KajusaKil KajusaKil komentáře u knih

Darebák David chystá léčku Darebák David chystá léčku Francesca Simon

Darebák David a Vzorný Vítek, super dvojka. Tahle série mě opravdu hodně bavila.

Pomsta darebáka Davida Pomsta darebáka Davida Francesca Simon

Nápady darebáka Davida Nápady darebáka Davida Francesca Simon

Lumpárny darebáka Davida Lumpárny darebáka Davida Francesca Simon

Darebák David Darebák David Francesca Simon

Darebák David a Vzorný Vítek, skvělá dvojka

Jsme Anonymous Jsme Anonymous Parmy Olson

Tohle doporučuji opravdovým odborníkům nebo lidem se zájmem v této tématice. Není to úplně snadné čtení. Návaznost minimální, vše obsáhlé.

29.03.2024 2 z 5

Harry Trottel a ta jemná tenata Harry Trottel a ta jemná tenata Peter M. Jolin (p)

Zvažovala jsem i 4*, ale nelíbí se mi vizuální zpracování knih této série. Potter ságu miluji, ale tohle je opravdu vtipné a dobře zpracované.

Teorie sociální práce I Teorie sociální práce I Andrej Mátel

Tuhle knihu jsem byla donucena číst během studií, kdy si ji každý MUSEL zakoupit. Neskutečně egoistické, když jsem viděla, jak se autor odkazuje na své další knihy. Aneb jak řekla jedna z jeho kolegyň "není nutné psát dokola o něčem co už bylo napsáno". Bohužel, tady nic nového nevzešlo. Šílené pojmy, definice ve kterých se autor vyžívá, ale minimum praxe. Kniha mi bohužel nepřinesla žádné užitečné informace, ani další využití.

29.03.2024 1 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Nádherná kuchařka, asi nejhezčí co jsem kdy viděla a pravděpodobně i uvidím. Pestrobarevné obrázky, fotky. Úžasné zpracování, tlustá a těžká kniha. Hvězda dole je za výběr receptů, mnoho z nich se v našich podmínkách velice těžce vaří, pokud nejste z Prahy a nemáte kolem sebe spoustu alternativních obchůdků :)

29.03.2024 4 z 5

Eko průvodce aneb Planetu B nemáme Eko průvodce aneb Planetu B nemáme Karolína Rathousová

Jsem umrtvená, mozek to nezvládl. Krásná kniha co se týče zpracování, samozřejmě. Je to super "návod", ale působí to jako bakalářská práce, kde se Dewii odkazuje na spoustu autorů. Seznam na konci je až zabijácký. Taková školní učebnice. Někdy je to až moc faktů, nevím jestli je někdo schopný si to vše zapamatovat. Ocenila bych vždy nějaké shrnutí pro laiky.

Do Afriky za sebepoznáním Do Afriky za sebepoznáním Karel Báťa

Karel je super chlápek a filosofie je mu velice blízká, stejně tak ezo. Líbilo se mi jeho prolínání myšlenek, ale kniha je taková neucelená. Skládá se z více výjezdů do Afriky a to působí nesjednoceně, jelikož nejde o jeden navazující příběh.

29.03.2024 2 z 5

151+ nápadů na můj bucket list 151+ nápadů na můj bucket list Lucie Kutrová

No, jsem bucket listový maniak. Seznam si píši od svých 10 let, tzn. více než 15 let života, ale tady mi to přijde takové nedotažené. Dělení do kategorií je super, to bez debat. Také je fajn vynechané místo na doplnění vlastních myšlenek/nápadů. Nicméně jsou to zážitky, které na vás vyskočí na Googlu jako první. Bohužel. Doporučuji projít googlit a inspirovat se tam, nebo na blogách lidí. Toto je spíš jeden velký deník, protože polovina stran je úplně čistá. Bohužel za tu cenu nic moc.

Zlaté srdce Tracy Beakerové Zlaté srdce Tracy Beakerové Jacqueline Wilson

Dodatek k Tracy, který úplně nenadchnul, ale ani neurazil. Nízký počet stran, a také vtipů.

29.03.2024 4 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Hodně silné téma o nalezinci. Některé knihy Wilsonové mi přijdou vhodné spíše pro dospělé. Jako dítě jsem spoustu věcí nepochopila, anebo je převzala jiným způsobem. Je hezké si knihy přečíst po patnácti letech a vidět je jinýma očima.

Všude dobře, doma nejlíp Všude dobře, doma nejlíp Jacqueline Wilson

Pěkný pohled na soužití Tracy a Mandy. Bohužel zprvu ne dle mých představ.

Vadí nevadí Vadí nevadí Jacqueline Wilson

První kniha série o Tracy Beakerové, kde se seznámíme i se sympatickou novinářkou Mandy. Líbily se mi dilematické momenty Mandy/máma.

V hlavní roli Tracy Beakerová V hlavní roli Tracy Beakerová Jacqueline Wilson

Pěkné pokračování série o Tracy Beakerové, která chce hrát roli E. Scrooga.

Projekt Loty Projekt Loty Jacqueline Wilson

Moc se mi líbilo propojení s viktoriánskou dobou, originální zpracování knihy!

28.03.2024 5 z 5

Jacky snílek Jacky snílek Jacqueline Wilson

Krásně zpracovaný životopis prolínající se s příběhy, které dobře známe.

28.03.2024 5 z 5