kristyna.havlov kristyna.havlov komentáře u knih

Sestry z Osvětimi Sestry z Osvětimi Roxane Van Iperen

Na knihu jsem se těšila, ale nejspíš ji odložim. Jak už tu mnozí píšou, začátek je takový utahaný, je tam šíleně moc postav ve kterých se těžko orientuje. Na tuto tématiku jsem četla daleko lepší knihy.

12.11.2022 1 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Na tuhle knihu jsem se strašně dlouho tesila, nakonec se z ní stala pro mě průměrnou knihou. Některé pasáže se mi líbilo min, jiné víc. Píše tam o svém životě, má doplněnou knihu hezkými ilustracemi.

11.11.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Knihu jsem měla přečtenou za tři dny. Nemohla jsme se od ní odtrhnout. Chvíli mi trvalo si zvyknout na to, jakým stylem je psana (protože o hlavním hrdinovi povídají v třetí osobě, což je pro mě divné).
Když se nad tím člověk zamysli, vlastně skoro vše, co je popisováno v knize se děje se zvířaty, které jsou chované na maso. Proč je pro nás tahle kniha absurdní jen proto, že se to děje nám lidem, ale když se to děje zvířatům, prostě to bereme a přijímáme? Zkuste se nad tím zamyslet ...

02.11.2022 5 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

(SPOILER) Tak tohle bylo vážně famózní. Kniha mě chytla za srdce. Četla se sama, nedalo se od ní odtrhnout, úplně mě vtahla do děje, jako bych tam byla s hlavními postavami také. Příběh je o dvou mladých klucích, gayech, kteří se do sebe zamilovali a Erika (jednou z nich) zastihne nemoc, na kterou pak umira. Tato kniha ve mě vyvolala silné emoce i slzy. To, když nějaká kniha dokáže, že za mě vážně skvělá. Matt byl velice citlivý, dojimalo mě, jakou měl o Erika starost, jak krásně byla popisována láska dvou lidí k sobě. Za mě 10/10.

25.10.2022 5 z 5

Psí terapie Psí terapie Paolo Valentino

Kniha, která se dá číst, ale nějak mě nenadchla. Je tam spousta rad, ve kterých se člověk vidí, i když je to vyprávěné psem. Je dost možné, že se mi to nečetlo dobře, je to napsané zvláštně.

23.10.2022 3 z 5

Dům plný temnoty Dům plný temnoty D. M. Pulley

(SPOILER) Pěkná kniha, od této autorky moje první. Kniha je čtivá, musela jsem si jen zvyknout na kapitoly, které vždy vypráví jiní majitele domu, kteří tam bydleli/nyní bydlí v součastnosti. Občas se mi rodiny pletli a musela jsem se občas vrátit zpět, abych věděla, jaké jméno mám ke komu přiřadit
Příběh ke konci je trochu neočekávaný, když zjistíte, kdo v něm vlastně celou dobu strašil.

17.09.2022 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Totálně čtecí kniha, která mě chytla hned ze zacatku. Je opravdu zajímavé, co člověk dokáže vymyslet za příběh :) místy to bylo až strašidelné, že lidé lyncovali ostatní za to, že neděli to, co po nich matka chtěla, že ji nechránili.

08.09.2022 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Skvělá kniha. Již jsem četla dvě knihy od této spisovatelky a musím říct, že její knihy jsou opravdu čtivé.
Každopádně v knize je x příběhu dětí, které popisují svůj život. Navzájem se potom v knize všechny spojí. Musela jsem si zvyknout na přeskakující příběhy, ale kapitoly byly krátké a napínavé. Rozhodne doporučuji a já se těším na další knihu od této skvělé autorky.

03.09.2022 5 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Poutavý příběh, dobre se četl, zvládla jsem ho přečíst během dne, celkem tenká kniha.

27.08.2022 4 z 5

Pod širým nebem Pod širým nebem Markus Torgeby

Úžasná kniha, kterou jsem měla za jediný den přečtený. Půjčila jsem si ji v knihovně, byla to láska na první pohled. Uvnitř knihy najdete různé tipy např.jak si rozdělat oheň nebo jak si připravit postel v lese. Je tam ale především vyprávění autora o jeho životě. Kniha je moc hezký udělaná, má nádherné fotografie, které to krásně doplní. Na závěr ještě přihodím pár úryvků z knihy :

Žil jsem bez stimulů vytvořených člověkem, neplnil jsem si uši rádiem, televizi nebo názory jiných lidí. Byl jsem jen ve vlastní hlavě, pobořený do vlastních myšlenek. Doufal jsem, že tímto způsobem najdu cestu sám k sobě, k tomu, co zbude, když všechno zmizí.

Pokud někdo žije natolik intenzivně, že musí odjet k moři, aby vypnul, je v jeho běžném životě asi něco špatně.

Příroda z nás stvořila lidi. Pokud se od ní příliš odklonime, ztratíme pojem o tom, proč je důležité ji chranit. Těžko oceníte něco, k čemu nemáte vztah.

Ve skutečnosti se bojíme smrti. Myšlenky na ni potlačujeme tím, že přetěžuje mě smysly dalšími dymyslnymi hračičkami a zážitky, a když není smrt přítomna, nemusíme zároveň myšlen ani na to, za jakou cenu žijeme naše životy.

- tato kniha je opravdu pohlazení na duši. Dávám 5/5

26.08.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Opravdu úžasná, úžasná kniha!! Přečtená za dva dny, nemohla jsem se jí nabazit. Tolik podmětu k zamyšlení! Příběh měl stavu, rozhodně doporučuji každému, kdo v životě občas tápe (a že to budou všichni, protože občas člověk neví, co by měl v danou chvíli udělat). Dala bych víc jak pět hvězdiček, protože tohle byla vážně senzace! Ještě sem přidám pár úryvků z knihy :

Každý život se skládá z milionu a milionů rozhodnutí. Některá jsou velká, některá mala. Ale pokaždé když se rozhodneš pro jednu moznost místo jiné, změní to výsledek. Dojde k nezvratné odchylce, která pak vyústí v další a další odchylky.

Ačkoliv se nezměnili situace ani to, jak to na tebe působí, změnil se úhel pohledu. Protože otázka není na co se díváš, nýbrž co vidíš.

To je na tom to krásne. Nikdy nevíš, jak to skončí

23.08.2022 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Chtěla jsem si přečíst něco z kriminalistiky, tak jsem sáhla po této knize. V knize jsou krátké příběhy - a že jich je dost. Některé vam v hlavě utkví, ale většina ne. Je to stejné, jako když čtete časopis krimi. Každopádně mě mile překvapili na konci knihy rozhovory s kriminalisty.

22.08.2022 3 z 5

Krasopis Krasopis Nikola Klanicová

Čekala jsem asi něco jiného. Knihu doprovází hezké kresby a v knize je místo na trénování písma.

21.08.2022 2 z 5

Bije ve mně cizí srdce Bije ve mně cizí srdce Aline Feuvrier-Boulanger

Knížka, kterou jsem doma měla dlouho a rozhodla jsem se ji přečíst až nyní. Baví mě číst pribehy lidí, který se stali, i když je to strašne, že někdo něco takového musí zažívat. Strhávám jednu hvězdičku, kniha mohla být kratší, občas se mi zdá, že se tam pořád opakující stejné věci dokola. Na druhou stranu chápu, když když je člověk nemocný a běhá po doktorech, tak to prostě je - nekonečný příběh. Jinak kniha má jen 152 stránek, takže ji zvládnete přečíst za jedno deštivé odpoledne.
Dodatek - trochu mě mrzí, že jsem si chtěla o autorce dozvědět více na internetu, protože psala, že nechce mít vlastní dítě z důvodu přenosu svého genu a nikde o ní není ani zmínka, jak vlastně žije teď.

21.08.2022 4 z 5

Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Monika Čechová Golasovská

Krásná kniha, která mě zaujala svým obalem. Rozhodně doporučuji všem, co se zajímají o bylinky (ať už děti nebo dospěláci) přečíst. Kniha je plná nádherných ilustrací pro lidské oko a spoustu zajímavých receptů z bylinek. Ne všechny jsem znala, něco jsem se přiučila a děkuji, že jsem měla možnost mít tuto knihu v ruce. Jinak kniha je kratoucka, přečetla jsem ji za jedno deštivé odpoledne. Doporučuji - 10/10.

20.08.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Nádherná kniha, líbí se mi i psané písmo, krásné ilustrace. Je kratoucka, za chvíli ji přečtete. Je v ní mnoho krásných citátů na zamyšlení. Sice knihu za chvíli přečtěte, ale je hezké se k ní občas vrátit a zase ji prolistovat.

20.08.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Průměrná oddychová kniha. Upoutala mě její titulní stránka, čekala jsem, že to bude něco podobného jako Malý princ, ale bohužel. I tak si myslím, že stojí za přečtení, pokud nehledáte žádné drama, ale knížku na podzimní večery :)

03.08.2022 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Skvělá kniha, kterou jsem sice dlouho četla, ale stálo to za to. Taková literární klasika že středoškolských let a já ji přečetla až teď. Strhávám jednu hvězdičku na dlouhé popisování, ale v době naturalismu to tak bylo.

29.07.2022 4 z 5

Pilot a Malý princ Pilot a Malý princ Petr Sís

Četla jsem nádherné dílo od Exuperyho, čekala jsem, že by to mohlo být něco jako volné pokračování nebo něco na ten způsob jako Malý princ. Nevim, mě se kniha nelíbila, dávám jednu hvězdu za celkem pěkně ilustrace, ale kniha je za mě hodně slabá. Textu je tam opravdu minimálně, snad vždycky tak pět řádek na každé straně, hodně místa zabírají práve ilustrace. Kniha je opravdu jednohubka.

23.07.2022 1 z 5

Pražské legendy Pražské legendy František Langer

Tato kniha se mi dostala do rukou z knihobudky. Líbila se mi již obálka, tak jsem po ni sáhla. Bohužel musím hodnotit průměrem. V knize je cca 10 legend, celkem dlouhých. Věty mají dlouhé souvětí, takže se to špatně čte. Ilustrace jsou pěkné. Myslím si, že by se legendy dali zkrátit aspoň o půlku a do kratších souveti a pak by se to četlo mnohem lépe.

22.07.2022 3 z 5