kristyna.havlov kristyna.havlov komentáře u knih

Pod širým nebem Pod širým nebem Markus Torgeby

Úžasná kniha, kterou jsem měla za jediný den přečtený. Půjčila jsem si ji v knihovně, byla to láska na první pohled. Uvnitř knihy najdete různé tipy např.jak si rozdělat oheň nebo jak si připravit postel v lese. Je tam ale především vyprávění autora o jeho životě. Kniha je moc hezký udělaná, má nádherné fotografie, které to krásně doplní. Na závěr ještě přihodím pár úryvků z knihy :

Žil jsem bez stimulů vytvořených člověkem, neplnil jsem si uši rádiem, televizi nebo názory jiných lidí. Byl jsem jen ve vlastní hlavě, pobořený do vlastních myšlenek. Doufal jsem, že tímto způsobem najdu cestu sám k sobě, k tomu, co zbude, když všechno zmizí.

Pokud někdo žije natolik intenzivně, že musí odjet k moři, aby vypnul, je v jeho běžném životě asi něco špatně.

Příroda z nás stvořila lidi. Pokud se od ní příliš odklonime, ztratíme pojem o tom, proč je důležité ji chranit. Těžko oceníte něco, k čemu nemáte vztah.

Ve skutečnosti se bojíme smrti. Myšlenky na ni potlačujeme tím, že přetěžuje mě smysly dalšími dymyslnymi hračičkami a zážitky, a když není smrt přítomna, nemusíme zároveň myšlen ani na to, za jakou cenu žijeme naše životy.

- tato kniha je opravdu pohlazení na duši. Dávám 5/5

26.08.2022 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Chtěla jsem si přečíst něco z kriminalistiky, tak jsem sáhla po této knize. V knize jsou krátké příběhy - a že jich je dost. Některé vam v hlavě utkví, ale většina ne. Je to stejné, jako když čtete časopis krimi. Každopádně mě mile překvapili na konci knihy rozhovory s kriminalisty.

22.08.2022 3 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Přečteno kvůli čtenářské výzvě 2022. Ke čtení jsem se odhodlavala opravdu dlouho, pak jsem ji měla rozectenou taky hodně dlouho. Opravdu mě kniha nějak nenadchla, lepší je za me Bohatý chudý táta. Výhoda je, že kniha je malá a krátká.

21.07.2022 3 z 5

Kousek světla Kousek světla Zuzana Válová

Přečteno jedním dechem. Kniha půjčena z knihovny jako ekniha, ale musím říct, že bych ji raději držela v ruce, protože musí mít krásné ilustrace. Ta kniha mě chytla za srdce. Někdy, když jsem četla nějaké pasáže, jako bych se v tom viděla. Chtělo se mi plakat, jak moc je to pravdivý. Nádherné napsaný, krásné zvolené slova. Děkuji za takový knižní (leč krátký) skvost️:)

20.07.2022 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Je to moje druha kniha od autorky a naprosto me pohltili, jak jsou psane. Opet pribeh z Afriky, i kdyz fiktivni (bohuzel to, ze se padelaji leky fiktivni neni, deje se to). Urcite si prectu dalsi knihy od teto autorky. Dobre se to cetlo a neni to prilis zdlouhave popisy.

24.05.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Jsem za pulku teto tluste knihy a asi ji ani nedoctu. Zkusila jsem ji diky vysokemu hodnoceni a ctenarske vyzve 2022, ale opravdu to neprelouskam. Jedine co hodnotim jako kladne je krasne popisovane prostredi Danska (asi proto, ze mam pro severni zeme slabost). Jinak je to porad to same, ze musi svoji partu v Kodani hlidat a ze je chudak z tohi slecna nestastna...za me urcite knihu necist :)) ztrata casu

26.04.2022 2 z 5

Umění naslouchat: O co přicházíte a proč na tom záleží Umění naslouchat: O co přicházíte a proč na tom záleží Kate Murphy

Doporucuji precist kazdemu. Dnesni spolecnosti vetsinou chybi aktivni naslouchani druhemu. Jak rikal Dalajlama : Kdyz jen mluvis, opakujes to, co uz vis. Kdyz ale naslouchas, muzes se dozvedet spousty noveho.

07.04.2022 5 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

Jako vazne tato kniha ma 92%? Ani jsem tu knihu nemohla precist dokonce. Mam za sebou zhruba pulku, ale je to porad to same. Porad tam popisuje problemy, se kterymi se styka, autor je dost sarkasticky (sarkasmus mi nevadi, ale ceho je prilis...). Po dlouhe dobe kniha, ktera me fakt nenadchla.

30.01.2022 1 z 5

Dobrý život ve stínu konzumní společnosti Dobrý život ve stínu konzumní společnosti Tomáš Hajzler

Skvela kniha pojednavaciji o dnesnim svete. Skvele autorovi poznatky na tento svet. Tato kniha mi rozhodne obohatila moji knihovnu :)

13.11.2021 5 z 5

13 věcí, které psychicky silné ženy nedělají 13 věcí, které psychicky silné ženy nedělají Amy Morin

Skvela kniha, jen na me je tam hodne zivotnich pribehu. A co ma silna zena umet? Napriklad se nevyhybaji narocnym vyzvam, nemlci nebo neshazuji ostatni, aby se ony samy citily lepe.

19.01.2021 4 z 5

Už žádné plasty Už žádné plasty Martin Dorey

Pekna kniha s mnoho zajimavymi informacemi a fakty. Plus tam dava autor ruzne jednoduche ukoly,ktere kazdy muze splnit a pomoci tak planete byt vice bez plastu. Ja se o ekologii zajimam, 95% faktu a informaci jsem znala. Kniha se cte ale dobre, je malicka, takze ocenuji, ze se hodi na cesty. Doporucuji spise pro ty, ktery toto tema zajima teprve kratce.

22.07.2020 5 z 5

Lolitky a jiné povídky Lolitky a jiné povídky Věra Dumková

Hodnotím 2 hvězdy z 5. Kniha je lehce čtená, je fajn, že příběhy jsou poměrně krátké, takže nemusíte nechávat rozečtenou kapitolu. Hrozně mi vadil slovník v některých kapitolách jako slova "von, vobejmul..." místo o tak "vo" ... šílený, takovýdle kapitoly jsem občas přeskakovala, protože to se nedalo.

26.06.2020 2 z 5

100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! Dušan Kadlec

Nechápu, proč takhle skvělá knížka má tak slabé hodnocení. Podle mého názoru je opravdu skvělá! Lidé si neuvědomí, kolik věcí dělají špatně a tady ta knížka vám dá všechny tyhle věci dohromady! Je to moje nová Bible :) Spisovatel je vtipný, občas jsem se musela i nahlas zasmát a to se mi stává jen u opravdu dobře napsaných knížek. Byli ale i situace, kde jsem se v ní naprosto viděla a kniha mě dohnala upustit pár kapek slziček. Opravdu za mě výborně napsaná kniha, hodně motivační, člověk si u ní hodně uvědomí...za mě 6 hvězdiček z 5ti :)

09.04.2020 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Výborná knížka, přečtená za dva dny. K tomu všemu je nádherně ilustrovaná, je jen radost si jí prohlížet a listovat :) Opravdu super knížka pro někoho, kdo se věnuje osobnímu rozvoji.

09.02.2020 5 z 5

Za mě 3/5 hvězd. Kniha mě nezaujala tolik, abych jí přečetla jedním dechem. Občas jsem se teda musela smát, je vtipně napsaná, nenechává vás chladným. Člověk si uvědomí, jakou práci vůbec letušky dělají a že to není jenom o cestování. Obdivuji autorku, že si splnila svůj "holiday dream". Kniha je fajn oddychovka.

19.01.2020 3 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Výborná knížka, skvělý obal (eco), přečtená jedním dechem. Doporučuji!

12.01.2020 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Zajímavá knížka, ale až tak od půlky/třičtvrtě přečtení. Začátek nic moc, je to vlastně o tom, jak pořád fotograf fotí židy, hodně je tam popisuje. Postupem času se i v knížce zamiluje a potká se i s doktorem Mengelem. Za mě 2/5.

12.01.2020 2 z 5

Jedlá soda Jedlá soda kolektiv autorů

Skvělá kniha, kterou jsem si chtěla půjčit už dlouhou. Konečně na ní přišla řada. Jsou tam krásně rozdělené tipy, kde použít jedlou sodu (např.kuchyne, domácnost, zdraví,..), opravdu kniha překypuje nápady, kde jedlou sodu využít. Za mě mohu doporučit vyčistit odpady jedlou sodu a bílým octem. Top!

18.05.2024 5 z 5

Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti Milada Horáková

Není co dodat. Opravdu dojemné dopisy, co napsala Milada svým nejbližším. Při poslechu audio knihy jsem měla knedlík v ruku, tohle nejde ani popsat slovy, to se musí opravdu přečíst/poslechnout.

17.04.2024 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Nebylo to špatné, na knihu jsem narazila náhodou. Prijde mi to jako deník holky, od útlého dětství po dospělost (cca kolem 20let). Ze začátku to bylo opravdu naivní, jako kdyby to opravdu vyprávělo dítě, ale dospělý člověk ty narážky pochopí :) trochu mě iritovalo, že se v knize hodně veci opakovalo (např.ze pořád říkala co nemá ráda, že jí nebaví být velká, že je její brácha tlustej atp...). Do příběhu jsem se musela dostat, od čtvrtky knihy mě to začalo i bavit. Hodnotila bych 3,5 hvězdičky. Každopadne v knize opravdu ,,ucítíte,, hlavně ze začátku takovou tu českou domácnost a možná, že vám některým to připomene vlastní dětství. Druhý díl si asi taky přečtu, ale rozhodně bych to hodnotila jako už někdo to tu psal - je to kniha, kterou rychle zapomenete, že jste ji cetli. Není to nic extra.

16.04.2024 3 z 5