, pokud chci číst něco nenáročného, milého a romantického. Ani její zatím poslední kniha ze série Romantické útěky, již devátá v pořadí, není výjimkou.
Kniha se odehrává v zimním období, v období Vánoc a já si nemohla pomoct, ale přišlo mi to jako na námět nějakého filmu z produkce Netflixu. Teď to ale myslím v dobrém slova smyslu, protože, kdo tyhle kýčovité filmy o Vánocích nemiluje?
Oproti ostatním knihám ze série mě tady trochu mrzelo, že se Caplin víc nezaměřila na památky a okolí, což je jejím zvykem a zároveň mi neseděla vůbec matka Xanthe. Caplin však znovu zapojila moje chuťové pohárky a kdyby se více věnovala jednotlivým postavám, byla bych nadmíru spokojená. Většinou nemám problém uvěřit romantické lince, ale tady mi to díky povrchovému popisu nějak nesedlo. Zatím u mě pořád vévodí Kavárna v Kodani, Čajovna v Tokiu a Domek v Irsku .

Aknel26
22.07.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku jako by mezi Romantické útěky ani nepatřil; jediné, co ho k nim váže, jsou hlavní postavy, které se objevily již v minulých příbězích. A pak také to, že Izzy svého rytíře potká hned na samém počátku knihy - s tím jsme se setkali téměř ve všech knihách, jako by autorka rezignovala na složité lásky hry, aby se mohla věnovat plně jiným dějovým linkám.
A tentokrát vlastně vůbec nejde o cestování, o poznávání jiných kultur. Izzy je víceméně doma, a co se týká Skotska, poznáváme hlavně jeho gastronomii. Prostor má spíš líčení, jaké mohou být vztahy mezi rodiči a dětmi, prvek přátelství a také zocelování samotné Izzy, její zjišťování, co všechno zvládne a s čím se dokáže popasovat. A čtenář(ka) jí prostě musí držet palce!
Snad proto, že si příběh na nic nehraje a není do něj násilím vpravován ten cestovatelský prvek (třeba v Irsku nebo Švýcarsku to bylo hodně na sílu), jsem s četbou spokojená.
Jediné, co musím vytknout, je místy dost necitlivé zacházení s jazykem. Zůstalo plno nečeských výrazů a s koncem knihy jich stále přibývalo - jako by překladatelku tlačil čas, a tak s blížícím se termínem odevzdání spíš otrocky překládala, než by přemýšlela nad tím, co je v češtině přirozené.

mschmidtova
15.07.2023 5 z 5

Právě jsem ji dočetla...Dlooouho jsem nečetla, a teď mám tolik knih, které bych chtěla přečíst a tato kniha k nim rozhodně patří a i další od této autorky. Hrad ve Skotsku je moje první od ní a určitě nezůstane jen u ní.

Hm...je to slaďárna, nebo není? Jde tam o vztahy, kamarádství, jídlo...

"Izzy se v duchu usmála, nebylo nic lepšího než hostit lidi. A o pár okamžiků později, s pusou plnou hovězího a lahodné vydatné omáčky, si pomyslela, že není nic lepšího než jíst dobré jídlo. Rozhlédla se a se zábleskem pýchy a uspokojení si vychutnávala očividnou radost a uznání ve tvářích všech stolovníků. O tomhle byl život. Konzumace a sdílení jídla, něco, o čem její mentorka Adrienne hodně mluvila, a teď když byla její kuchyně plná pestré směsice lidí, z nichž většinu před příchodem na hrad nikdy nepotkala, to pochopila. Tohle bylo to, co chtěla dělat. Starat se o lidi a o to, aby se na hradě cítili vítáni, dopřát jim odpočinek od jejich skutečných životů. Čas na načerpání sil a usebrání."........Tak přesně o tomhle kniha je.

katallinka
10.07.2023 3 z 5

Autorku a její knížky mám moc ráda, bohužel tato oproti předchozím je spíše průměrná. Hlavní postavy jsou zde celkem ploché a dost věcí nebylo dobře vysvětleno. Hlavní postavy se tím pádem chovaly dost neadekvátně situaci. Jinak objevování starého skotského hradu mě moc bavilo a klidně bych brala více Skotska a ne pouze různé výrazy. Největší plus této série jsou rozhodně obálky a tahle je jedna z nejhezčích, nemůžu se na ni vynadívat.

TheMelorry
03.07.2023 5 z 5

Jako u všech knih ze série, i z tohohle jsem nadšená a užila jsem si ho. Úžasné popisy prostředí, gastronomie a v tomto případě také hradu a jeho rekonstrukce. Ve spojení se sympatickými postavami (z většiny), přátelskou atmosférou a předvánočním obdobím. Ideální čtení na odpočinek a zlepšení nálady.

klarence
03.07.2023 4 z 5

příjemná milá oddechovka na dovolenou

žabařka
27.06.2023 3 z 5

Romantické útěky jsou příjemné oddechovky, Hrad ve Skotsku mě ale bohužel nenadchnul. Přestože je kniha čtivá, ke konci už jsem se těšila, až ji budu mít za sebou. Oceňuji provázanost postav napříč knihami, romantické prostředí hradu a tématiku Vánoc (i teď v červnu to bylo moc milé). Kniha ale byla až tak předvídatelná, že se z toho stala nuda. Zklamalo mě málo jiskření s hlavním hrdinou, kterého bývá v ostatních knihách série více. Kniha byla spíše o matce hlavní hrdinky, která pro mě měla ale docela nesnesitelnou povahu a po celou dobu čtení mě iritovala odevzdanost, se kterou hl. hrdinka k matce přistupovala. Bohužel mi nesedla ani jedna z postav, přestože mi žádná vyloženě nevadila. Občas mě zarazil překlad, který má nedostatky. Stále u mě tedy vede chata ve Švýcarsku :)

TeaPeter
25.06.2023 3 z 5

Za mě nejslabší díl série. Asi díky Xanthe mi kniha opravdu nesedla. Ani všestranně romantické prostředí hradu, kam i prší, už to zachránit nedokázalo. Jen ty přípravy na vánoční vaření mě bavily - vždyť i vykouzlily "zkrocení mrzutého akademika" a nalezení opravdického pokladu, ne?

Ennie
20.06.2023 4 z 5

Jedna z těch lepších knih z Romantických útěků. Příběh se mi moc líbil a postavy jsem si oblíbila všechny . Mohlo tam být více popsané pátrání po pokladu a víc jiskření, ale jinak vskutku dobrá kniha.