Elea Elea komentáře u knih

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Kniha se mi moc líbila, vlastně ještě víc než Samotáři, je pohodovější a optimističtější, některé příběhy mě zaujaly víc, některé méně, ale všechny na mne zapůsobily svou upřímností a bezprostředností.

28.10.2020 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Zajímavý, dokonale propracovaný příběh, podle mého názoru nejlepší kniha autora.

28.12.2019 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čtivé, nadčasové, Čapek byl skutečně "Pan spisovatel".

26.12.2018 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Dočetla jsem to - připadám si jako hrdinka. Viewegha jsem nikdy nevyhledávala a dělala jsem dobře. Tato kniha se mi nelíbila, marně jsem hledala nějakou sympatickou postavu. Za nejlepší část knihy považuji cestu na dovolenou, pokračování bylo jen stále horší, nudnější, natahovanější a trapnější a občasné akce typu každý s každým to nemohly vylepšit. Takže za mne Viewegh již nikdy víc.

02.10.2018 1 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Krásný, laskavý humor, skoro už začínám přemýšlet, kam vyrazit.

05.06.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Podle zdejších komentářů i umístění knihy jsem čekala něco mimořádného. Bohužel jsem s knihou bojovala, nebavily mne stále dokola opakované postupy Strany, marně jsem hledala něco originálního a vizionářského. Knihu jsem dočetla jen díky Čtenářské výzvě. Pro mne velké zklamání.

05.02.2018 2 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Krásný zážitek, knihu jsem přečetla za jeden den, z řadou názorů a myšlenek se ztotožňuji. Pro mě nejlepší Murakami.

16.05.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Naprosto úžasná knížka, místy jsem brečela smíchy.

28.03.2016 5 z 5

Zákon rezonance Zákon rezonance Pierre Franckh

Kniha se dobře čte, je relativně stručná a srozumitelně vysvětluje zákon rezonance.

26.12.2023 4 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

Perfektní zakončení série, moc se mi líbil postupný vývoj Apollóna/Lestera, na konci byl někdo úplně jiný, mnohem lepší, sympatičtější. Připadalo mi, že celá série byla mnohem víc promyšlená a propracovaná než předcházející knihy autora, i když i ty se mi líbily.

09.09.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tento díl se mi líbil víc než předcházející, byl čtivý a vtipný (i když řada vtipů byla již opakovaná po x-té). Líbil se mi závěr knihy, ale jsem ráda, že série už skončila.

05.07.2023 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Nesmírně moudrá a přitom vtipná kniha, jedna z nejlepších od Pratchetta.

28.04.2023 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Čarodějky jsou dokonalé. Kniha na zlepšení nálady.

31.03.2023 5 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Další krásný, vtipný a hluboce pravdivý Pratchett.

24.03.2023 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Zajímavý příběh o cestování v čase, hlavní hrdinové byli sympatičtí, závěr knihy celkem logický, i když bych si přála jiný.

17.03.2023 4 z 5

Zajímavá ukázka toho, jak může také vypadat slavnostní rodinná večeře. Není to moc veselé čtení.

25.02.2023 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Romantický příběh z neromantické doby.

13.12.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Kniha určitě stojí za přečtení, i když stejné informace lze najít v řadě jiných - často starších - knih.

26.10.2022 4 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Čtenářský deník se mi líbí víc než letošní, už méně se mi líbí některá témata Čtenářské výzvy.

12.09.2022 4 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Hezká kniha, která srozumitelně a na příkladech vysvětluje zákon přitažlivosti.

08.08.2022 4 z 5