Kurátor

Kurátor
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475878/bmid_kurator-Vgj-475878.png 5 616 616

Washington Poe série

Myslíš, že jsi všemu přišel na kloub? Pak jsi přesně tam, kde tě chce mít… Je konec roku a sériový vrah nechává na různých místech po celé Cumbrii kusy těl. Na každém místě činu se objevuje podivný vzkaz: : #BSC6. Washington Poe a Tilly Bradshawová z Národní agentury pro trestnou činnost se ujímají případu, v němž nic nedává smysl. Proč vrah některé oběti před vraždou uspal, zatímco jiné umíraly v hrůzných bolestech? Proč jediný podezřelý popírá skutečnost, pro kterou mají vyšetřovatelé nezvratné důkazy, zatímco se přiznává k věcem, o kterých dosud vůbec nevěděli? A proč si všechny oběti vzaly před třemi lety ve stejný čas dva týdny volna? A případ nabere ještě temnější nádech, když se na scéně objeví zdiskreditovaná agentka FBI, která má za to, že Poe nepátrá po sériovém vrahovi. Domnívá se, že mají tu čest s někým mnohem horším – mužem, který si říká Kurátor. A pak už nic nebude jako dřív…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Curator , 2020

eva3433
05.07.2022

Pořád si říkám, že od Craven už dál číst nebudu, že se musím vrhnout na jiný žánr. Nelze odolat. Závěr jsem tedy vůbec neočekávala, jsem nadšená, čtečku jsem nedokázala odložit.

Jiparis
01.07.2022 5 z 5

Hodně dobrá zápletka a zpracování. Překvapivé rozuzlení.

oleg
22.06.2022 5 z 5

Třetí příběh a opět kniha nešla odložit, paráda a konec jako vždy překvapivý, tyto příběhy se čtou sami, těším se na září, kdy vyjde další....

Petruše32
21.06.2022 4 z 5

Ze všech tří dílů nejlepší.

barack
18.06.2022 4 z 5

Prvních zhruba 100 stran jsem trpěl nudou... Naštěstí jsem ale vytrval, což doporučuji i dalším čtenářům. Příběh se krásně rozjede. Jen mi přijde, že konec byl trochu přehnaný. Bez posledních dvou kapitol by se vlastně nic moc nestalo a kniha by byla krapet uvěřitelnější. Ostatně určitá nedotaženost zakrývaná dramatickým dějem je takřka typická pro celou knihu. Řadě věcí a "náhod" prostě nevěřím. Ale jako celek: zdařilý thriller.

Jakubadavid
15.06.2022 5 z 5

3.dil této série mě opět naplno pohltila. Byla to jízda. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo to teda tahá za nitky. Četla jsem jedním dechem. Poe je další z detektivů, který mi velmi přirostl k srdci.

Arlienen
06.06.2022 5 z 5

Kurátora jsem náramně užívala. Poe a Tilly jsou naprosto úžasní spolu a jejich vztah mě baví :-D
Už abych měla další knihu a mohla zas chvíli žít ve světě Tilly a Washingtona.

JessieEx
03.06.2022 4 z 5

Miluju Poa a Tilly, pořád si myslím, že by tam mělo být víc interakcí mezi nimi, jsou prostě skvělí. Kniha mě opět bavila, ale nějakých 150-50 stran před koncem to začala být trošku nuda, bylo to předvídatelné, neuvěřitelné a hodně přitažené za vlasy, takže bohužel dávám jen 4*.

Samotný konec ale překvapil a já už se moc těším na další díly.

P.S. Souhlasím se "soukroma", že tam tady ta jedna věc nebyla pořádně vysvětlena. Škoda.

MarkétaI.
08.05.2022 5 z 5

Má oblíbená série. Každý díl jsem si neskutečně užila.
Poe a Tilly jsou postavy, které jsem si zamilovala hned v první knize. A má zamilovanost stále pokračuje :-)
Třetí díl byl opět parádní. Od první stránky mě děj vtáhl a já četla, četla a četla.
Měla jsem svoji představu co, jak, proč.. no a pravdu jsem neměla :-) Takový konec jsem nečekala a už se moc těším na další díl.

soukroma
07.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Nechala jsem se zlákat novým britským autorem, který navíc píše ze zajímavé oblasti Cumbrie a zavádí nás v téhle knize až na pobřeží Irského moře, či spíš do něj a na ostrovy.
Nicméně hlavní hrdinská dvojka mne nezaujala, zejména ještě opakujícím se posíleným oslovováním všech okolo plnou šarží a celým jménem, čímž text rozhodně nabývá na objemu a ke svižnosti a čtivosti to nepřispívá.
Ale horší to bylo se zápletkou, začátek vyšetřování fajn, pak záhadným střihem rovnou dostáváme mezi tajemné manipulativní hry, terorismus, bitcoiny, zámoří, komplikované soudní vyšetřování v minulosti, až přeskokem skončíme s Kurátorem na ostrově, ale ani u toho se neskončilo (vybavil se pochopitelně Osobní strážce).
Autor nabaloval a nabaloval, přidával na neuvěřitelnosti a přitahoval za vlasy, až jsem ztrácela jakoukoli souvislost, dokonce mi ušlo (jen doufám, že autorovi ale ne), co se stalo s hlídkujícím policistou na ostrově... A ztráta souvislosti znamenala pokles zájmu až hotovou nudu a knihu jsem dočítala jen s obtížemi, na svůj vkus velice dlouho, několik dní, což je u detektivního thrilleru dost zásadní záporný ukazatel. 50%
Takže z velkého těšení a zájmu zbyl slabý až nepříjemný dojem a k dvěma prvním kouskům série se vracet nebudu. Aktualizace po letech: přeci jen jsem neodolala předcházejícímu Černému létu, a to bylo o třídu lepší! A Loutkové divadlo rovněž!

Kubajzz
04.05.2022 5 z 5

Tak za mě nejlepší díl, a konec hodně překvapil. Nedalo se od knížky odtrhnout. Rozhodně doporučuji.

lucakuca
23.04.2022 4 z 5

Je to jiný. Jiný než první dva díly.
Jako když mi nahazují srdce.
Prvních 50 stránek ještě tlouklo, pak z p o m a l o v a l o, než mě autor nahodil a použil defibrilátor, toto trvalo, ale posledních 100 stran mé knižní srdce jelo technopárty!
Příště více prostoru pro divnomyšlení Tilly. Prosím!!!

Shardlake
23.04.2022 5 z 5

Třetí příběh detektiva Washingtona Poea a jeho kolegyně Tilly byl opět napínavý od začátku až do konce. Kdo za vším stál jsem netušila po celou četbu knihy. Autor umí skvěle pracovat s příběhem a detaily. Těším se na další příběh této skvělé dvojice!

moudivlacek
22.04.2022 5 z 5

Těšila jsem se na setkání s Poem a hlavně Tilly. Ani jeden mě opět v tomhle příběhu nezklamal. Trošku nechutný začátek odstartuje "jízdu" odkrývání něčeho odporného, a bohužel i skutečného, nebezpečného a těžko pochopitelného pro obyčejné normální lidi. Na síti je dnes skutečně možné téměř vše a existují na ní místa, kam se obyčejný člověk nedostane, a já tvrdím, že není o co stát. Najednou před vyšetřovateli se "vyloupne hra", která má ale drsné podmínky a ještě horší konce pro hráče, kteří svou roli ale na konci mění. A hráči jsou zmanipulováni někým odporným, který si zas hraje s nimi - tajemným Kurátorem. Chápala jsem hru, chápala jsem jednání a chování hrdinů kladných i záporných, jen ten konec mě totálně rozhodil. Tak to mě mozek nechtěl vzít.
Takže - pro oblíbence Poea a Tilly - hrdě do tohoto dílu. Stojí to za to.

Nixa
11.04.2022 5 z 5

Musela jsem se hned vrhnout i na třetí díl a nemohla jsem knihu ani odložit jak skvělé to opět bylo!
Knihy jsou neuvěřitelně čtivé a napínavé. Autor píše opravdu skvěle, záhadné případy vysvětluje do detailu, vše se zdá zamotané a komplikované, přesto na konci do sebe vše zapadne. Co si v knihách opravdu užívám je sarkastický smysl pro humor, který tuto sérii dělá ještě lepší :)

kubule
09.04.2022 5 z 5

Opět další nebezpečná, napínavá a perfektně zpracovaná jííííííííízda. Nelze nic vytknout a dokonce jsem do konce nebyla schopná uhádnout, kdo za vším stojí, takže klobouk dolů před umem a propracovaností spisovatele. WP a TB jsou prostě ta nej dvojka, nelze je nemít rád...takže...doufám, že bude další pokračování

jarmila7388
08.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Dobře napsané nejlepší z trojice série.Nebylo to tentokrát zamotane.Ale ani v nejlepším bych si netroufla tipnout sestru Jessyku,že je zatím.

alzbeta4340
07.04.2022 5 z 5

Další díl ze čtivé detektivní série se mi četl velmi dobře. S Kurátorem to byla dobře vymyšlená zápletka s logicky podaným koncem. Psáno trochu s nadhledem - Tilly přispívá humornými situacemi. Zloducha jsem neuhodla a ani ho tentokrát nehledala, nechala jsem se spokojeně unášet příběhem.

janastok
06.04.2022 4 z 5

Tato série mě baví, i když tentokrát je zápletka dost neuvěřitelná a přitažená za vlasy, ale co, je to pohádka pro dospělé, žádný dokument, že. Snad bude brzy další díl.

Cassidy.L
06.04.2022 5 z 5

Autor opět nezklamal, kniha měla spád, závěr byl velmi překvapující. Super.