Annyshga Annyshga komentáře u knih

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Moje první setkání s autorem a rozhodně né poslední . Příběh byl skvělé propracovaný, napínavý a šokující. Po prvních stranách jsem čekala, že se děj bude ubírat trošku jiným směrem. Zklamaná jsem však ale nebyla, jediné co tak bych uvítala víc kapitol o tajemném doktorovi ale možná by to bylo zbytečné rozptýlení od už tak dost propleteného příběhu. Důvod pro který si pachatel vybíral své oběti jsem nečekala a už vůbec ne tak šílený zvrat na konci knihy. Autor jednotlivé zápletky pěkně vymazlil a ve finále propojil úplně neskutečným způsobem.

07.09.2022 4 z 5

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

"Myslím, že když se někde zdržíš moc dlouho, začneš to všechno považovat za samozřejmost. Když ale zůstaneš v pohybu, kouzlo a půvab se nestačí vytratit." Keane

V pár stránkach se skrývá neskutečně moc emotivní příběh při kterém vám ukapne nejedna slza. Smutek, sebepoznání, odpoutaní a hlavně nový začátek, to vše potká Annu na její plavbě kolem světa. Příběh začíná smutným dopisem na rozloučenou. V tu chvíli se na mě přenesla ponurá nálada a prožívala jsem s Annou smutek ze ztráty snoubence. Bylo až neskutečné, jak vás kniha dokázala pohltit. Klobouk dolů při Annině neuvěřitelném odhodlání vydat se sama na šíré moře. Jsem ráda, že toto rozhodnutí po pár katastrofách přehodnotila a autorka nám tak mohla představit Keana který mi ihned přirostl k srdci. Jeho moudra byla nádherná a knihu skvěle doplňovala. Tento příběh opravdu stojí za přečtení. Jediné co mě mrzí je, že neměl více stran. Upřímně jsem čekala klasickou romantickou knihu ale smetla mě obrovská vlna emocí a neměla jsem slov .

07.09.2022 5 z 5

Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Marie Laval

Kniha si mě naprosto získala svoji atmosférou. Krásná Francie, malý penzion a skvělá jídla...no prostě sen . Knihy, kde hlavní hrdinové začínají své nové začátky mám moc ráda. Tento příběh se ale od ostatních lišil. Nebyla to kniha jen o novém životě a lásce, ale i o záhadě starého sídla, starodávném kultu a pátrání po škůdcích Amyina života. Bylo to prostě skvělé! Dějově bylo vše krásně propojené, žádná hluchá místa, autorka nás drží ve střehu celou dobu a opravdu si lamete hlavu, kdo vlastně chce Amy z nového ráje vyhnat pryč. Přesto, že jsem ji obdivovala jak se dokáže se vším poprat, mi občas vadilo její chování a to hlavně ve vztahu k vévodovi. Její chci, nechci a pak zase chci to bylo jak telenovela na pokračování . Konec příběhu by v reálném světě nebyl asi moc pravděpodobný ale jako zakončení celé knihy se to skvěle hodilo.

05.09.2022 5 z 5

Heartstream Heartstream Tom Pollock

(SPOILER) Po pár prvních stranách jsem byla k příběhu skeptická. Děj mě nebavil a trošku jsem se ztrácela, to ale brzo pominulo. Jako první se mi zalíbilo vyprávění z pohledu Cat, přišlo mi zajímavější - tajná láska, vzrušení a slavný zpěvák. No prostě pubertální sny každé z nás. Oproti tomu Amy prožívala smrt své matky. Její závislost ve sdílení pocitů přes aplikaci Heartstream mě prvotně nadchla. Moci sdílet veškeré své emoce a nebýt na ně sám je skvělá myšlenka. Když však půjdete do hloubky, jako to bylo v příběhu, zjistíte, kolik lidí na vás jen parazituje. Celou knihu jsem přemýšlela, jak se tyto dva zdánlivě odlišné příběhy protnou. Tím, že nám autorka neprozradila jednu zásadní věc týkající se časově osy, trvalo mi trošku déle než jsem tomu přišla na kloub. V závěru se životy Cat a Amy protly tím nejméně uvěřitelným způsobem a bylo to skvělé. Cat pro mě byla hrdinkou. Tím, čím si musela projít a přesto zůstala silná a nenechala se zlomit. Klobouk dolů, mě osobně by to složilo. Příběh Amy taky nebyl špatný, jen mi prostě tak moc nepřirostl k srdci. Nicméně to, jak se zachovala na konci příběhu bylo něco úžasného ️.

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Rychlý spád a málo "omáčky" kolem...Přesně tak to mám ráda od autorky jsem četla všechny knihy a tato se mi líbila nejvíc. Už od začátku nebylo o záhady a napětí nouze a vážně nerada jsem ji pokaždé odkladala. Děj byl vyprávěn z pohledu několika hlavních postav což vždy příběhu dává něco navíc. Původně jsem chtěla hodnotit 5 ⭐ ale celkové rozuzlení příběhu mi přišlo dost přitažené za vlasy. Nicméně koncem to autorka zase zachránila a já byla spokojená

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

V pořadí již třetí díl ze série ZLODĚJ TETOVÁNÍ a autorka stále drží látku hodně vysoko! Opět se zde setkáváme s detektivem Francisem Sullivanem a tatérkou Marni Mullinsovou, tato dvojce mi vážně přirostla k srdci. V tomto díle je romantická linka trochu v pozadí ale zato není nouze o napětí a hrůzné scény. Jako vždy je kniha psana z pohledu více lidí, nechybí ani originální zakomponovatní tetování do záhadných hádanek. Balzamovač nás seznámí nejen s procesem mumifikace ale i bohy starověkého Egypta. Vztahy jednotlivých postav se vyvíjí a já je určitě budu sledovat i nadále.

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou a to díky čtenářské výzvě - afričtí autoři, kterou pořádá stránka Databáze knih. A rozhodně nelituju! Kniha byla neskutečně vtipná a zároveň romantická i oddechová. Přes to, že jsem chvílemi tušila co se asi stane, jsem si čtení vážně užila. Nejednou jsem se zasmála u trapasů, které Annie provází celým příběhem. Poté, co se na scéně objeví sympaťák Chris se kniha četla úplně sama a tak jsem ji "zhltla" za jediný den. Touto knihou se autorka zapsala na seznam mých oblíbených autorů a už se chystám na další její knihu.

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

(SPOILER) Výkřiky v temnotě jsou druhým dílem ze série Černá zima, zároveň také moje druhá kniha od autorky. Druhý díl pokračuje v napínavé, hrozivé a tajemné atmosféře apokalypsy lidstva. Clare a Dorran ve snaze zachránit Beth uvažuji nad opuštěním svého bezpečného útočiště. Do příběhu zasáhne i další postava - záhadný vědec, který jim poodkryje fakta o vzniku nákazy. Byla jsem zvědavá jak si autorka prohraje s věcmi okolo počátku viru a popravdě mě to vážně zklamalo. Očekávala jsem něco jiného než prvky sci-fi. Díky tomu taky kleslo moje hodnocení. Nicméně i tento díl skončil v tom nejlepším takže už vyhlížím pokračování, přece jen jsem zvědavá jak autorka tuto sérii ukončí.

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Ani druhá kniha od této autorky mě nezklamala. Ze začátku jsem se nemohla začíst, vadili mi zdlouhavé popisy míst a věcí. Pak se ale na scéně objevil sympatický policista Mike a stránky mi začali mizet pod rukama. Ani v tomto příběhu nechybí ulítlá hlavní hrdinka, která nemá nouzi o trapasy. Autorka v knize popisuje dva milostné příběhy. Osud spisovatelky Beccy a policisty Mika vám vykouzlí úsměv na tváři, naopak smutný příběh velké lásky Mikovi babičky a jejího milého Aba vás chytne za srdce. Kniha je velmi čtivá a myslím, že si v ní každá čtenářka najde to své.

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Hodná holka, zlá krev je pokračováním knihy Návod na vraždu pro hodné holky. I tady je příběh obohacen o fotky, poznámky, výslechy a podcasty "vyšetřovatelky" Pipy což je vážně super. Čtenář má tak možnost nahlédnout do hlavy hlavní hrdinky příběhu a lépe porozumět věcem, které podniká. Ovšem wow efekt jako u prvního dílu se u mě bohužel nedostavil. Už na začátku mi vadil zdlouhavý návrat k příběhu z první knihy. Pak ale nastal zvrat v podobě zmizení Jamieho a kniha se pomale rozjela. Co se mi vážně líbilo, byly originální nápady Pipy při řešení případu. Přestože byla kniha poměrně čtivá nenadchla mě tak moc jako předchozí díl a byla pro mě spíš průměrným oddechový čtením.

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Další díl ze série Objekty touhy, a i tentokrát to bylo příjemné oddechové čtení u kterého se člověk zasměje. I když musím říct, že oproti předešlým dílům tu bylo vtipných míst méně a to mě mrzelo. Ještě, že se na scéně na chvíli objevila babča se svým specifickým smyslem pro humor. Líbí se mi, jak autorka propojuje osudy svých hrdinů v jednotlivých knihách a máme tak pořád přehled o vývoji daných vztahů. Jeji tajemství je za mě zatím nejslabší ze všech příběhu, přestože byl děj hodně čtivý a zvládla jsem knihu za jedno odpoledne. Chyběla mi zde již zmiňovaná dávka humoru a taky konec by si podle mě zasloužil pár stranek navíc. I přesto určitě sáhnu po dalším dílu .

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

K téhle knize jsem se dostala jen díky doporučení a jsem za to moc ráda. Líbilo se mi, že šla autorka hned na věc a já už si po první kapitole byla jistá, že to bude něco pro mě. Příběh byl neskutečně čtivý a napínavý. Krátké kapitoly, málo postav a střídání se vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, soukromého vyšetřovatelé a záhadné postavy bylo skvělé. Autorka vám po celý děj skvělé zamotává hlavu a neustále přemýšlíte kdo je ona záhadná postava terorizujicí Alici. Musím přiznat, že výsledného pachatele jsem sama několikrát podezřívala ale doufala jsem, že to bude někdo jiný . Jediné co mě na knize zklamalo byl samotný motiv pachatele. Za pomstou jsem čekala opravdu něco jiného.

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Na tuto knihu mě nalákal už samotný název. Po přečtení recenzí jsem neměla velké očekávání, ale opak se stal pravdou. I když se jedná o klasický romantický příběh, kde je vám jasné, jak vše dopadne, vůbec mi to nevadilo a čtení jsem si vážně užila. Stránky jsem hltala jednu za druhou a za pár hodin bylo dotčeno. Děj je vyprávěn z pohledu Kinsley a Joshe, musím přiznat, že víc mě bavil spíš ten chlapský pohled na věc. Knize nechybí ani pořádná dávka humoru v podobě pošťuchování této dvojce, u kterého jsem se vážně nasmála. Jestli hledáte knihu co vás přivede na jiné myšlenky mohu jen doporučit .

Persona Persona Maxime Girardeau

Dlouho se mi nestalo, že bych měla z knihy tak rozpolcené pocity jako z Persony. Na jednu stranu skvělý námět na mrazivý detektivní příběh a na druhou zbytečně moc nepotřebné omáčky kolem. Začátek knihy mě vážně nebavil, zdlouhavé a nepodstatné informace, které jsme ve finále k ničemu nepotřebovali. I přes to jsem se rozhodla dát knize šanci. Nuda se změnila v naprostou senzaci jakmile začal detektiv Somerset své vyšetřování. Pachatel své činy prováděl opravdu velmi brutálním způsobem a vše bylo krásně rozjeté. Byla jsem mile překvapená, jak rychle jsem na knihu změnila názor a čekala jsem ještě větší gradaci příběhu. Dostalo se mi ale pravého opaku... V tom nejlepším se příběh utnul a dej byl posunut o několik měsíců dal. To mě vážně zklamalo. I celkové rozuzlení příběhu se mi nelíbilo. Škoda, že si autor s příběhem nepohrál lépe. 3 hvězdy dávám jen kvůli Franckovi a Elge, které jsem si oblíbila a užívala si pasáže s nimi.

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Knihy od Julie Caplin jsou pro mě vždy sázka na jistotu. A ani tato kniha nebyla výjimkou. I když už jde o 8 díl ze série Romantické útěky, autorka nepolevuje a stále drží laťku vysoko. Příběh má stejné rysy, na které jsme zvyklí z předešlých knih - hlavní hrdinka z nějakého důvodu utíká do jiné země, kde se zamiluje. Líbí se mi propojení jednotlivých dějů všech knih, kdy se s hlavními postavami setkáváme i v rámci jiných příběhu, přesto ale nevadí když knihy nebudeme číst popořadě. Právničku Hannah jsem si oblíbila již v předešlé knize Chata ve Švýcarsku, kde se párkrát objevila jako sestra hlavní hrdinky. V jejím příběhu jí skříží cestu neodolatelný šéfkuchař Conor a já hltala každé slovo už od začátku knihy. Autorka v tomto případě vybočila ze své klasiky. Do příběhu dala menší detektivní zápletku a osudy hrdinů byly spojeny již na začátku a ne až na konci příběhu jak tomu bylo doposud zvykem. Skvělá byla taky nová kamarádka Izzy a já doufám, že další díl bude právě o ní . Ani zde nechyběli úžasné popisy malebné Irské krajiny a tradičních jídel. Jako vždy to ve mě vyvolávalo chuť sbalit si batoh a sednout hned do letadla . Domek v Irsku se spolu s Hotýlkem na Islandu a Cukrárnou v Paříži rádi mezi moji top 3 v rámci série.

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Knihu jsem dlouho odkládala protože fantasy není moc můj šálek kávy co se čtení týče (filmy mám ráda) a taky co si budem je to pěkná bichlička . Od příběhu jsem nečekala vůbec nic a dostalo se mi všeho . Napětí střídalo radost, smích, smutek a lásku. Mockrát jsem se do příběhu vžila a zapomněla na čas kolem sebe. Hlavní hrdinku Poppy jsem si zamilovala už od začátku a svou nebojácností mi připomínala Katniss z Hunger games. Hawke byl boží ale už od začátku mi na něm něco nesedělo a čekala jsem nějaké to ale které přišlo ve velkém až na konci knihy. Upřímně mě občas už štvali neustálé zmínky o tom, že je Poppy vyvolená Panna ale to je jediné co knize můžu vytknout. Moc se mi líbil svět, ve kterém se příběh odehrává a doufám, že se dočkáme i kvalitního filmového zpracování. Příběh úplně změnil můj pohled na knižní fantasy a další díl rozhodně odkládat nebudu .

Hledejte ji Hledejte ji Rick Mofina

Musím přiznat, že mě kniha trošku zklamala. Na začátku příběhu, kdy se seznamujeme s rodinou a dojde k oné události s Riley jsem si příběh užívala a stránky ubíhaly. Pak se ale na scéně začaly objevovat nové a nové postavy a popravdě bylo těžké se zorientovat. Moc tomu nepomohlo ani vyprávění příběhu z různých pohledů lidí. Co mě ale vážně udivilo bylo, že většina těchto postav nebyla pro děj vůbec důležitá a ani ho nijak neovlivnila. Jedno překvapení střídalo druhé až mi to místy přišlo překombinované. Méně je někdy více a za mě by toto příběh potřeboval. Nereálné mi přišlo i zasahování rodiny do vyšetřování a celkový přístup vyšetřovatelů. Prvotina od autora Ztracena dcera se mi líbila mnohem víc.

03.09.2022 2 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Tak tento thriller mě chytl od začátku až do konce. Nebyla zde žádná hluchá místa ani nudné pasáže. Vše už od první strany svižně plynulo. Krátkým čtivým kapitolám předcházely zajímavé citáty, co vás nutili k zamyšlení. Knihu to obohatilo o něco víc a to se mi moc líbilo . Příběh je rozdělen do několik časových rovin, střídá se i pohled vyprávění. Ničemu to však nevadí a čtenář se lehce zorienruje. Kromě hlavního děje, kterým je únos a vyšetřování případů malé Kiery nás autor seznamuje s životním příběhem novinářky Miren, která se bezhlavě pouští do vyšetřování na vlastní pěst. Moc jsem si tuto postavu oblíbila. Vzhledem k zajímavému konci doufám, že se s touto cílevědomou ženou ještě setkáme v dalším díle . Netflix chystá filmovou adaptaci tohoto příběhu a já se na ni moc těším!

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Šifra je kniha, kterou budu rozhodně doporučovat všemi 10ti! Škoda, že měla tak malou propagaci, rozhodně si zasloužila víc. Kniha je neskutečně čtivá a děj ucelený. Minulost krásně navazuje na přítomnost a vše do sebe hladce zapadá. Hlavní hrdinkou je silná žena, která si prošla peklem a je právem nazývána bojovnící. Ji i její partu si nejde nezamilovat. Vrah není žádný amatér, jeho činy jsou důmyslné a hrůzné. Moc se mi líbilo zapojení celé společnosti do honu na vraha. Pachatel komunikoval prostřednictvím sociálních sítí a všem dával možnost rozluštit šifru a zachránit tak další oběť. Autorka nějaký čas pracovala u FBI, a bylo to znát. Typy vrahů, jejich profilovaní a smýšlení bylo skvěle popsáno. Příběh jsem přečetla jedním dechem a byla šťastná při zjištění, že druhý díl je už na světě .

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Tohle byla pěkně bezcitná jízda . Pro mě velké překvapení a zároveň jedna z nejlepších knih co jsem letos četla. Ještě nikdy se mi nestalo, abych na hlavní hrdinku tak často měnila názor jako právě na Bellu. Ze začátku příběhu mi ji bylo hrozně líto, protože si vážně prošla peklem které si nezasloužila. To ji podle mě dost poznamenalo a odstartovalo Belliiny krvavé choutky. Její sestra Nellie mě svoji naivitou dost vytáčela a nedokázala jsem pochopit, jak může vše přehlížet. Jako zázrakem vše procházelo bez povšimnutí a já pomalu ale jistě přestávala mít Bellu ráda. Po tom, co se na scéně objevil záhadný muž jménem James, nabral děj rychlý spád. Né jednou jsem zůstala sedět s otevřenou pusou a říkala si, že nic horšího už přijít nemůže. A víte co? Přišlo!

Dodatek autorky na konci mě trošku zklamal, doufala jsem v menší přiklášlení příběhu ale i tak to stalo za to.