Gaabii Gaabii komentáře u knih

Bunny Bunny Lydia Strong

Moc hezký příběh, knížku jsem četla už dvakrát. Škoda toho ohromného množství chyb, divného skloňování a netypických slov (nevešel vs. nevydal). Ale příběh je vážně krásný, kterému nic nechybí. Určitě zase budu v budoucnu číst a doporučuji.

09.04.2023 5 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Nějak tomu chybělo všechno, potenciál kniha měla, ale autorka ho nevyužila. U druhé poloviny jsem se vysloveně nudila a posledních 15 stránek proběhla jen jedním očkem, aby se neřeklo. Druhý díl určitě číst nebudu.
A ten pán na přebalu knihy? Určitě není sexy žhavý muž (slova autorky), spíš divný slizoun.

31.03.2023 2 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Poněkud drsnější čtení, žádná červená knihovna, že které med jen odkapává. Občas jsem z toho měla vážně divný pocit, ale nemohla jsem se odtrhnout a kniha se mi moc líbila. Určitě si jí v budoucnu přečtu znovu.

27.03.2023 5 z 5

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Vůbec tuto knihu nemůžu sehnat, nevíte, proč není normálně v prodeji jako ostatní knihy? Děkuji

16.03.2023 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Mně se to líbilo moc, je to takové něžné a spousta emocí. A vůbec mi nevadilo, že jsem četla před druhým dílem epilog z prvního. Člověk prostě u takové knihy stejně očekává, že to dopadne dobře.

01.04.2024 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Takhle jsem se u knížky nezasmala už celou věčnost. Vážně se mi kniha moc líbila, akorát bych tam chtěla (jojo, moje romantická část) více o Alešovi, byl tam hrozně okrajově, to už tam více byli ti jeho kamarádi. Ale jako oddechovka a na zvednutí nálady úplně ideální kniha. Řadím do knih, které budu v budoucnu číst znovu.

15.05.2023 5 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Přiznám se, že přesně 1.polovina knihy mě nebavila a nemohla se začíst, od začátku 2.poloviny se to rozjelo a přečetla jsem zbytek jedním dechem.

12.05.2023 4 z 5

Zmatená nevinnost Zmatená nevinnost Lenka Hnátová

(SPOILER) Kniha je krátká, ale není tam žádná vata a žádné velké popisování, takže se vlastně po celou dobu něco děje. Strašně moc mě kniha bavila. Oba kluci mi byli sympatičtí. Bohužel - jasně, bez toho by nebyla kniha - kdyby Miška jednal napřímo s Tomem jak to má a co cítí, byli by oba šťastní už v prvaku. Ovšem to se nestalo, pořád mlel Miska před Tomem o holkách, takže co si asi tak Tom měl o Miskovi myslet?? Vůbec neměl ani možnost přemýšlet nad Míšou jinak. Alespoň já to tak vnímala.
Strašně mi vadil výraz "vlásky". Z toho jsem úplně šílela. Který skoro dospělý chlap říká "vlásky"? Ale jak říkám, kniha mě moc bavila a těším se na další knihy od autorky.

02.05.2023 5 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

(SPOILER) Na mě tam bylo strašně moc drog a myslím, že kdyby v tom hlavní hrdinové jeli v takovém množství, tak by to prostě nemohlo dopadnout tak, jak dopadlo. Část Eliase mě víceméně nebavila, ale bylo těmi drogami, mně je to prostě odporný a v téhle části nebylo absolutně nic pozitivního (nebo si nic nedokážu vybavit). Druhá část Kennetha mě bavila více, ale moje pochopení neměl.
Kdyby kniha neměla tak sladký závěr, tak by mě vlastně vůbec nebavila. Takhle z ní mám dobrý pocit, ale jen díky konci.
Autorky mám strašně moc ráda a už jsem toho od nich hodně přečetla (ty jejich knihy úplně hltam), ale vše ostatní mě bavilo víc, tady na mě prostě bylo strašně moc drog a souhlasím s názorem, že by se měla kniha dostat do ruky pouze dospělým.

25.04.2023

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Nebudu dávat hodnocení, protože tohle není můj standardní žánr a asi to prostě nedokážu ocenit, nevím. Přečetla jsem jí jen proto, že jsem kdysi dávno viděla film, který mě bavil, ale už jsem si ho moc nepamatovala. Nebavil mě styl psaní, nebavily mě tam ty divně nesmyslné věty, které tam byly asi jen jako výplň. Tato kniha mi nic neříká.

14.04.2023

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Velmi zajímavá kniha a zajímavý styl psaní. Nemohla jsem se odtrhnout a každou větu hltala. Doporučuji, stojí za přečtení

13.04.2023 5 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Za mě nejslabší díl, ale stále moc pěkný a za přečtení stojí. A i já si v budoucnu přečtu znovu.
Autorka moc krásně píše o hudbě, člověk má úplně nutkání vzít do ruky nějaký hudební nástroj a začít hrát.
Moc povedená série a doufám, že se dozvíme příběh i posledního člena kapely, na něj jsem hodně zvědavá, protože se celou dobu drží víceméně vzadu a moc o něm nevíme.

10.04.2023 5 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Monika Knápková

Plně souhlasím s komentářem od Salen86. V podstatě celou dobu jsem se musela přemlouvat, abych knihu dočetla. Vůbec nechápu, jak může mít kniha 85%. Hlavní hrdinka je vysloveně divná a bez jakéhokoliv sebeúcty a ten "vztah" nechápu už vůbec. Strašně mi v knize vadily vykřičníky skoro za každou větou. Kniha mě bohužel vůbec neoslovila a znovu číst nebudu. Omlouvám se autorce, ale bohužel tahle knížka nebyla pro mě to pravé ořechové.

04.04.2023 2 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Tahle knížka se mi moc líbila a moc hezky se četla. Za mě tam nebylo žádné hluché místo. Určitě si v budoucnu zase ráda přečtu.

26.03.2023 5 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Za mě byl tenhle díl nudnější než ten předchozí. Nebýt tam toho všeho s..u, tak to snad ani nepřečtu, s.x mě tam bavil, byl jiný než v jiných knihách, poněkud zvrhlejsi.:-D Všichni se v té knize topí v nějakých pocitech, neustále tam někdo žárlí. Skáče se pořád v ději tam (minulost) a zpět (budoucnost) a z osoby na osobu. Omýlá se to, co se dělo už v prvním díle. Spoustu jsem toho musela přeskočit, jinak bych se unudila. Embry se vyžívá v tom, že všechno dobré zabije (obětuje se), protože to dělá údajně pro ostatní, Greer nechápu vůbec, chvílemi mi přijde úplně prostoduchá, nemá žádnou sebeúctu. Třetí díl buď číst už nebudu nebo za hodně dlouho.

22.03.2024 2 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Ta první část, kdy se skákalo tam a zpět mě ukrutně nezbavila, ta druhá část už byla fajn, tu jsem přečetla na jeden zátah.

21.03.2024 3 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Hodnotit knihu nebudu, protože to je YA a mně tam nějaké věci prostě chyběly, holt už nějaký ten rok YA nejsem, ale věřím, že pro mladé čtenáře to může být fajn.
Prvních 100 stran stačilo dát na 10-20, ke čtení jsem se musela přemlouvat, děj neměl spád a nic se nedělo a pořád se omílalo to samé. Pak se to v druhé půlce trochu zlepšilo, kniha mě začala bavit, ale zas pak strašně rychle skončila. Více prostoru se dalo Vendy než Vincentovi. Knížka mě neoslovila a vím , že se k ní nejspíš už nikdy nevrátím.

09.03.2024

Dokonalost Dokonalost Lydia Strong

Konečně se ty osoby vyjadřují a chovají úměrně dle svého věku (třeba kniha Zrcadlo - to bylo peklo - viz můj komentář u této knihy). I ten jazyk mi už nepřijde tak kostrbatý jako autorčiny minulé knihy. Akorát opět spousta chyb - vidět v knize napsáno "abysmese", to je prostě síla.:-D Ale kniha byla opravdu krásná, strašně moc se mi líbila a byla to emočně horská dráha.
Doufám, že bude autorka v psaní pokračovat, těším se na další knihy.

02.03.2024 5 z 5

Strasti s Bertem Strasti s Bertem Lenka Hnátová

(SPOILER) Na knihu jsem se moc těšila. Akorát jsem se těšila, jak si užiju tu lásku a ono úplně ne.. Tak snad ve třetím díle (protože ten se úplně nabízí).. :-D Knížka se mi líbila, byla zajímavě napsána a měla spád.
Jak už tu zaznělo, zeleniny bylo tentokrát opravdu hodně a bylo to už pro mě rušivý - ve třetím díle maličko (nebo více) ubrat.:-D
Za náhled do ostatních příběhů děkuji a těším se na 3.díl.

27.02.2024 5 z 5

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

Dám opět 4 hvězdy - v té knize je neuvěřitelné množství chyb a překlepů, to tu knihu před vydáním nikdo nezkontroloval? A písemná forma mi nesedí, jazyk je asi až moc spisovný, nevím, je pro mě takový těžkopádný.
Tristan je zlatíčko, toho prostě člověk musí mít rád, Mike je trochu vidlák a mně sympatický není, chová se děsně, je sprostý, ale v knize to funguje, takže proč ne. :-)

15.08.2023 4 z 5