Annkag Annkag komentáře u knih

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

Krásná kniha o životě v časech které zanechali Temnou skvrnu na stránkách historie.
Čtivé, příjemné a docela dobře spracované.
Myslím že k této knize se budu ráda vracet.

15.12.2023 5 z 5

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

Děsila jsem se každé další kapitoly. Fakt mi hrůzou vstával vlasy na hlavě. A ani to nemuselo být nasycené litrama krve a hrůzostrašnými duchmy.
V podstatě stačila jedna námesiční slečna, jedna stará indiánská legenda, milující snoubence a minulost která byla tak zapomenutá že ve své podstatě chránila ale i prodlužovala zážitky s prázdnou entitu.
Mne se to moc líbilo a doporučuji.

25.11.2023 5 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Úpřimně se přiznám že jsem se bála. Musela jsem odložit knihu a predýchat to.
Ale přečteno a musím říct že to bylo fakt úžasně napsané a jsem zvědavá na pokračování.

03.11.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Trocha jiná pohádka.
Myslím že s takýmto padouchem se reálně mohla potkat jenom Wendy. A proč? Aby ho napravil, pomohla mu a milovala ho i skrz všechnu tú temnotu která pohlcovala jeho duši.
Bylo to zajímavé, drželo mě to při čtení a bavilo mě to.

31.10.2023 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Za mě to bylo skvostné. Člověk se místama zatřásl strachy ale v celkovém hledisku to bylo napínavé, čtivé, rýchle to ubíhalo a nemělo to dentenci něco zbytečně natahovat.
Tak nějak jsou duchařské příběhy kulturní složkou nášho života. A tak nějak už víme co máme očekávat a proč se duch úpne na nějakou osobu nebo věc.A přece když o tom čteme nás to kdesi v pozadí naší mysle překvapí.

29.10.2023 5 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Dle mého skromného názoru to bylo moc příjemné čtění.
Nemyslím si že by byla otázka rasismu vyřešená(tohle je mezi náma vždy. Visí to v ovzduší jako Damokluv meč)
Rozdílnost dvou lidí je hlavně v názorech a v tom v čem se navzájem podpořují. A někdy nepodpoří.
Autorka se dotýká ve svých knihách hodně citlivých tém a mě se to tak hrozně líbí.

27.10.2023 4 z 5

Šachy se smrtí Šachy se smrtí John Donoghue

Retrospektivní obrazce mi vlastně dávali větší možnost postupně pochopit postavy.
Koncentrační tábor v Osvětimi jsem osobně před asi 17 lety navštívila a tak když čtu tyhle knihy mám jasnější představu o třídění židovského majetku a selekci která byla Jedným z největších stražáků týchto pracovne-vyhlazovacích táborů.
Jenže jak už to bývá i po téhle etapě na přeživších čekal svět. A hlavně bolestné vzpomínky v jejich hlavách.
A odpuštění? Je možné odpustit takové zverstvá? Je možné se někomu takhle po létech podívat do očí a říct odpouštím?
Tahle kniha je něco jako bible odpuštění a pochopení že každý si nese svůj kříž a ne každý je tým kým se zpočátku zdál být.
Pro mě sice fiktivní ale moc silný příběh.

24.10.2023 4 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Pro mě to byla úplně skvostná duchařina s nádychem detektivky.
Postavy byly své a jistým dojmem hmatatelné.
Jemné lechtání na zátylku při některých scénach mě na chvilku donutili knihu odložit ale vzápětí jsem se k ní znova vrátila a četla dlouho do noci.
Rozuzlení bylo úchvatné a když jsem se k němu dostávala blíž a blíž sama jsem začala s mýma teoriemy.
V celkovém ohlédnutí mě kniha překvapila a nadchla.

22.10.2023 5 z 5

Brumbálova tajemství: Filmová magie Brumbálova tajemství: Filmová magie Jody Revenson

Úžasné fotky, zajímavé informace a krásné navodení atmosféry.
Je však pravda že je to více méně pro fanoušky tohoto světa.

16.10.2023 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Musím dát slabý průměr.
Nedokážu si představit že bych práci postavila výš než svou rodinu.
Nudilo mě to.

16.10.2023 3 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

Bylo to těžké čtení a nebavilo mě to.
Klasické rodinné drama zabalené v hodinách času.
Každé tajemství vyplňuje časem na hladinu a otrávy pitnú vodu samotné existence.

15.10.2023 2 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Příběhů z této éry našich dějin bylo napsáno už hodně.
Některé byly lepší, některé ne... Ale žádný nebyl tak zvláštní svou láskou k krásnému jako tenhle.

05.10.2023 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Nedá mi jinak než hodnotit jako průměr
Chyběl mi tam ten správný děsivý náboj, něco z čeho bych neusnula.
Chyběl mi tam kýbl strachu a tak deci krve.
Četla jsem to opravdu těžko a postupovala hodně pomalu.
Jedným dechem jsem předcházela že slova na slovo.

05.10.2023 3 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Dávám tři hvězdičky. Byl to takový průměr.
Musím uznat že bylo děsivé číst takovú šikanu už v tak útlom věku. Ale že celý čas čtu knihu s tím že vím kdo a ono...

23.09.2023 3 z 5

Reborn Reborn Alex Scarrow

Řeknu úpřimně že jsem se v tom mírně strácela a místa a se nudila ke čtení.

23.09.2023 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Trocha jsem se v té třetí části nudila ale šlo to. Bylo to prostě čtení které neurazí a i něco na oplátku dá.

11.09.2023 3 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Pro mě úplný úžas vzbudzoval pocit že s něčím takovým mohl střetnút každý z nás. Jen ten exorcismus už nie je tajemným rituálem.
Příběh dvou kamarádek které si prožili něčím tak démonickým byl hodně dobře napsaný.

04.09.2023 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Myslím že bylo na čase aby se tohle citlivé téma dostalo do knihy. Autorka to pojala bravúrne a absolutně mě dostala na svou stranu.

04.09.2023 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Úplně skvělý start do série.

04.09.2023 5 z 5

Záhada městečka Bleak Creek Záhada městečka Bleak Creek Link Neal

Šílený. Myslím že víc k tomu není co dodat.

18.08.2023 3 z 5