kikikrat kikikrat komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Čtu ráda české autory a často jsou to příběhy depresivní. Tato kniha byla příjemná změna, byla plná naděje, síly, obyčejného života, odhodlání vše zvládnout.. a že se toho dělo! V knize je zmíněno spoustu důležitých milníků, které je dobré si pamatovat. Annu jsem si oblíbila tak že bych pro ni dýchala. Knihu doporučuji z celého srdce. Je čtivá, zajímavá, dojemná a plná naděje a radosti.

01.05.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh plný přírody, ktetá byla tak nádherně popsána a která měla velkou roli v celé knize. Hlavní hrdinka, která mi brala dech. Co uděláme ve chvíli kdy nás všichni opustí? Ona se probojovala od malé holčičky po soběstačnou dospělou ženu. A my mohli sledovat tu bolestivou, osamělou cestu plnou naděje a učení. Nechyběla ani láska a spoutu nenávisti k něčemu neznámemu jako je “holka z bažin”. Já si tě Kyo oblíbila hned na začátku a soudní proces prožívala jakobych tam byla s tebou, srdce mi tlouklo a slza mi ukápla. Konec, který následoval mě nutil přemýšlet.
Tato kniha má zkrátka vše a já jsem štastná, že jsem si jí přečetla. Jediné co mi občas vadilo bylo pátrání policie.

31.10.2020 5 z 5

Nemam co vytknout. Přišla jsem si jako když sedím někde na kávě s Tomem a on mi vypráví o svém neobyčejně obyčejném životě. Kniha je napsaná čtivě a poutavě. Dozvíte se jaký byl jako kluk nebo puberťák. Jaké bylo jeho první natáčení a samozřejmě se setkáte s lidmi z Bradavic. Nakonec je vám trochu smutno. Tom se neuvěřitelně otevře nám všem čtenářům a za to mu děkuji. Děkuji i za to, že mě vzal zpátky do Bradavic a s velkou pokorou mi vyprávěl o hercích a že mě bavil historkama z natáčení. Děkuji, že jsem ho mohla poznat.

06.12.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen Hoover dokázala, že je skvělá spisovatelka. Nečtu thrillery skoro nikdy ale tohle je Colleen, že jo! No a dostala
mě i tímto žánrem. Chvílema jsem měla strach, chvílema jsem byla v napětí, pak zase ohromená láskou, nenávistí a sexem. Knížka mě vtáhla a nešlo jí opustit. Nakonec nevím co si myslet a jsem ráda protože si chci vybrat tu svou variantu. Postavy jsem si oblíbila a celkově nemám moc co vytknout. Prosím zkuste tu knihu. To téma za to stojí.

09.06.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Kniha je krátká a přesto mě dokázala úplně zničit... ta beznaděj, která se odehrávala na každé stránce byla devastující... nedokážu si ani představit čím si museli projít a kolik sil v sobě každý jeden z nich musel mít. Kéž by si tuto knihu přečetl každý, možná by víc lidí pochopilo... Kniha se i prěs těžké téma dobře četla a tak jen a jen doporučuji!

29.08.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nechápu to ... nechápu jak někdo může napsat něco tak krásného, vzrušujícího a zároveň bolesteného. Colleen to umí... i tahle kniha mě dokázala zasáhnout, donutila mě se zamyslet... donutila mě se smát i brečet.. Čtete romantiku a najednou příjde něco tak nečekaného a vy se s tím chcete i nechcete smířit.. Pokud hledáte něco na zamyšlení a zároveň něco romantikého sáhněte po ní!

31.05.2019 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Viktorie Hanišová je brilantní spisovatelka a tahle kniha je další její skvost. Každá povídka mě nějak zasáhla a každá ve mně zanechala hořkou pachuť. Tak málo stran a málo slov mi toho dala spoustu… depku, strach,naději, porozumění i úlevu.

26.02.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Když jsem knihu začala číst, říkala jsem si co na ní všichni vidí, teď už chápu. Bylo to kouzelné čtení. Člověk si ihned oblíbí hlavní postavu a stejně tak pana Reeda. Prostředí knihovny je krásný bonus, který potěší každého knimohola. Dlouho se mi nestalo abych dočetla knihu a pak si každý večer říkala jak moc mi chybí a že ji chci číst dál. Ano kniha vás rozhodně okouzlí a budete v tom lítat ani nebudete vědět jak.

04.03.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Je to už pár dní co jsem knihu dočetla a pořád jsem stejně nadšená! Mám ráda tento styl romantiky, mám ráda styl Mariany. Kniha je čtivá a zábavná ( smála jsem se nahlas). Líbí se mi, že celou knihu čekám na něco i když vím, že to příjde ale jde o tu cestu. No a navíc zbožňuju filmy o krasobruslení! Ledové ostří? To jsem viděla snad milionkrát a tahle kniha se tomu podobala prostředím a také tím “od nenávisti k lásce” Doporučuji všem co mají rádi pomalou romantiku.

19.05.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Má první kniha od autorky a už teď vím, že nebude poslední. Nevím jak knihu rozdýchám. Styl psaní mi sedl i když tam bylo pomálu přímé řeči. Miluji houbaření a žasla jsem kolik toho vlastně nevím. Nejvíc mě ovšem zasáhl osud Sisi, chvílema mi bylo zle z toho čím si procházela. Byla na vše sama, sotva přežívala a přesto v sobě našla sílu každý den vstát a jít na houby. Líbilo se mi, že jsem se vše dozvídala postupně a každou kapitolou tak poznávala její životní a krutý příběh. Ještě dlouho na ni budu myslet na ni a na všechny ženy, dívky a děti kteří si procházejí tím stejným.

26.07.2020 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Když jsem knihu začala číst vůbec jsem si nepředstavovala, že toho zažiju tolik. Tahle kniha dokázala, že jsem se v jednu chvíli smála opravdu nahlas a za pár kapitol jsem brečela jako želva. Líbilo se mi to krásné pro mě neznáme prostředí Aljašky. Romantická linka mi přišla uvěřitelná a vážně dobrá. Důležité mi přišlo i to sbližování s otcem a poznávání sebe sama. Tahle kniha pro mě byla obrovské překvapení a moc ráda si přečtu další knihy autorky.

03.02.2024 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Zaujala mě anotace a dlouho jsem na ni nemohla přestat myslet. Nezní to jako sen? Knihkupectví a kavárna? Pro Kate to na začátku znělo spíš jako noční můra ale postupem se noční můra mění na v celku snesitelného Aidena a kam to směřuje asi každý uhodne. Kniha se věnuje vážnejšímu tématu ale přesto jsem si knihu dokázala užít a nemohla jsem ji pro jeji čtivost přestat číst. Občas mě štvalo jak se v tom Kate plácá ale nakonec asi chápu, že srovnat hlavně sebe je občas těžké. Prostředí knihy bylo nádherné.

14.11.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nahá pravda? Knihy od Colleen jsou něco neuvěřitelného.
Zažívám v nich tolik emocí lásku,nenávist, vzrušení, smutek, zoufalství, štěstí, naději..
pláču, směju se a vztekám..
Colleen nepíše jen o lásce píše o životě..

Tato kniha je pro mě velice silná. Tohle téma mi není cizí a tak bylo zvláštní o tom číst. Musím říct že co se se mnou dělo při návalu těch emocí z knihy je nepopsatelné. Nenechte se plést! Kniha není jen o lásce je o věcech, které se v životech dějí a Colleen to umí popsat. Postavy si zamilujete a nebudete věřit co vše se může stát. Nešlo mi přestat číst .. ano tu knihu jsem si zamilovala a budu se k ní vracet ale hlavně jí budu mít v paměti. Děkuji Colleen!

22.02.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tohle bylo skvělé čtení. Líbilo se mi čist lístečky plné vzkazů společně s Tiffy a Leonem. Líbilo se mi jaké jsou to osobnosti. Celkově se mi tenhle příběh o lásce, přátelství rodině a také bláznů líbil.

15.02.2021 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Já knihy této autorky prostě můžu! Tolik jsem se nasmála a to pořádně nahlas. Poppy byla skvělá, vtipná a zajímavá a pan Stark byl tajemný a nazlobený. Prostrědí v Kapském městě je pro mě neobvyklé a příběh byl předvídatelný ale přesto neodložitelný. Pokud se chcete zasmát tak honem číst!

28.01.2022 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha byla velice krátká ale dokázala mě pohltit a zásahnout. Vážné téma, které bylo skvěle zpracované. Navíc jsem si opravdu oblíbila hlavní postavu

24.04.2021 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Už od první stránky mne kniha dostala. Nemohla jsem přestat číst hltala jsem každé slovo a potřebovala jsem vědět co se bude dít dál. Perfektně promyšlený svět, nádherné popsání sedmdesátých let, skvělé postavy... Přišlo mi, že já prožívám příběh v příběhu jako když jsem četla Nekonečný příběh. Trochu mě mrzí, že nedostal víc prostoru i ten reálný svět ale ono tam asi nebylo o co stát. Takže ano tu knihu doporučuji!

23.04.2020 5 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Kdyby to šlo dám téhle knize klidně tisíc hvězdiček.. ano tak moc nadšená jsem. Nemám knize co vytknout.
Obálka je nádherná. Forma, kterou je kniha psaná je jiná ale člověk se těší na každý další dopis. A to téma....válka z pohledu vojáka a britské dívky.
Tahle kniha mi mnoho dala. Oživila jsem si první světovou, dozvěděla jsem se o životě na frontě a o tom co prožívala každá žena. A poznala jsem lásku.. čistou, laskavou a trvající lásku..
Poplakala jsem si a je mi smutno, že tenhle příběh musel skončit ..
Jestli váháte, prosím dejte ji šanci tak jako já..

27.12.2019 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Další skvělá kniha, která vás totálně pohltí a zasáhne. Kniha je čtivá, plná emocí a s tématem odpuštení. Byl to silný příběh plný bolesti. Stále mě nejvíce zasáhla kniha Námi to končí.

16.09.2023 5 z 5

Annin útěk Annin útěk Mattia Corrente

Nádherná kniha. To bylo takové pohlazení po duši. Autor píše opravdu skvěle, kniha vás pohltí a i když je tam více časových os a dějových linek vy se neztratíte. Upoutá vaší pozornost hned na začátku a vy chcete vědět kam příběh směřuje. Je to tolik opravdové a smutné ale taky plné naděje. Severina jsem si zamilovala, stejně jako Sicílii, která je tam tak krásně popsaná. Ano, ano, ano!

18.07.2023 5 z 5