ještěrka38 ještěrka38 komentáře u knih

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Kdo zná film, tak ví, že je to nádherný příběh dvou lidí, kteří spojí své životy pouze na čtyři dny a přestože spolu nezůstanou, milují se do konce života... Nádherné čtení..

30.04.2021 5 z 5

Střípky Střípky Táňa Keleová-Vasilková

Někdy je třeba si odpočinout a sáhnout i po méně náročném čtivu. Knížky paní Keleové-Vasilkové jsou tím pravým.. Uvěřitelný příběh ze života, ale zase nic moc sladkého...

05.02.2021 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Úžasná kniha a nechápu, jak tohle mohl někdo přežít. Skalním se před každým takovým člověkem.

10.01.2021 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Ach joo... čekala jsem opravdu příběh z Osvětimi a jsem zklamaná. Z celé knihy bych řekla, že je 200 stran o Osvětimi a zbytek nezáživná omáčka. Za mě velké zklamání!!!

10.08.2020 1 z 5

Otřesné...jako četla už jsem hodně knih s touto tématikou, ale tahle mi přišla opravdu hrozná. Čte se moc dobře, ale když si představíte, že se toto dnes a denně děje..Hrůza!!!

07.08.2020 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Z celé jeho série asi nejlepší díl plný napětí, zvratů...Jediné, co už mi i vadí je, že on je takový superman, který se ze všeho dostane. Tohle už je takové i málo uvěřitelné. ale jinak se mi to líbilo moc.

14.11.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Povinnost i v dnešní době nechat přečíst děti...protože jsem už četla hodně knížek o narkomanech, ale tohle mě totálně odrovnalo...

31.07.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nudné, nezáživné ... vůbec mě to nenadchlo. čekala jsem úplně něco jiného. A ten konec???

02.07.2019 2 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nádherný příběh, bezvadně napsáno, přečteno jedním dechem. Stojí opravdu za přečtení.

20.03.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přečteno jením dechem, jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dobu četla. Napínavá až do konce.

23.05.2016 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

První stránky knihy mě úplně nenadchly, ale nakonec jsem se začetla na konci jen byla v šoku. Vůbec jsem neznala tuto historickou tragédii. Paní spisovatelka je prostě skvělá a doporučuji přečíst i další pokračování.

09.02.2024 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Třetí díl je naprosto nejlepší. Napínavé, zároveň vysvětleno vše kolem mumifikace.. Fakt skvělé.

22.11.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Neuvěřitelně dobré.. Víc netřeba dodávat .

27.08.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Za mě opět skvělé.. Paní spisovatelka umí vtáhnout do děje a nepustí, dokud nedočtete do konce..

12.06.2022 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Přečteno jedním dechem. Strašně smutný příběh, ale bohužel tak to bylo...

18.05.2022 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Život někdy bývá krutý a ne vždy vyjde to, co vysníme nebo představujeme...

27.04.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Za mě určitě opět super. Nemohla jsem přestat číst. Autorka mě ještě nikdy nezklamala.

19.10.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mornštajnová má dar psaní, ale.. Přestože se to čte jedním dechem, přišlo mi, že psala v podstatě o době minulé.. Navíc nic moc o uvěznění hrdinky , v podstatě o jejím muži se taky nic nedozvíme. A co se stalo se synem?? Ani ťuk.. Plus pro příběh je, že nekončí šťastně.. Každopádně stojí za přečtení..

23.04.2021 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Pěkný příběh přátelství, ale s hodně drsným koncem..

27.12.2020 3 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

O tomto tématu jsem četla už v knížce Nikdy o tom nemluv. Je až neuvěřitelné, že toto dělo na půdě církve. Ale vlastně mě to ani moc neudivuje, protože pod svícnem je největší tma a věřím, že takových zvěrstev se dělo a děje po celém světě pořád dost. Zajímavý je i film Padlé ženy, koho tato tématika zajímá, určitě doporučuji.

24.08.2020 5 z 5