kyssling kyssling komentáře u knih

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělý thriller, výborně vykreslené postavy, dialogy. Prokládání vyprávění četbou 'deníku' je výborný nápad, navíc vhled do minulosti pomocí deníku je stejně napínavý jako hlavní příběh. Snad by zabiják nemusel být až takový 'kruťák'. Celkově se dá přečíst kniha jedním dechem ... To je to nejlepší pozvání k četbě !

18.11.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Skvělá detektivka, Carter umí psát tak, že čtenář těžko knihu odkládá !

16.08.2023 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Skvělý thriller, první díl (čtu sérii na přeskáčku) je asi nejlepší díl série, opravdu skvěle vykreslené postavy, překvapivý závěr, neustálé napětí.

26.03.2021 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Bál jsem se, aby příběh nebyl příliš drastický, plný krve a ponížení ... zbytečně. Je to krásně čtivý románnejen o rasismu, lásce a životě ..., který asi vše celkově maluje trošičku na růžovo/bílo/černo (nehodící se škrtněte ... :-). Ta situace na "Jihu" byla podle mě o dost horší.

Nicméně pravda je, že já mít pomocníka (a klidně bílého), kterému platím, asi bych ho zfleku vyhodil, možná i uhodil - je to prostě ztráta důvěry, něco jako vynášet informace ze zaměstnání. To mě napadlo v průběhu četby.

Jen dodám, že nejsem (doufám) rasista a hospodyním jsem samozřejmě držel palce !

Jako prvotina, je to pro autora skvělý start kariéry a doufám, že si dá záležet a další kniha se této přinejmenším vyrovná. Bravo !

11.04.2021 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Přesně kvůli takovýmto dílům (toto není kniha, ale skutečné dílo), je třeba u jiných knih šetřit s hvězdami a nedávat všemu plný počet.
Tohle je sága, která na začátku vyleká soupisem postav, kdy si člověk řekne, v tom se zase ztratím ... Ne tak u Folletta, ten dokáže vykreslit charaktery postav tak, že se v nich člověk orientuje. Navíc buduje skvělý napínavý příběh (nebo spíše linii různých příběhů, kde žádná není slabá), výborné dialogy, postavy se chovají v rámci příběhu a své povahy rozumně ... Prostě DALŠÍ skvělý Follett !!

06.08.2022 5 z 5

Srebrenica Příběh politicky korektního rasismu aneb Největší lež v Evropě od konce 2. světové války Srebrenica Příběh politicky korektního rasismu aneb Největší lež v Evropě od konce 2. světové války Alexander Dorin

Pro korektní názor na "protisrbskou kampaň" naprosto nutné přečtení. Autor skvělé předkládá fakta, ale je třeba po přečtení i tak používat vlastní rozum. Neberu to jako zcela nezávislou práci. Prostě zvěrstva se dála na obou stranách a o objektivitě obecných médií si nelze dělat iluze ... (útok na Irák - Saddámovy zbraně hromadného ničení, arabské jaro a import západní demokracie - uprchlíci, islámský stát a rozvrat států na severu Afriky) - vzpomeňme si na "nezávislé" zpravodajství v českých mediích ...

12.08.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Charles Bukowski by měl radost jak krásně autorka popisuje problémy s alkoholem, kocovinou a potíže s nekonečným prohlížením mobilu komu, že jsem to psal či volal ... (jak já to znám ... bohužel ...)

Na prvotinu skvělý román, nechápu to nízké hodnocení tady, ale doporučuji dávat pozor, když se mění postava co v románu zrovna vypráví, já si dost dlouho myslel, že se vrací stejná postava do děje v jiném čase ...

17.03.2024 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Napínavý díl, v tom Jussi nezklamal. Chybělo mě více humoru, vtípků, něco o rodinném zázemí vyšetřovatelů. Kniha končí pěkným cliffhangerem, jsem zvědav jak se s tím autor popasuje, snad to nedopadne jako též severský "Joona Linna" ...

06.05.2023 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Téma knihy skvělé, napínavé, dialogy i postavy bravurně vykreslené - klasický King. Bohužel místy naivní a celkově zbytečně překombinované, to propojení v závěru i ta celková myšlenka "Ústavu" je podle mě zbytečně "mezinárodní" a "velikášské". Příběh by se bez toho obešel a podle mého názoru by byl i lepší.

03.01.2023 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Skvělá, citlivě napsaná kniha, výborně vykreslené postavy. Mám pouze výhradu k úplnému závěru, takový veletoč v obratu chování záporné postavy se podle mě hodí do jiné literatury.
Sice se to jistě stává, ale mě to přišlo v rámci příběhu nadbytečné.

Proč proboha autoři nechápou, že nemusí vždy všechno kompletně dobře dopadnout, kriminalista najít pachatele, nebo zbloudilí správnou cestu... Příběh by plně fungoval i bez zmíněného momentu, nerad za to odebírám jednu hvězdu z maxima.

05.02.2021 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tahle kniha je přesně ten důvod, proč by měl každou knihu, film čtenář hodnotit střízlivě z hlediska počtu hvězd, aby pak mohl oddělit pěknou knihu, skvělou knihu a naprosto výjimečnou knihu.

Dlouho jsem nečetl tak skvěle, mile sepsaný zajímavý příběh, autorka opravdu umí krásně volit slova, věty, oddělit jednotlivé části příběhu. Včlenit zajímavé informace. No a v závěru opravdu překvapí a dojme. Když jsem uronil pár slz věděl jsem, že tuto knihu lze doporučit a já děkuji za možnost ji přečíst !

18.11.2020 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Čtenář musí vědět co chce, pokud chce syrový dobrodružný román, není na správné adrese. Pokud chce psychologickou sondu do změny člověka/společenství v těžkém prostředí, dostane navrch i ono "dobrodružství".

26.10.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Skvělá detektivka, tak jasně Jurek je směs Diogena Pendergasta, Satana a Hannibala Lectera a jeho nezranitelnost je možná zbytečně přitažená za vlasy, ale čte se to krásně, o tom není sporu.
A závěr knihy jsem měl i v očích slzy, až tak umí Kepler alias manželé Ahndorilovi psát. BRAVO !
Tak rychle Joono zpátky, někdo si pořád objednává vodku ...

03.03.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tak to řadím do top 30 všech mnou přečtených knih, vedle Zoly, Dostojevského, Motýlka, Hrozen hněvu apod ... Velmi smutný, ale přesto krásný příběh.

27.05.2019 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Joona zraje jako víno, příběh strhující, opravdu jsem si to užil. Ale po pravdě už by mohl Joona také vyšetřovat něco jiného nežli Jurkovi následníky, předchůdce a oběti ...

03.02.2024 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Skvělý napínavý román, přečetl jsem téměř jedním dechem. Postavy skvěle prokreslené, příběh napínavý, klasický Follett.

26.12.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Výborné dramatické pokračování, snad jen úplný závěr mohl být zajímavější. Škoda, že v románech není více Woodyho, chemie mezi ním a Kim je skvělá.

15.12.2023 4 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Úžasná kniha, plná odvahy, bídy i laskavých činů. Připomíná mě Hrozny hněvu, po právu oba tituly získaly Pulitzerovu cenu.

31.03.2023 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Kvůli takovým příběhům musí člověk nakládat obezřetně s maximálním hodnocením, aby pak mohl vyzdvihnout přesně TAKOVOUHLE knihu. Krásný, dojemný příběh, člověk kvůli Sophii občas zapláče, ale i o tom je život. Je třeba se mu nevyhýbat ani ve skutečnosti a nabídnout nevidomému pomoc, když potřebuje, místo knihy poslat občas nějakou sumu Tyfloservisu nebo Okamziku apod. Nedojímejme se jen nad stránkami knih ...
Ale přeci jen bych měl jednu výtku, sám jsem sledoval s úžasem jak naivně se Emily s tím Sebastienem seznámila a rychle ho přijala nejen ve svém chateau ..., to je možná trochu moc i na hodně romantickou literaturu :-)

22.01.2023 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Chvíli jsem uvažoval, že bych snížil hodnocení ostatních knih, aby vynikla kvalita tohoto příběhu. Možná by mohli tvůrci webu umožnit u každé třeba desáté knihy dát navíc nějaký symbol obzvláštní kvality. Tohle je nepochybně nejlepší kniha série !
Snad ztráta ženy nezpůsobila u autora takové tvůrčí zlepšení a i příští kniha bude podobně skvělá. Upřímnou soustrast.
Jinak příběh je jízda, kde si čtenář ani postavy nevydechnou a doslova se valí kupředu.

17.01.2021 5 z 5