kristyna.havlov kristyna.havlov komentáře u knih

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Přečteno kvůli čtenářské výzvě 2022. Ke čtení jsem se odhodlavala opravdu dlouho, pak jsem ji měla rozectenou taky hodně dlouho. Opravdu mě kniha nějak nenadchla, lepší je za me Bohatý chudý táta. Výhoda je, že kniha je malá a krátká.

21.07.2022 3 z 5

Kousek světla Kousek světla Zuzana Válová

Přečteno jedním dechem. Kniha půjčena z knihovny jako ekniha, ale musím říct, že bych ji raději držela v ruce, protože musí mít krásné ilustrace. Ta kniha mě chytla za srdce. Někdy, když jsem četla nějaké pasáže, jako bych se v tom viděla. Chtělo se mi plakat, jak moc je to pravdivý. Nádherné napsaný, krásné zvolené slova. Děkuji za takový knižní (leč krátký) skvost️:)

20.07.2022 5 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Kniha, do které jsem se vůbec nemohla začíst. Ale vůbec. Trvalo mi dva měsíce, než jsem ji zdolala. Ale řeknu jediné - stojí to za to! Od půlky knihy se to ,,rozjelo,, a četla se opravdu sama. Chce to vytrvat. To nejde vyjádřit slovy, každý by si ji měl přečíst, je to kniha, která vás donutí k zamyšlení nad svým životem, jaký máte štěstí. Není to normální, že dokážete zvednout ruku nebo hejbat prsty. Je to dar. Ne všichni tu možnost hýbat se mají. Vazte si toho. Tato kniha mi dala možnost vidět svět jinýma očima. Tato kniha mě přinutila k slzám. Strháván jednu hvězdičku za méně čtivý začátek, jinak je opravdu skvělá!

06.07.2022 4 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Kniha mě za začátku vůbec nezaujala, měla jsem ji dlouho rozectenou, než mě k tomu přinutili okolností ji docist (byla to poslední ekniha, kterou jsem neměla v aplikaci doctenou). Pak se to naštěstí zvedlo a mě se kapitoly četli lépe. Ale hodnocení 74% odpovídá. Občas je to moc zdlouhavé, není možné to číst na jeden zátah, musí se u toho trochu přemýšlet :) spousta věcí je tam které už každý zná, ale je fajn je mít všechny pohromadě. Každopádně jako knihu takovou bych v knihovně mít nemusela a znova ji číst také nehodlám :))

27.06.2022 3 z 5

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Souhlasím s uživatelkou baroo pode mnou. Většina věcí člověk zna, ale musím uznat, že občas mě nějaké informace udivili. Ubiram jednu hvězdičku se zbytečným roztahováním obsahu, opravdu mohla být kratší. Jinak jsem ráda, že někdo takovou knížku napsal, myslím si, že je dobře se zamyslet nad dnešními technologie co nám vše nabízí/co nám všechno berou, když svůj čas dáváme jim, místo abysme tvořili rukama.

24.06.2022 4 z 5

Thajská buddhistická dieta Thajská buddhistická dieta Alef Pražský

Skvělá kniha, parádně se čte (i když je to na déle, člověk ji nemůže zhltnout, musí u ní i přemýšlet a nechat to v hlavě trochu rozlezet). Spoustu myšlenek jsem si musela přepsat do sešitu, abych se k nim mohla později vrátit. Hodnotím 10/10.

02.06.2022 5 z 5

Usmívej se víc Usmívej se víc Ivan Burda

Naprosto úžasná kniha plná pribehu náhodných setkáních, která nabádá i vás, že svět není zlé místo a že je opravdu fajn vykročit že své komfortní zóny a občas si pokecat s neznámým člověkem, který čeká třeba na stejný autobus jako vy. Nikdy nevíte, na jak úžasného člověka můžete narazit. Knihou jsem se rozhodne inspirovala, rovnou jsem i vyzkoušela v praxi (právě u čekání na autobus a nakonec to byl opravdu hezky pokec se starší paní). Doporučuji, víc takových knih a i takových usměvavých lidí jako v knize

28.05.2022 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Je to moje druha kniha od autorky a naprosto me pohltili, jak jsou psane. Opet pribeh z Afriky, i kdyz fiktivni (bohuzel to, ze se padelaji leky fiktivni neni, deje se to). Urcite si prectu dalsi knihy od teto autorky. Dobre se to cetlo a neni to prilis zdlouhave popisy.

24.05.2022 4 z 5

České pivní pohádky České pivní pohádky Jiří Vávra

Skvela a originalni kniha, ktera zvlast potesi pijaky tohoto moku :) je kratka, pohadky jsou na leve strane a na prave jsou vzdy krasne ilustrace, ktere celou knihu doprovazi. Doporucuji, pobavila jsem se a to pivo moc nepiju :) libi se mi, ze si autori pohrali s nasim ceskym jazylem treba slovi pivokneznik nebo,, bez prace nejsou pivacky,,.

21.05.2022 5 z 5

Skutečný život hospodářských zvířat Skutečný život hospodářských zvířat Lena Zeise

Knihu jsem si pujcila v knihovne v detskem oddeleni. Sama mam knizek ohledne veganstvi a chovu zvirat pro lidsky uzitek dost precteno a proto jsem chtela precist i tuto. Musim pochvalit, ze i deti se mohou dostat k pravdivym informacim, jak lide vyuzivaji zvirata pro svuj uzitek. Ilustrace knihy jsou opravdu famozni, skoro jako nejake fotografie. Hodne povedene. Moc se mi libila uvaha na konci knihy.

20.05.2022 4 z 5

Tržiště Tržiště Petr Hugo Šlik

Kratoucka, oddechova knizka na cteni nekde na zahrace nebo u vody. Pribehy muzete cist na preskacku, nenavazuji na sebe.

20.05.2022 4 z 5

Nezlomný Nezlomný Hana Hindráková

Prectena za jedno odpoledne. Opravdu silny pribeh chlapce, ktery se dostal na ulici, protoze nechtel dal snaset jeho opile matky nadavky a biti. Kniha je celkem tenka, takze jde opravdu zvladnout za jeden-dva dny. Konec me prijemne prekvapil. Doporucuji. Kez by takove konce mohli byt u vsech pribehu ze zivota.

15.05.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Naprosto skvela kniha, ktera se snadno cte, jeji pribeh je opravdu hodne ctivy, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Hltala jsem kazde sluvko. Narazila jsem na ni diky ctenarske vyzve + jsem videla zfilmovany prvni dil a moc se mi libil, proto me zajimalo, jak zije Lou nyni. Vsem doporucuji! Davam 5 z 5.

09.05.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Skvela kniha prectena diky ctenarske vyzve 2022. Prectena za jediny den, nemohla jsem se odtrhnout! Pribeh chlapce, ktery musel rychle dospet a ktery nemel snadne detstvi. Jedine co pro me bylo dlouhe byly stranky, kdy Stepanova mama psala o sve praci, bylo to porad to same. A dalsi minusovy bod - cekala jsem nejaky jiny konec. Ale jinak hodnotim 4/5.

01.05.2022 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Hodnotim jako uzivatel pip11. Precteno opravdu za chvili, ma to kolem 60 stran a k tomu je tam spoustu ilustraci. Precetla jsem jen kvuli ctenarske vyzve, jinak bych po ni nesahla. Prekvapuje me dobre hodnoceni teto knihy...

30.04.2022 1 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Skvela knizka, skvele se cte, ale neumim si predstavut byt v roli ,hercu, v knize. Bohuzel toto neni smysleny dej, ale pravdivy pribeh jednoho mladeho kluka, ktery se dostal k drogam. Od knizky jsem se nemohla odtrhnout, bylo to dost potave napsane. Nakonec vse dobre dopadlo, i kdyz tomu moc neverim...v knize mu rodice dali nekonecne sanci, ale bohuzel to bylo vse jen na nejakou dobu - az uz tydne nebo dokonce roky - kdy byl cistej a pak se k tomu zase vratil. Kazdopadne knihu doporucuji, 10/10

30.04.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Jsem za pulku teto tluste knihy a asi ji ani nedoctu. Zkusila jsem ji diky vysokemu hodnoceni a ctenarske vyzve 2022, ale opravdu to neprelouskam. Jedine co hodnotim jako kladne je krasne popisovane prostredi Danska (asi proto, ze mam pro severni zeme slabost). Jinak je to porad to same, ze musi svoji partu v Kodani hlidat a ze je chudak z tohi slecna nestastna...za me urcite knihu necist :)) ztrata casu

26.04.2022 2 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Naprosto skvela kniha o zivotnim pribehu jedne somalske holky, ktera si myslela, ze je vyjimecna a ze nechce zit tak, jak ji rika jeji tradice. Popisuje tam svoje detstvi, jak utekla z domova, mluvi otevre o jeji obrizce v peti letech, jak se chtela stat pozdeji modelkou. Pribeh je opravdu hodne ctivy, takze si vyhradte aspon dva dny na jeji precteni, protoze je jak navykovy, nejde se od nej odtrhnout. Za me byla nejlepsi posledni kapitola, jak popisuje nasi uspechanou dobu. Opravdu famozni knizka a jeste jednou tleskam. 11/10

26.04.2022 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Četla jsem knihu díky čtenářské výzvě a ptám se ... proč jsem jí nečetla dřív? Na to, v jakém roce byla psaná, se mi četla opravdu dobře. Jedním slovem bych jí popsala "wau". Ke konci i ukápla slza, přiznávám :) Přečtená za jeden jediný den, nemohla jsem z ní odtrhnout zrak. Je opravdu dojemné, jak kurtizána chtěla (a změnila) život kvůli muži, do kterého se zamilovala. Občas mě rozčilovala Armandova podezíravost vůči ní. Ale i on jí bezmězně miloval, stejně jako ona milovala jeho..a ty její dopisy na konci knihy, které byly určené pro něj ... dokonalý. 10 z 10ti.

19.04.2022 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Uplne uzasna kniha! Bavila me od zacatku az do konce, brala bych i pokracovani. Clovek se obcas ani nezamysli, ze je opravdu skoro vse mysleny pro nas slysici a ze sluchove postizeni lide to maji o dost tezsi. Kazdy clovek by si tuto knihu mel precist, aby se vcitil do jejich zivota, cim vsim si museli projit. Je psana ve forme deniku dvou lidi, takze se cte opravdu lehce.

09.04.2022 5 z 5