Evkae36 Evkae36 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedním slovem - dechberoucí - příběh, který chytne a nepustí. Není potřeba nic víc psát, ale rozhodně si tuhle knihu přečtěte...

17.01.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Věděla jsem, že když ji vezmu do ruky tak ji neodložím a že ji přečtu během pár hodin. Věděla jsem, že i když se na první pohled zdá příběh jako úplně obyčejný, přijde něco, co mě zase posadí na zadek. Jo. Přesně tak to bylo. Tak to je u každé knihy AM. Akorát mi tam chybí kam se vlastně poděl ten nevlastní otec...?

21.08.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jako vždycky, úplně obyčejný příběh úplně obyčejných lidí který vás ale strhne od první stránky a nepustí. Děj se dá úplně krásně předvídat ale stejně knihu potřebujete dočíst co nejrychleji. Tenhle styl psaní je tak zvláštní že z úplně prostého příběhu dokáže udělat strhující vyprávění.

30.12.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Hned ze začátku mě hodně zarazil autorčin strohý styl psaní. Nicméně příběh bez omáčky se mi velmi vryl do paměti. Krátké holé a žádné přímé věty, každá odseknutá jak kus ledu který vás zamrazí stejně jako celý příběh až do morku kostí. Zuzanin dech zkrátka přečtěte jedním dechem.

27.12.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

První kniha od tohoto autora, kniha se velice dobře četla, ději měl spád, pořád se něco dělo, a i přesto že Čtenář ví kdo je vrahem již z první poloviny knihy, nepřestane se nudit a je stále nucen číst až do konce.

21.08.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Ten zajímavý konec mě velmi překvapil a taky to, že tentokrát nechali Eriku dělat co si zamanula bez větších průtahů jako v předchozích knihách.

01.12.2021 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tahle kniha byla fakt dobrá, jediné co mi ale vadí, že nadřízení Eriky ji nenechají dělat její práci, mají pochybnosti o jejím vyšetřování, nejdřív jí musejí z případu odvolat aby se mohla s velkou slávou vrátit a případ vyřešit... tohle je v podstatě v každé druhé detektivce a už to trochu nudí.

16.11.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Druhá kniha od této autorky která se mi dostala do ruky. První byla Hana a ta zatím stále vede.
Autorčin styl psaní je tak zvláštní, že vás úplně obyčejný příběh tak vtáhne do děje, Že se cítíte být jeho součástí.

01.04.2021 4 z 5

Silné. I ten styl psaní se k tomu prostě hodil. Pošle vás to do té krajiny kde se čas zastavil, obzvlášť pokud jste viděli nějaký dokument nebo film z této doby. Pak si to dokážete představit vizuálněji mnohem lépe.

03.01.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tak tohle bylo hodně dobrý. Od půlky knihy sice trochu tušíte jak by to mohlo být, ale ve finále konec docela překvapí. Nenásilně propojené osudy postav dělají dobrý a ucelený příběh plný napětí.

16.01.2022 5 z 5

První kniha od tohoto spisovatele. Musím říct, že jsem ji přečetla jedním dechem i přesto, že byla plná politiky, kterou bytostně nesnáším.
Část minulá byla samozřejmě zajímavější.
No co k tomu říct...jen že mám pocit, že se autor v budoucí části v některých věcech trefil a to je kniha jen 2 roky stará..

01.11.2021 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

po dlouhé době detektivka která mě opravdu hodně zaujala. hodně dobře propracovaný příběh

11.11.2020 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

První kniha od tohoto autora. Zaujala mne postava Evie, tyhle divné osobnosti jsou mi svým způsobem blízké. Zajímavý příběh který se dobře četl.

23.01.2022 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

(SPOILER) Od půlky knihy, možná i dřív se detektivové honí za určitou osobou, kterou pokládají za vraha, pátrají hluboko do minulosti, nenacházejí žádné souvislosti...a nakonec je všechno jinak. To rozuzlení mi přišlo zvláštní, škoda toho, že se čtenář nedozvěděl spoustu detailů, které by ho samotného dovedly také k vrahovi. Sice ten závěr byl překvapivý, ale víc se mi líbí, když můžu pátrat s nimi spojovat si souvislosti a hledat tu pravou osobu a důvod.

01.02.2021

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Velmi poutavě napsaná kniha. Z tohoto prostředí jsem přečetla už spousty knih, ale v žádné nebyla takto podstatná zmínka o vzniku spousty fotografií. A zároveň mě zaujalo, že se hlavní hrdina setkal s tolika "lidskými" osobami z řad SS, kteří neměli potřebu ubližovat každému na potkání.
V knize víceméně chybí popisy typického týrání, bití a zabíjení vězňů, jehož jsou ostatní knihy s touto tematikou plné, ale i tak vás kniha chytne za srdce ledovou rukou.

29.01.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Propracovanost nemá chybu, už dlouho mě žádná kniha tak nechytla jako od tohoto sisovatele

18.11.2020 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Po delsi dobe kniha ktera me fakt zaujala. Prolina se zde minulost se soucasnosti a postupne se dozvidame jak to vlastne vsechno vzniklo. I kdyz od pulka knihy jsem tusila, nebo vlastne vedela, i tak byla kniha super.

21.05.2023 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Zas takový drama to nebylo. Už jsem četla lepší.

05.07.2022 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Dlouho jsem měla pocit, že je to příběh tak nějak o ničem. Přesto mě kniha ale vtáhla i když spád děje byl až na konci.
Příjemná oddechovka trochu jiného ražení než jsem u této autorky zvyklá.

14.11.2021 3 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Úvod-první kapitola – začalo to velice dobře, pak tak nějak člověk pořád čeká, co se bude dít, přijde mi, že je tam snaha o napětí, ale do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, ani jedna z postav mi nebyla blízká, a knihu jsem dočetla jen proto, že nejsem zvyklá knihy odkládat, a abych se teda dozvěděla co tam autorka vlastně vymyslela za zápletku a závěr.
Pro mne jedna z nejslabších knih co jsem v posledních letech četla.

27.04.2021 1 z 5