Anie94 Anie94 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Uprimne ja nemam moc rada knizky, ktere se vsude chvali, ale tohle byla zalezitost. Styl psani je poutavy, takze ho proste nebudete chtit odlozit. Budete s otevrenou pusou zirat na to, jak tehdy lide zili a budete si uvedomovat, ze takovy zivot byste nezvladli. Dozvedela jsem se tu mnoho novych informaci o kusu nasich dejin, o ktefych jsem nevedela skoro nic, nebo velmi malo. Doporucuji shlednout dobove fotografie na strankach autorky, to ve vas umocni pribeh jeste vice.

Je to silny pribeh napsany s velkou uctou k tamejsimu obyvatelstvu. Z kazdeho slova je videt ze autorka je rodacka a ze ma k regionu vreli vztah.

12.08.2022 5 z 5

Jako fanynka HP jsem tuto knihu rozhodně musela mít. I když jsem postavu Draca Malfoye neměla ráda, po dočtení knížky jsem dost změnila názor. Bylo to hořkosladké čtení, kdy nahlédneme pod pokličku celému procesu natáčení filmu. Co se mi hodně líbilo byla i grafická úprava knihy doplněná osobními fotografiemi Toma. Knížka uběhla ani jsem nevěděla jak, je to velmi krásně a čtivě napsané a máte pocit jako byste seděli s Tomem v kavárně a povídali si u kafe. Pro všechny fanoušky i nefanoušky HP je to rozhodně must have.

15.12.2023 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Nenechte se odradit obalkou, protoze byt je tohle jedno vetsi minus knizky, uvnitr se skryva krasny pribeh. Je to opravdu rozsahly roman o velke lasce, pratelstvi a neskutecne zenske odvaze. Ve dvou dejovych linkach, jedne historicke a jedne soucasne, odkryvame jedno velke rodinne tajemstvi.

I kdyz je to historicka fikce, autorce se uzasne podarilo zakomponovat do pribehu skutecne udalosti, ktere se stali a skutecne osoby, ktere zily. Pribeh me pohltil od prvni stranky a obe dejove linky jsem si uzila. I presto, ze konec knihy trosku sklouzaval, ale i tak to bylo vyborny.

Jako pridanou hodnotu vidim to, ze se v knize dozvite mnoho informaci o roli zen za valky. Takze za me velke doporuceni. Jo, a abych nezapomnela...asi jsem se zamilovala do Nicolase. ️

10.12.2021 5 z 5

Nikdy bych neřekla, že já fanynka Harryho Pottera, která přečetla snad vše co se kolem tohoto čaroděje šustlo, budu muset napsat negativní komentář ke knize, která je pokračováním série. Dočetla jsem, a jediné na co jsem se vzmohla bylo to, že jsem pár minut konsternovaně zírala na knihu a říkala si panebože co to bylo. Je vidět, že tohle nepsala Paní Spisovatelka Rowlingová, ta by nevymyslela takový pochybný, překombinovaný blábol (doufám, že mi toto slovo odpustíte, ale jinak se to říct nedá). Forma knížky jako divadelní hry mi až tak nevadila, ale ten obsah...hlavní postavy byli..ploché a nerozvinuté, nesympatické, události nepravděpodobné a vůbec nezapadající do toho, co vymyslela Rowlingová. A to, že by mohl mít Voldemort dceru....to byla kardinální blbost. Voldemort byl příliš zahleděný do své "nesmrtelnosti" a touhou po moci, než aby se zajímal o takové pozemské věci jako je plození dětí...
Prostě ne, a ne a ne! Za mě teda velké zklamání. Ještě že jsem měla knihu jen z knihovny a nepodlehla jsem touze si jí pořídit do své "potterovské" sbírky.........

27.03.2018 1 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

V teto knizce si urcite prijdou na sve milovnici rodinnych tajemstci, detektivek a zahad. Pribeh je protknuty starym soiznenim s prirodou a odvekymi poverami. A z teto atmosfery Vas bude mrazit.

Presne tenhle typ pribehu mam rada. Je to ctive a vtahne vas to do deje a do posledni stranky nepusti. Libilo se mi prostredi, i zarazeni pover, kterymi se obyvatele takto malych vesnicek jiste ridi. Atmosfera pribehu byla take super. Autorka krasne vypravi o lidskych osudech, takze bych tomu urcite nerikala detektivka, ale sonda do lidskeho zivota s detektivnimi prvky. Mezi radky tam muzeme vycist pribeh o hledani sebe sama, o vyrovnani se s minulosti a chybami, ktere jsme udelali.

Zase na druhou stranu bych se vubec nezlobila kdyby sla autorka v pribehu trosku vice do hloubky, mozna by i pribehu sluselo par razantnejsich zlomu, nejake to wow. Z konce knihy jsem tedy ponekud rozpacita. Ale jinak prijemne cteni, takze muzu urcite doporucit.

12.08.2022 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Srdcovka z dětství a miloučký návrat do dětských let. Až budu mít děti tak určitě jim pořídím do knihovničky.

28.03.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Naprosto úchvatný příběh. Nikdo z nás už di asi nedokáže představit jaké to je, když vám válka vezme vaše milované. Myslím, že tuhle knížku budu nosit v hlavě ještě dlouho, byla naprosto fascinujici...

01.12.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Harry a jeho svet je moje srdcovka a smekam pred Rowlingovou, ze dokazala vystavet tak genialni svet a stvorila naprosty fenomen.

12.08.2022

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Za me urcite jedno velke doporuceni. Tahle knizka vas proste chytne za srdce, ale bohuzel ne dobrym pribehem se stastnym koncem, ale pohnutym pribehem 7 lidi, kteri nasli odvahu a moznost uprchnout z KLDR. Takze to vlastne stastny konec ma, by se dalo rici. Ale nebude to hezke cteni. Autorka nam tu formou rozhovoru se sedmi zcela odlisnymi lidmi priblizuje zivot v KLDR. Knihu bych rozhodne dala precist vsem, kteri si stezuji, jak se zde mame spatne. Ano, nase zeme ma spoustu chyb a muzeme rici, ze v jejim cele take nestoji zadne zazraky, ale porad mame svobodu a to je to nejcennejsi. Pro to, abysme ji mohli mit nasi predkove umirali. A my bychom si ji meli vice vazit. Autorka nam priblizuje zivot v teto zemi, ale nekritizuje a nepodsouva nam svoje nazory. A byt kazdy z nas tusi, jak to v KLDR vypada, tak nam tohle cteni rozhodne vyrazi dech a celou tu dobu si budete rikat: jak je tohle krucinal mozne, jak tohle nekdo vubec muze dovolit? Bohuzel...

10.12.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

S touhle knížkou jsem se "crcala" docela dlouho. Ne proto, že by byla špatná, ale přípravy na vánoce, Vánoce a pracovní povinnosti a lehká čtecí krize tu dobu čtení prodlužovali. Knížka je opravdu cihlička - má asi 538 stran - a na jejích stránkách se skrývá romantický příběh hatelove mezi Animant a panem Reedem. Co bych na úvod ráda vyzdvihla je to, že má opravdu krásnou obálku. Je to hodně rozvláčný příběh, neději se tam žádná velká dramata, ale i tak vás příběh zahřeje u srdce. Co dale musím vyzdvihnout jsou sympatické hlavní postavy, které si hned zailujete. V průběhu děje můžete krásně sledovat jejich vývoj. Hlavně vývoj Animant je opravdu hodně znát. Autorka krásně popisuje společenské poměry ve viktoriánské Anglii a hlavně postavení tehdejších mladých žen. Jediné co bych trošku zkritizovala byl ten odfláknutý konec. Na to, jak se ten příběh táhne, je konec na 15 stranách pro mě prostě nedostatečný.

11.04.2021 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Kdyz jsem predtim cetla tady ty komentare k teto knize byla jsem rozladena. Nikdo z nich nemel pravdu. Je to moc krasny pribeh plny emoci a s tajemstvim od zacatku do konce. Nuti ctenare se zamyslet nad svym zivotem. Neni to zadny prvoplanovy romanticky cajdacek typu zili stastne az do smrti ale ten pribeh je skryty mezi radkky a tak.kniha vyzaduje ponekud chytrejsiho ctenare a rozhodne bych ji nezaradila mezi oddechovky.

13.09.2016 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Autorku miluji a i kdyz tohle je jeji 2.knizka, kterou jsem precetla, tak opet nezklamala. Cist tuhle knizku bylo pro me jako splnit si svuj sen - take by se mi libilo mit takovou chatu ve Svycarsku. Nekomu muze prijit pribeh prilis klidny a az pres miru romanticky, ale ja jsem byla spokojena. A to i presto, ze jsem presne vedela jak to dopadne.

Uplne jsem hltala atmosferu horske chaty a laskavou povahu Mininy kmotry a pri cteni me vzdycky tak zahralo u . A jako obvykle doporucuji mit u sebe neco k jidlu, pri cteni vas bude honit mlsna. Vrele doporucuji k precteni.

01.09.2023 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Autor ma specificky styl psani. Spise poeticky a nemusi sednout kazdemu. Pribeh nam vypravi Marek, Sarka a i otec Jan. I presto, ze je kniha ponura a smutna tak se opravdu dobre cetla.

Tri dejove linky se nam nakonec spoji, byt rozuzleni pribehu pro me bylo velmi ocekavane. Byl to krasny a silny rodinny pribehy ktery urcite stoji za precteni.

06.08.2023 4 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Pribeh sluzebnice miluju a zaroven me u desi. Zvlast kdyz si predstavim, ze by se tohle lidstvu mohlo dost realne stat. Poslechneme si vypraveni divenky Agnes, tety Lydie a divky Daisy, jejichz osudy se jednoho dne protnou.
Toto vypraveni dava pribehu pestrost a take nahledneme do "kuchyne" pribehu sluzebnice. Sledujeme odboj proti Gileadu a take zaroven to jak se snazi Gilead jeste udrzet na nohou. Presto, ze jsem podle serialu, ktery bezel na HBO tusila, jakym smerem se bude dej ubirat, tak i presto mi to nezabranilo v tom knihu zavrit s jednim velkym WOW. 5/5

14.03.2023 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Autorčin styl psaní nás rozhodně nenechá v klidu. Autorka popisuje přiběh zdravotní sestřičky Julie, která pracuje v dublinské nemocnici v době řádění epidemie španělské chřipky, a také neduhy té doby - vládu, chudobu, církev. V knize najdeme hodně podobností s tím, co v době pandemie prožíváme dnes, i když autorka začala na knize pracovat již dávno před tím, než u nás pandemie covidu propukla. Je tam díky tomu znát ta propracovanost děje. Autorka se hodně v ději věnuje lékařskými postupy té doby, a je to opravdu místy hodně naturalistické. Kniha má moc krásnou obálku, jejíž význam vám dojde až v průběhu čtení. Je to příběh o naději, přežití, ale také o tom, že rozhodnutí jiných také často rozhoduje o životě a smrti. Co mi trošku vadilo byla taková nenápadná, milimetrová romantická linka, které si člověk ani nevšimne, ale připadala mi tam zbytečná a tak nějak "navíc" a moc nekorespondovala s tím, o čem byl zbytek děje. Ale jinak můžu rozhodně doporučit.

11.04.2021 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Od této knížky nemůžete čekat nějakou literární hloubku, ale přesto je to krásně napsané. Poodhalení roušky života známé osobnosti. Po přečtení zjistíte, že je to vlastně ženská jako vy, co má i stejné starosti jako vy. A určitě plusem jsou krásné ilustrace, které byste v knížce pro dospělé jen těžko hledali...milá, příjemná oddechovka.

02.05.2018 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

S Emilkou se seznamujeme jako s malou holcickou a zijeme s ni jeji zivot na pozadi udalosti - krize, svetove valky, elektrifikace, atd. Sledujeme jeji vyvoj od prosteho devcatka po velmi cilevedomou zenu. Vsechny postavy jsou krasne vykresleny. Co mi vadilo bylo znacne mnozstvi vedlejsich postav, ktere bylo obcas trosku horsi si priradit. Dej krasne plyne, a to alespon do dospeleho veku Emilky. Dale pak dej zacina trosku drhnout. Co bylo super byl popis realneho zivota v dobe, kdy Emilka vyrustala.

01.09.2023 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Autorka se neboji aktualnich a palcivych temat, ktera hybou spolecnosti, coz ocenuji, jelikoz je fakt potreba o tom mluvit.

Postavy byli realne a az desive uveritelne. Melanii budete nenavidet za to, ze ve jmenu zisku a popularity je schopna obetovat cokoliv, i vlastni rodinu.

Knizka vas donuti se zamyslet nad profily, ktere sledujete a nad tim, zda jejich obsah neni prilis toxicky. Super je, ze nam autorka nevnucuje svuk nazor, ale dava nam prostor k zamysleni a vytvoreni naseho vlastniho nazoru. Socialni site tak muzou byt i dobry sluha, ale zly pan.

18.11.2022 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Tahle knizka ma asi jen 180 stran a mate ji prectenou fakt za chvilicku. Ale tohle rozhodne nebrani fakt suprovemu ctenarskemu zazitku.

Michal nas nechava nahlednout do sveho nitra, do svych vzpominek a myslenek. Nektere pasaze, kdy se Michal zamysli nad svym zivotem vam mozna budou pripadat zdlouhave, ale je nutne si tim vsim projit, abyste to vse pochopili, stejne jako svuj vlastni smutek.

Pribeh je to verohodny a na svem konci vas chytne za srdce a mozna i donuti k zamysleni.

12.08.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tak jsem i ja podlehla kouzlu Bridgertonu. Chtela jsem vedet, co na tom vsichni vidi a uprimne jsem od knizky moc necekala, ale prijemne mile me prekvapila. Zhltla jsem ji za par dni a nekolikrat kvuli ni malem zapomnela vystoupit z autobusu ci metra. Mam rada takove pribehy, jednoduche, svizne, trochu predvidatelne. Bavili me dialogy a spickovani mezi Simonem a Daphne. Miluju prostredi Anglie a jejich tehdejsich plesu, balu, aristokracie, domluvenych snatku... Rozhodne doporucuji a tesim se na dalsi dily teto serie. 5⭐/5 ⭐

10.12.2021 4 z 5