AlexandraBane Online AlexandraBane komentáře u knih

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Začátek dobrý, ale pak to kleslo. Přišlo mi to dost ujetý a přitažený za vlasy.

10.01.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Začátek mi přišel dost zamotaný a měla jsem problém se začíst. Nebavilo mě to tolik jako Mizející dívky.

20.10.2022 3 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Krásná a smutná knížka, u které mi několikrát ukápla slzička. Ale i ty náročné části byly napsané s takovou lehkostí. Můžu jenom doporučit

13.06.2022 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Začátek mě teda krutě nebavil, pak se to rozjelo a bylo to fakt super. Obrat o 180 stupňů. Jen ten otevřený konec bez vyřešení mě zklamal.

03.06.2022 3 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Zamilovala jsem hned při pohledu na obálku a od první stránky. Bylo to úžasné a dokonalé a propracované fantasy do posledního puntíku. Normálně bych ho četla asi kratší dobu, ale vážně jsem si ho chtěla užít a vychutnat, tak jsem si jí šetřila co to dalo. Ani se mi nechtěla dočítat. Bylo mi líto, že končí.

Převorství bude jedna z těch knížek, ke kterým se budu ráda vracet

10.02.2022 5 z 5

Stroje jako já Stroje jako já Ian McEwan

Četla se mi dobře. Myšlenka jako taková se mi líbila. Jediné s čím jsem měla problém je chování hlavní postavy. Byl laxní a nevšímavý ke všemu co se kolem něj dělo. Robot mu spí s jeho přítelkyní a řekne mu, že jí miluje A Charlie nic. A jdeme dál..jako vážně?! Bylo mu absolutně jedno co robot dělá. Kdyby mi robot začal z ničeho nic mizet asi bych zbystřila, že se něco děje! (Teda asi jako první by mě napadlo, jestli nemá sebedestrukční sklony jako jeho soukmenovci, i když tvrdí, že ne).

Konec hodně překvapil. Líbí se mi myšlenka Adamova a Evina tvůrce. " Jak můžeme chtít, aby nám roboti rozuměli, když nerozumíme sami sobě?!"

17.04.2021 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Ač jsou jsem dávno mimo kategorii, pro kterou je kniha určená. Tak jsem si nemohla pomoct a musela jsem si knížku přečíst. A výběru nelituju, byl to parádní oddech. Miluju Laru Jean a Petera

29.11.2020 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Velice vydařený psychothiller, konec jsem vůbec nečekala. I když jsem si po přečtení Pomocnice říkala, že nic není tak jak to vypadá.

05.06.2024 5 z 5

Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Sangu Mandanna

To byla tak strašně miloučká knížka. Užila jsem si jí na sto procent. Řeší vážnější témata a vůbec to není přeslazená romanťárna. Je to od všeho akorát. Magie a sexy knihovník? Beru obojí.

Bonusové body za nádhernou obálku s ořízkou

21.05.2024 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Nemám co téhle knize naprosto co vytknout. Byla naprosto úžasná a kouzelná. Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi pohádky (čteno v originále)

25.11.2023 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Krásný příběh, některé věci mi teda přišli až moc. Na autorův styl si musíte zvyknout, ale celkově nemám co vytknout

19.11.2023 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Bylo to náročné čtení, přesto to bylo velice krásně napsané

26.10.2023 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Moc pěkná kniha se zajímavým tématem. Můžu doporučit

17.10.2023 5 z 5

Tryzna Tryzna Neil Gaiman

Trvalo mi dva dny, než jsem se po The Kindly Ones odvážila The Wake otevřít. Byly slzy a bylo jich hodně. Nádherné zakončení

Exiles - Moc pěkný příběh

The Tempest - nahlédnutí na Shakespearovu poslední hru

03.09.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Chtěla jsem něco oddechovějšího. A dostalo se mi toho. Četla jsem v originále a četlo se mi to samo.

30.04.2023 5 z 5

Patrioti Patrioti Sana Krasikov

Úžasná kniha, rozhodně to nebylo lehké čtení. Ale kniha byla velmi dobře zpracována

11.03.2023 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tohle bylo hodně drsný. Jen ten konec mi přijde trošku useknutý

09.02.2023 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ze začátku mě to příliš nechytlo. Vraha ani zavražděného jsem neodhadla, takže asi dobrý.

13.11.2022 4 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Bylo to docela psycho, četlo se to dobře, ale jsem z toho krapet rozladěná

06.10.2022 4 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Příjemná a oddechová knížka, sice mě nebavila tolik jako Muffin a čaj a Koláčky a spiklenci. Ale byla alespoň sranda

18.08.2022 5 z 5