Annyshga Annyshga komentáře u knih

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Musím přiznat, že kdybych knihu nečetla v rámci dvojštafety, tak se do ní asi nepustím. První díl mě nezaujal tak moc abych chtěla sáhnout po dalším. To by byla ale neskutečná chyba. Tento příběh s Nickem a Claire byl naprosto boží . S neodolatelným šéfkuchařem Nickem jsme se seznámili již v předchozí knize, proto jsem ráda, že dostal prostor pro svůj vlastní příběh. Perfektním oživením celé knihy byla právě svérázná gastronomická kritička Claire, ta si s Nickem nebrala vůbec žádné servítky, parádně do něj šila a shazovala jeho ego. Její popisy jídel mi doslova vháněly sliny do úst . Příběh i samotná zápletka v podobě sázky se mi moc líbila. Tajemství sebevědomého šéfkuchaře mě vážně šokovalo. Po delší době něco, co mě dokázalo opravdu překvapit. I když právě toto tajemství mělo trošku slepá místa a občas mi to přišlo zvláštní a nemožné neřešila jsem to a příběh si užívala plnými doušky. Co mi naopak vadilo byly neustále sexuální narážky Nicka. Na můj vkus jich mohlo být trošku méně.

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Od této hodně propagované knihy jsem měla asi velká očekávání, ta se však bohužel nenaplnila a nějaký ten wow efekt se ke mě nedostavil ‍️. Vždy, když vidím německou autorku mám nutkání srovnávat s Monou Kasten, možná v tomto je ten problém. Nicméně pokud čekáte oddechovou romantiku na léto budete nadšení .

Celý příběh je zahalen do záhadného tajemství Liy, která si ho drží zuby nehty a nechce ho nikomu prozradit. Vlastně až na konci příběhu se na nás usměje štěstí a zjistíme o co celou dobu šlo. Upřímně bych to uvítala i o něco dřív. Celou dobu jsem se modlila aby nešlo pouze klasicky o rozchod, alespoň tady jsem byla milé překvapena co z tajemství vzešlo. Na svém útěku do Berlína (před kterým mimochodem smekám, já bych se jen tak bez plánu nesbalila a neodjela někam pryč) potká spoustu úžasných lidí, které jsem si vlastně oblíbila víc, než Liu samotnou. Proto jsem ráda, že další díl série je věnovaný právě jednomu z nich a určitě si jejich příběh ráda přečtu

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Moje první sci-fi, vážně jsem nevěděla, co očekávat ale ve finále jsem byla nadšená. Kniha je výprávěna formou kazetových nahrávek a proložena myšlenkami a vysvětlivkami autora. Bylo to zvláštní, zároveň však i zajímavé. Příběh mě pohltil od prvních stran a protože to je taková jednohubka za pár hodin bylo přečteno. Prvotně jsem byla z rozuzlení příběhu zklamaná. Pak se autor dostával v ději dál a dál a já vlastně zjistila, že nad myšlenkou celé knihy neustále přemýšlím a říkám si, co kdyby to tak doopravdy bylo? Výsledné poselství knihy má vážně něco do sebe. Ráda bych vám prozradila víc, bohužel bych tak ale prozradila celé tajemství příběhu a to se nedělá . Komunitu 0.4 jsem si moc oblíbila a ráda bych si přečetla i pokračování. To u nás ale bohužel není přeloženo .

Limea Limea Lin Rina

Kniha má nádhernou obálku, ilustrace i zpracování. Svět, ve kterém se příběh odehrává byl nádherný a moje představivost nebrala mezí. Moře, lesy, bažiny a stromové království no prostě nádhera . Škoda jen, že nám autorka o tomto světě a celkově civilizaci, kde Limea žila neřekla víc. Příběh by si to určitě zasloužil a kniha by tak byla celistvější. I přes skvělou atmosféru mě kniha začala pořádně bavit až ke konci, kdy se vlastně začalo něco dít. Do té doby to byla taková milá pohádka pro náctileté. Konec i výsledné ponaučení plynoucí z příběhu se mi libilo. Celkově mi ale přišlo, že by se na knize dalo zapracovat o trošku víc. S autorčinou prvotinou Kroniky prachu se to nedá vůbec srovnat. Děj by rozhodně oživilo pár kapitol z pohledu Nóatúna (cizince).

Ďáblova dílna Ďáblova dílna Stephen J. Cannell

Normálně knihy s touto tématikou nečtu ale vyzkoušet se má přece vše. Ve finále jsem knihu přečetla během dvou dní a byla milé překvapena .

Děj je rozdělen do několika částí. První, kde se příběh rozjíždí a hlavní hrdinka se rozhodne hájit čest svého muže, který si údajně sáhl na život byla neskutečně čtivá.
Druhá s popisy výzkumu supertajné biologické zbraně napadající pouze určité typy lidí a její tajné testování mě kupodivu také bavily. Byla jsem překvapena, jak to autor zaobalil do nenudné formy. Pak ale nastal zlom a čtení se hrozně vleklo. Hrdinka se na cestě za spravedlností spojila s tulákem, spolu načerno cestovali vlakem a snažili se odhlit pravdu a zabránit tak celosvětovému neštěstí. Tato část byla taková nudnější, autor se jí snažil okořenit lovestory mezi hlavními představiteli a nesmyslným zabíjením doslova všech doposud v příběhu vystupujících osob. Konec mě dostal, čekala jsem nějaký klasický happy end jak to vždy bývá. Šťastný konec byl ale né úplně takový, jaký očekáváte. Co se autorovi musí nechat, šokovat umí skvělé. Zvraty a popisy na samém závěru příběhu mi vyhanely oči z důlků .

Zemři! Zemři! Karen Rose

Skvělá detektivka s pořádně vyšinutým vrahem! Námět příběhu byl originální a dobře propracovaný. Brutální popisy vrahova řádění nebylo nic pro slabé povahy. Mě osobně to nevadí přesto jsem ale uvítala odlehčení děje v podobě romantické linky. Začátek a konec knihy se mi moc líbil. Oceňuji, že vše mělo logické vysvětlení. Jediné co mi přišlo přitažené za vlasy byl důvod vražd v rámci počítačové hry. I když byla kniha skvělá, prostředek příběhu mohl být o trošku kratší. Ve středu se toho moc nedělo a tak jsem se chvílemi přistihla, že se nudím. Proto dávám o hvězdu méně. Na pokračování této série si určitě čas udělám, zajímá mě jak se to bude mezi Vitem a Sophii dal vyvíjet .

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Tohle bylo jedním skvělé! Už dlouho se mi nestalo, aby ve mě kniha vyvolala tak nenávistné pocity jaké jsem měla k jednomu z hlavních hrdinů (spíš než hrdina to byl ale hňup) Albertovi. V knize bylo krásně ukázáné, jak zdánlivé může být štěstí na první pohled dokonalé rodiny. Upřímně nechápu, jak mohla Kateřina vydržet takový teror 18 let, ale ten kdo to nezažil může těžko soudit jaký strach z útěku mohla mít. Moc se mi líbily pohledy do minulosti, kde jsme se mohli přesvědčit o tom, jaký je Albert manipulátor. Nevěřila jsem vlastním očím, čeho všeho byl schopný. Šel do slova a do písmene přes mrtvoly pokud si něco usmyslel. Celý příběh jsem Kateřině moc fandila aby se od něj dokázala odpoutat. Ale jestli to dokázala si musíte přečíst sami . Můžu říct, že mě konec doslova vyrazil dech!

Únikovka Únikovka Marc Meller

Fanoušci Hunger games nebo Hry na oliheň by měli zpozornit, protože toto je to pravé ořechové pro vás . Napětí, nepředvídatelnost a hlavně skvěle propracované osobnosti jednotlivých postav nás provází celým příběhem. Nejvíc ze všech účastníků jsem si oblíbila Hanu. Konečně hrdinka, která se liší od ostatních a nevztahují se na ni ohraná klišé typu hrůzné minulosti nebo neskutečné nebojácnosti. Hana byla jiná, měla strach a cítila to, co by cítil každý jiný v její situaci. Celý tento experiment byl pěkně nebezpečná jízda a doslova boj o přežití v podání vyšinutého padoucha. Já osobně bych se nedostala asi z žádné přichystané místnosti . Líbila se mi ale jejich propracovanost a pojitost s jednotlivými hráči. Závěr příběhu slibuje pokračování a já se na něj neskutečně moc těším .

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Musím říct, že na první autorčinu knihu to nemělo. Přesto to ale nebylo vůbec špatně čtení . Kniha je výprávěná z pohledu 4 osob a střídá se zde několik času. Někomu by se to mohlo zdát hodně, příběh je však dobře napsaný takže jsem neměla žádný problém s orientací. Čtení minulosti mě vždy hrozně šokovalo a bylo mi pak mizerně. To, čím si musela Lisa projít bylo něco neskutečného . Nebýt toho na mě až moc překombinovaného konce dala bych víc hvězd.

02.09.2022 3 z 5

Všichni naši ex Všichni naši ex Eva Woods (p)

(SPOILER) Nápad na příběh byl opravdu originální a netradiční. Kniha nás provází životem čtyř kamarádek, které hledají lásku a jsou už unavené neustálým nezdarem. Proto se rozhodnou dohodit si své ex přítele. Nápad dobrý ale upřímně která z nás by do toho šla? V tomto okamžiku se příběh krásně rozjel a já se těšila na zážitky holek. Některá rande byla vážně úsměvná a celkem i reálná . Jak to ale bývá člověk míní, život mění...takže vás určitě nepřekvapí, že se najednou se v životě holek objevili i jiní nápadníci a vše se začalo zamotávat. Nejvíc jsem si oblíbila Rose, která si na nic nehrála a přes všechno co jí potkalo se stala silnou sebevědomou ženou. Helen mě ze začátku pěkně štvala svou neustálou posedlosti rutiny a potřebou vše udobřovat, pak se ale v jejím životě objevil Karl který byl tak divný až byl vlastně úžasný a začala jsem ji mít ráda. Ani, sebevědomá právnička, která čeká na prince na bílém koni byla skvělá a její zážitky mě nejednou pobavily. No a Marnie? Na oko úžasná kamarádka, která je ve skutečnosti sebestředná a hraje si na něco co není. Na ni jsem postupem příběhu měnila názor a později ji vážně nesnášela. Závěr příběhu byl nádherný a trošku mě i dojal ️.

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Moje první kniha z vězeňského prostředí a hned taková pekelná jízda! Příběh byl čtivý, napínavý a brutální už od samého začátku. Žádná hluchá místa, krátké kapitoly a skvěle vymyšlený příběh zapříčinil, že jsem knihu zhltla za dva večery. Vězeňskou partičku Alexe, Zee a Donovena jsem si oblíbila během chvilky. Tím, čím si museli ve Výhni projít mi hlava nebrala. Proto mě udivovalo, že by něco takového mohli tak mladí kluci zvládnout. Alex na mě občas působil moc horlivě ale nebýt toho asi by kniha nebyla tak dobrá. Donoven byl v jádru zlatíčko a tmelil celou partu. Líbila se mi ukázka toho, jak z naprosto rozdílných lidí, kteří by se za normálních okolností ani nepotkali, může vzniknout přátelství na život a na smrt vzhledem k okolnostem.
Jsem moc zvědavá na další osudy kluků. Samozřejmě to skončilo v tom nejlepším a děj má pěkně našlápnuto.

Pro mě byla kniha velkým překvapením a rozhodně ji budu doporučovat .

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

(SPOILER) Tentokrát jsem se s knihou vážně trápila . Prvních 200 stran jsem pořád čekala na něco, co příběh pořádně okoření a hlavně oživí. Jediným záchraným bodem byla minulost Miriam a krátké úseky z knihy, kterou údajně napsala jedna z hlavních postav Theo. Jinak byl děj zamotaný v osudech a tragediích jedné rodiny a dívky, která se náhodou ocitla na místě vraždy. Tato část mě vážně moc nenadchla a několikrát jsem se i přistihla, že vlastně ani nevím co čtu ‍️. Už jsem chtěla knihu odložit, když v tom přišel zvrat a poslední část příběhu bylo skvělé čtení . Děj se začal hezky rozmotávat a vše na sebe krásně navázalo. Najevo vyšlo mnohaleté tajemství, které ovlivnilo vrahovi pohnutky. Často se mi nestává, že bych odhalila vraha, tady se mi to ale povedlo . Závěr zachránil můj názor na knihu a byla jsem ráda, že jsem čtení nevzdala a dočetla až do konce.

02.09.2022 2 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Začátek knihy mě trošku vyděsil a říkala jsem si, že to nebude čtení pro mě. Vyjadřování hlavní hrdinky mi přišlo trošku pubertální až přehnané. Pak se vše otočilo k lepšímu a začal příběh plný vtipných situaci, při kterých jsem se ne jednou pořádně zasmála. I když šlo v tomto případě o jednodušší příběh s předvídatelnými zápletkami knihu jsem si užila a pořádně se u ní odreagovala. Simon neměl chybu, byl krásný, sexy nezávislý a navíc vtipný chlap. Však to znáte . Caroline nebyla špatná ale neskutečně mě vytáčela tím, jak pořád řešila své "Óčko" a ještě k němu promlouvala. Která z nás tohle dělá proboha? ‍️ Plusove body ale získala díky své kočce (miluji kočky ), která do děje často zasáhla a ztropila nějakou komickou scénu. Konec příběhu byla neskutečně obrovská nálož sexu, až se to tam ani nehodilo. Spíš to na mě působilo tak, že autorka nevěděla jak příběh zakončit. Podtrženo sečteno začátek a konec knihy nic moc ale prostředek stal za to! Milovníci koček a vtipných romantických komedií by si knihu rozhodně neměli nechat ujít .

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

(SPOILER) Příběh plný radostí a strastí jednoho dlouholetého manželství. Je zde hezky ukázáno, jak málo stačí k tomu, aby se dva lidé odcizili a jak těžké je vrátit staré časy zpět. Co si budeme vykládat, něco takového může potkat každého z nás, proto příběh působil hodně realisticky. Nebyly zde sice žádné velké zvraty a děj byl trošku předvídatelný ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo.

Alice mi ze začátku přišla jako každá jiná normální žena a neměla jsem problém si ji oblíbit. Když jsme se ale začali dostávat hlouběji do příběhu měla jsem ji plně zuby. Její neustále vsugerovávání si, že syn je gay a dcera má problém s jídlem mi vážně vadilo. Alicino chování k celé rodině po tom co se platonicky zamilovala jsem opravdu nechápala. Shazovaní manžela a neřešení problémů s dětmi to mi přišlo dost přes čáru. A v tu chvíli jsem měla radši jejího muže a bylo mi jasné kdo má největší podíl na úpadku vztahu. Škoda, že v knize nebyl taky jeho úhel pohledu.

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Mám ráda knihy, které se rozjedou hned od první strany a tato k nim určitě patří. Příběh začíná hrůznou minulostí bratrů Dwyerových. Přijde mi, že pokud si člověk neprojde něčím šíleným nemůže být ani kriminalista... Proč jinak by byla minulost každého vyšetřovatele v knihách tak strašná?
Hned po nalezení první mrtvoly vám autor začne pěkne motat hlavu. Chvílemi jsem nevěděla zda Liama litovat nebo ho odsoudit jak to udělali všichni ostatní. V příběhu si opravdu nemůžete být ničím jistí, protože když už si myslíte, že to tak je vše je najednou jinak. Občas a vážně nedokážu říci proč, mi děj připomínal Dextra. Přesto, že o zvraty v knize není nouze, mi to vůbec nepřišlo překombinované ba naopak bylo vše krásně vybalancované a propracované. Po odhalení vraha, což bylo poměrně dost brzy před koncem jsem byla zvědavá co se bude dít dal. No a pááni některé sceny mě doopravdy překvapily. Doufám, že se u nás dočkáme i dalších dílů této série

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

První díl pro mě byla oddechová kniha, u které jsem vážně nemusela přemýšlet. Nic extra ale na přiložení thrillerů ideální věc. Proto, když se ke mě dostalo, že se pořádá SČ na druhý díl neváhala jsem. A upřímně nebýt holek ve společném čtení knihu bych nejspíš po pár kapitolách odložila. Děj byl pro mě absolutně o ničem jen samé násilí, sex, vraždy a vztek. Nic moc se tam vlastně nedělo až na posledních pár kapitol, díky kterým dávám dvě hvězdy. Co je mi ale záhadou... Jakto, že něco co není vlastně vůbec o ničem může být tak čtivé? Díky překvapivému konci a zařazení nové postavy do vyprávění dám možná šanci i závěrečnému dílu .

02.09.2022 2 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Tato kniha pro mě měla být vykročením z komfortní zóny, horory a ke všemu duchařské vůbec nečtu. Proto jsem se tak nějak těšila na tajemné zákoutí starého domu a hrůzu, ze které budu mít doslova husí kůži. I atmosféra při čtení byla ideální...Za okny déšť a bouřka, v ruce ale špatná kniha . Děj nebyl děsivý ani duchařský. Tajemství, záhada a pár strašidelných scén to byl bohužel celý tento horor. Jinak se mi pojetí příběhu líbilo. Minulost se mísila s přítomnosti a v konečně fázi se vše krásně propojilo. Jediné co mi fakt vyloženě vadilo a rozčilovalo byla neustále opakující se mantra prozpěvovaní si Ethel . Ke konci příběhu už jsem tušila jak to celé bude, přesto mě poslední kapitola dostala tak, že jsem ji musela číst ještě jednou abych se přesvědčila, že to tak doopravdy je .