kristyna.havlov kristyna.havlov komentáře u knih

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Kniha je dobře napsaná, ale za mě příliš dlouhá - věčně spisovatelka řešila problémy s dopravou, že se auto porouchalo, tak musela jet autobusem, když s nim jela tak ten se taky porouchal - prostě za mě příliš moc vysvětlování než se vlastně dostala k tomu, co chce vlastně napsat. Proto jen 4/5. Každopádně příběh zajímavý, obdivuji jí, že se rozhodla žít v Keni. Příjemný bonus byly fotky z jejího života v Africe, fotka jejího manžela a i fotka z jejího svatebního dne v bílých šatech uprostřed "pouště" :))

13.04.2020 4 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Moje první čtená kniha od autora a byla naprosto dokonalá! Mohu doporučit ještě ostatní knihy, které autor vydal, protože každá je opravdu famózní a stojí za četbu! Ten, kdo má rád osobní rozvoj, nesmí v jeho knihovničce chybět.

19.01.2020 5 z 5

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě 2024. Kniha je vedena jako rozhovor mezi moderátorem a záchranářem Markem. Přiznám se, že nemám ráda knihy vedené jako rozhovory, ale tahle byla jiná. Ačkoliv všechny takové knihy odkládám, do této jsem se hned zacetla. Byli tam opravdu zajímavé informace, ale i příběhy Marka (jeho zažité nehody, u kterých byl, jak se vůbec stal záchranářem atp). Na konci knihy je ještě spousta barevných fotografií, kterou celou knihu ještě více zpříjemní. Děkuji a doporučuji. Já si asi přečtu další podobné díly. :)

24.03.2024 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Kniha mého dětství. Když jsem ji začala číst, úplně jsem slyšela tu knihu jako z audionahrávky, když jsem byla malá. Kniha přečtena kvůli čtenářské výzvě, jinak bych ji asi nečetla. Občas se mi zdá, že jsou pasáže, které by třeba děti nemuseli až tolik pochopit (např .modrá potvora - auto).

07.03.2024 3 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské vyzve 2024. Nelituji, kniha byla krátká, skvěle se četla, příběh mě bavil. Opravdu vtáhla do děje. Na to, že je to příběh myslím z Japonska, tak tam nebyli žádné jména, takže díky tomu se mě to četlo dobře (nemám ráda cizí jména a hlavně, když je jich tam třeba moc, pak se v příběhu ztrácím). Tohle naštěstí nehrozilo :)
V knize najde člověk i různé zamyšlení nad svým vlastním životem, nebo životem, jako takovým. Každopádně ubiram jednu hvězdičku za otevřený konec. Člověk má ještě dost otázek, když přibeh konci. Ale chápu, že někomu toto nevadi.

11.01.2024 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Knihu jsem měla přečtenou za tři dny. Nemohla jsme se od ní odtrhnout. Chvíli mi trvalo si zvyknout na to, jakým stylem je psana (protože o hlavním hrdinovi povídají v třetí osobě, což je pro mě divné).
Když se nad tím člověk zamysli, vlastně skoro vše, co je popisováno v knize se děje se zvířaty, které jsou chované na maso. Proč je pro nás tahle kniha absurdní jen proto, že se to děje nám lidem, ale když se to děje zvířatům, prostě to bereme a přijímáme? Zkuste se nad tím zamyslet ...

02.11.2022 5 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Kniha, do které jsem se vůbec nemohla začíst. Ale vůbec. Trvalo mi dva měsíce, než jsem ji zdolala. Ale řeknu jediné - stojí to za to! Od půlky knihy se to ,,rozjelo,, a četla se opravdu sama. Chce to vytrvat. To nejde vyjádřit slovy, každý by si ji měl přečíst, je to kniha, která vás donutí k zamyšlení nad svým životem, jaký máte štěstí. Není to normální, že dokážete zvednout ruku nebo hejbat prsty. Je to dar. Ne všichni tu možnost hýbat se mají. Vazte si toho. Tato kniha mi dala možnost vidět svět jinýma očima. Tato kniha mě přinutila k slzám. Strháván jednu hvězdičku za méně čtivý začátek, jinak je opravdu skvělá!

06.07.2022 4 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Vyborna kratka kniha o cca 60 strankach. Jedine co bych vytkla, ze starocestina, ale da se to zvladnout. Kruty pribeh o chlapci, ktery je tyran macechou. Dekuji ctebarske vyzve za tuto knihu, jinak bych si ji asi sama nevybrala. Byla opravdu dobra.

27.01.2021 5 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Opravdu dobře napsaná kniha, kde jsem v některých pasáží měla co dělat, abych se nerozbrečela (viz jak k ní na konci promlouvala máma, když už byla doma , že tušila, že něco není v pořádku, že se budila brzo ráno a myslela, kde asi její dcera je a co dělá). Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Naprosto strhující příběh mladé dívky z Británie, kterou to zasáhlo přímo nečekaně od "přítele", kterého znala pár let. Hodně lidí zde v hodnocení knihy nemůže pochopit, proč hrdinka od něj neutekla. Já jí "chápu". Člověk je pak tak psychicky zničený, že si jen myslí, že by něco udělal jinak než ona. Ale ona měla strach. Týral jí, ponižoval jí, vtloukl jí do hlavy, jak je nemožná a že nic nedokáže. A ona tomu uvěřila. Naštěstí se vzpamatovala a byla to ona, která se ozvala rodině a překonala strach a vše jim řekla. Knihu doporučuji, i když to není lehké čtení (myslím ohledně vybraného tématu knihy).

07.07.2020 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Kniha nebyla špatna, ale asi bych pro ni nesáhla, nebýt čtenářské výzvy. Kniha se četla celkem dobře. Bylo pro mě překvapením, že pak v knize byl příběh vyprávěn z pohledu i matky a otce. Tudíž aspoň čtenář mohl pochopit nějaké situace. Každopádně jak už tu někdo psal přede mnou, po dočtení knihy mám spoustu dalších otázek.

04.01.2024 3 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Tahle kniha ... To byla jízda a už od první stránky jsem ji hltala. Zda se mi neskutečný, že opravdu někdo takhle může žít a považuje to za normální. Ovšem do té doby, dokud nepozná i evropskou kulturu. Příběh v knize je opravdu silný, nedoporučuji knihu slabým povahám, vše tam autorka dobře popsala. Kniha se mi snadno četla, přečetla jsem ji za dva dny, protože člověk pořád přemýšlí, co bude dál a jak to celé dopadne. Pokud ale knihu na nějaký čas odlozite, tak máte výhodu, protože se mi zdálo, že některé pasáže tam autorka opakuje několikrát, takže se krásně vrátíte i do děje, kde jste předtím skončili. Tento rok je to moje první přečtená kniha a myslím si, že jsem s ní rozhodně neudělala špatný krok. Rozhodně doporučuji.

04.01.2024 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Knihu jsem četla hodně dlouho. Za mě to není úplně kniha, která vás pohltí a ztratíte pojem o čase. Autorka je ale na druhou stranu nesmírně odhodlaná jít si za svými sny. Celá kniha je o její cestě pomoci nepálským dětem.

29.12.2023 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Četla jsem knihu kvůli čtenářské vyzve. Kniha je celkem krátká, čtivá. Defakto povídal pořád o to samém až jsem si myslela, že se z toho nic nevyklube. A až ti člověk nejmíň čeká, tak to přijde. Zajímavý námět, ale znova už bych to číst nechtěla. Čekala jsem i tak trochu jiný konec.

14.12.2023 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tak dočteno po pár dnech. Kniha byla velmi čtivá, hltala jsem stránku po stránce, co se z toho vyvrbi. Každopádně kdybych měla hodnotit obsah, pořád se to točilo o jednom a tom samém. Konec je otevřený takže si každý může tak trochu domyslet, jak to vlastně skončí. Zajímavá kniha, ale znova bych ji nečetla.

14.11.2023 3 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Po dlouhé době konečně dočtena. Jako kniha je zajímavá, má tam hodně informací o tom, proč se lidé rozhodují jak se rozhodují, ale neuchvátila mě tolik, jak jsem předpokládala. Do čtení jsem se pak trochu nutila, abych to vůbec přečetla. Za mě stačí přečíst jednou a stačí.

28.04.2023 3 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Dlouho jsem měla tuto knihu na seznamu, konečně jsem si ji taky vypůjčila v knihovně. Kniha je z první části o povídání o Tomovo příběhu + různé rady a tipy ohledně zdravé stravy/hubnutí. Musím říct, že většina toho, co se zde píše znám, občas tam jsou zajímavé tipy např. Dopřát si jedno jakékoliv jídlo za deset dnů jako za odměnu . Ale jen jedno. A pak zase jíst co nejvíc zdravě. V druhé části jsou už různé recepty a tipy na zdravé jídla - od snídani až po večeře, doplněne fotografiemi. Občas jsou ty recepty zajímavé, občas jsou recepty že bych je ani za mák nevyzkoušela :)) ale to záleží na každém

15.01.2023 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Skvělá kniha, kterou jsem sice dlouho četla, ale stálo to za to. Taková literární klasika že středoškolských let a já ji přečetla až teď. Strhávám jednu hvězdičku na dlouhé popisování, ale v době naturalismu to tak bylo.

29.07.2022 4 z 5

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Souhlasím s uživatelkou baroo pode mnou. Většina věcí člověk zna, ale musím uznat, že občas mě nějaké informace udivili. Ubiram jednu hvězdičku se zbytečným roztahováním obsahu, opravdu mohla být kratší. Jinak jsem ráda, že někdo takovou knížku napsal, myslím si, že je dobře se zamyslet nad dnešními technologie co nám vše nabízí/co nám všechno berou, když svůj čas dáváme jim, místo abysme tvořili rukama.

24.06.2022 4 z 5

Skutečný život hospodářských zvířat Skutečný život hospodářských zvířat Lena Zeise

Knihu jsem si pujcila v knihovne v detskem oddeleni. Sama mam knizek ohledne veganstvi a chovu zvirat pro lidsky uzitek dost precteno a proto jsem chtela precist i tuto. Musim pochvalit, ze i deti se mohou dostat k pravdivym informacim, jak lide vyuzivaji zvirata pro svuj uzitek. Ilustrace knihy jsou opravdu famozni, skoro jako nejake fotografie. Hodne povedene. Moc se mi libila uvaha na konci knihy.

20.05.2022 4 z 5

Nezlomný Nezlomný Hana Hindráková

Prectena za jedno odpoledne. Opravdu silny pribeh chlapce, ktery se dostal na ulici, protoze nechtel dal snaset jeho opile matky nadavky a biti. Kniha je celkem tenka, takze jde opravdu zvladnout za jeden-dva dny. Konec me prijemne prekvapil. Doporucuji. Kez by takove konce mohli byt u vsech pribehu ze zivota.

15.05.2022 5 z 5