4xbabča 4xbabča komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Číst si knihu od mé oblíbené spisovatelky je vždy sázka na jistotu a dobré čtení. Tentokrát sice bez inspektora Bergmana, ale s příběhem v krásné šumavské přírodě a s tajemnou minulostí místních lidí, kteří zde žili a žijí.

10.01.2024 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Ani tentokrát autorka nezklamala mé očekávání. Krásný napínavý příběh se odehrává v prostředí nádherné přírody Beskyd. Odehrávají se tu však skutečnosti, kdy v touze po bohatství dochází ke dvěma vraždám žen, realitních makléřek. Případ vyšetřuje opět kriminalista Bergman a kniha určitě stojí za přečtení.

03.05.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět výborný detektivní příběh, který se tentokrát odehrává na jihu Čech je plný tajemna z minulosti a napětí až do samého závěru knihy.

06.12.2023 5 z 5

Nádherně napsaná kniha, která popisuje historické události, o kterých se ani neví, a autorce patří vysoké uznání, určitě nebylo lehké dohledat všechny potřebné podklady. Je to sice velmi smutné čtení, ale měl by si to přečíst každý.

14.08.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Krásný historický román od mé oblíbené autorky se tentokrát odehrává v 16. století na hradě Hiršberk a bylo to moc pěkné čtení. Je dobře popsané prostředí a způsob života v tehdejší době, kdy byl byl plný nástrah, útoků a nenávisti od lidí, od kterých by to nikdo nečekal, ale také období morové nákazy, která byla hodně zlá. Kniha určitě stojí za to si ji přečíst.

11.04.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Krásnél čtení, ke kterému jsem se dostala díky čtenářské výzvě a určitě to stálo za to. Moc pěkná detektivka, dnes už klasika a ráda jsem si to po letech přečetla.

06.10.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Moc hezky napsaná kniha jako vždy od skvělé autorky Aleny Mornštajnové. Samotný příběh o tom, co by se mohlo stát po listopadu v r. 1989 byl však velmi smutný a určitě bychom takovou dobu nechtěli prožít.

31.08.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tato kniha byla pro mě milé překvapení. Příběh malé holčičky, která vyrůstá uprostřed přírody úplně opuštěná, kdy se nikdo z okolí nezajímá jak žije a vůbec ji okolí nepřijímá, ani nepomůže až do dospělosti. Velkým plusem je úžasný popis přírody a zvířat žijících v tamních bažinách. Krásná kniha, krásné čtení.

04.02.2021 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Krásně napsaná kniha, plná napětí a šokujících překvapení, kdy se nedalo vůbec odtrhnout od čtení.

18.01.2024 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Ani tentokrát příběh od mé oblíbené autorky nezklamal mé očekávání. Kniha s detektivní zápletkou byla napínavá, moc hezky napsaná a líbila se mi. A popisy některých postav mi připadaly opravdu jak ze života.

07.06.2023 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Je to už druhá kniha, kterou jsem od autorky Michaely Klevisové četla a bylo to pět moc pěkné čtení. Příběh samotný s hlavní hrdinkou Annou, ambiciozní, sebevědomou, ale také zlou a pomstychtivou ženou je napínavý až do samého konce. Opravdu dobrá česká detektivka a určitě si přečtu i další knihy této spisovatelky.

08.09.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný dojemný příběh vyprávěný pejskem Gumpem, který vlastně hledá svoji cestu za šťastným životem a nemá to vůbec jednoduché. Nádherné čtení, ale dost smutné.

07.03.2021 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

To, že je autorka Michaela Klevisová dvojnásobnou držitelkou ocenění něj česká detektivka je zcela na místě, protože i tentokrát šlo o úžasný čtenářský zážitek. Detektivní příběh, který se odehrává na jižní Moravě, řeší se problémy ornitologie, ale i vztahy místních obyvatel, které nejsou zrovna dobré. Krásné čtení a určitě jedna z nejlepších knih autorky.

06.12.2023 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

První kniha o novináři Markovi Vrázovi, kterému říkají Terence se mi moc líbila jako zatím všechna díla Martina Goffa. Příběh se dobře čte, má spád, napětí a hrdinovi jako začínajícímu novináři se docela daří a těším se na jeho další případy.

08.04.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásný silný příběh mladé ženy Victorie, která má obrovskou odvahu poprat se se všemi nástrahami a zlem, které ji život přináší s obdivuhodnou silou a odhodláním. Kniha je určitě úžasným čtenářským zážitkem.

04.02.2024 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moc pěkné odpočinkové čtení, přímo pohlazení po duši. Kniha, kde je romantika, přátelství, láska a hlavně cestování, tentokrát do Dánska. Seznámit se s dánským životním stylem hygge bylo opravdu zajímavé a určitě už věřím, že v Dánsku se opravdu dobře žije.

28.08.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další detektivní příběh s kriminalistou Josefem Bergmanem se tentokrát odehrává v Norsku, kde tráví svoji rybářskou dovolenou. Krásně napsaná kniha, kde nechybí napětí a vše umocňuje nádherná severská příroda.

26.07.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další případ šéfinspektorky Eriky Fosterové byl opět super a jsem moc ráda, že je Erika zpět. Příběh se mi moc líbil a je napínavý od začátku až do samého překvapivého závěru.

29.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

I tentokrát je kniha s překrásným příběhem rodiny plná osudů, které zažívají od r. 1921 až do konce 2. svět. války. Kniha je opravdu nádherně napsána se znalostí prostředí, kde se odehrává, ale hodně smutná, ale určitě stojí za přečtení.

10.10.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná knížka, i když je v ní mnoho smutku a bolesti, přesto je to úžasný čtenářský zážitek.

09.05.2020 5 z 5