lalela lalela komentáře u knih

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Knížka psaná z pohledu malé holky. Jak snadné je děti zmanipulovat, namluvit jim svou pravdu a spoustu dětí tomu uvěří a věří. Skvělá sonda do nitra pedofila.

09.08.2023 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Olivíe mě bavila. A jestli takhle vypadá posmrtný život, budu klidně tou rybičkou v akváriu. Skvělá kniha.

07.05.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Mám ráda knížky, kde je děj vypravován z pohledu několika lidí. Každý má na věc totiž úplně odlišný názor. Třeba to, jak se viděla jako nevěsta Márinka a jak ji viděl Jindřich. Je to vlastně taková rodinná historie, Teo se ze všech sil touží vymanit z područí matky a rozluštit tajemství nedělních odchodů svého otce, to se nám rozuzlí až při otcově vypravování. Nejdříve jsem nechápala konec první části, přišlo mi to všechno strašně otevřené, ale pak to začalo do sebe zapadat, až nakonec zapadl i ten poslední kousek. Krásná knížka.

04.04.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Znáte to, když na pouti nasednete na horskou dráhu, jste natěšení, vozíčky se začínají rozjíždět, vám stoupá adrenalin, jízda nabírá rychlost, vy jste v totálním rauši, srdce vám buší, máte vytřeštěné oči, vozíček jede nahoru a šílenou rychlostí zase dolů a najednou jste v cíli. Vy nevíte, jestli chcete ještě, nebo se raději vzpamatovat ze šílené adrenalinové jízdy? Tak tahle přesně na mě působila tato knížka. A v mé hlavě to křičí, že chci ještě. Tahle knížka byla neuvěřitelná jízda na horské dráze se všemi těmi zvraty, příběh tak šílený, že pochopit ho mi zamotává hlavu, a přitom tak jednoduchý. Za mě totální jednička.

25.03.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Člověk si ani neuvědomuje, že čím víc má dětí, tím víc jsou rozdílnější. Autorka nádherně popsala charaktery všech postav. Nejvíc se mi líbily charaktery jejich dětí. Nádherný příběh o tom, jak je dospělá žena donucena okolnostmi vrátit se do rodné vesnice, ze které jako mladá ráda prchla do města. S odstupem let se jí tam vlastně líbí, ale musí řešit spoustu spoustu věcí okolo. Krásně se to četlo, mělo to svůj třešničkový konec, prostě knížka, která vás nepustí, i když víte, k čemu spěje konec, musíte číst a číst.

07.03.2023 5 z 5

Od paní spisovatelky jsem už nějaké knihy četla, ale tato byla nejslabší. Rozčilovala mě Anděla i Nina, celá kniha byla dost chaotická. Jak se mi v knihách líbí různé časové roviny, tak tato mi do knihy vůbec neseděla. Zdálo se mi, že v celé knize byly jen náznaky něčeho, co nebylo dokončeno, jako kdyby měla spisovatelka v záměru někdy napsat další díl. Z konce knížky už se mi pletlo, kdo je čí dítě, manžel, příbuzný. Za mě tuto knihu už ne.

01.12.2022 2 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

(SPOILER) Velmi zajímavá knížka, od které jsem absolutně nečekala to, co je v ní napsáno. Předpokládala jsem, že bude o bylinkách, přírodě, ale toto jsem rozhodně nečekala. Sonda do života hluchých, kteří žijí mezi námi, ale po přečtení jsem zjistila, že jejich svět vlastně vůbec neznáme. Dozvěděla jsem se mnoho nového z jejich komunity a života, začala jsem googlit, abych se dozvěděla ještě víc. A tady bude ten spoiler, mrzí mě jen to, že nevím, jestli se Evě narodila holčička, nebo chlapeček, a jestli bylo miminko hluché, nebo slyšelo, zajímalo by mě ještě jak miminko vychovávali. Rozhodně mi zůstane ještě dlouho v hlavě, neboť je napsaná velmi čtivým způsobem.

21.10.2022 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Tak nevím, dvě hvězdy, tři hvězdy.... Knížka byla taaak rozvláčná, od začátku bylo jasné, co se v rodině děje, jen to bylo strááášně tajemně napsané, navíc se celou knihu hrálo na šipkovanou. Vzpomínáte, když jste jako děti šly podle šipek a občas se objevil symbol dopisu a vy jste hledaly a pak plnily úkoly? Tak ta knížka byla jako ta hra. V závěru jsem se musela hodně nutit, abych knížku dočetla. Když se v knížce objevila fialová liška a Malý princ, čekala jsem něco jako waaau, ale to se bohužel nekonalo. Tak dvě hvězdy za téma.

29.09.2022 1 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Od knížky jsem se doslova nemohla odtrhnout. Děj byl opět promyšlený do detailů, žádné zbytečné okecávačky, aby natahovaly knížku. Strašně se mi líbí autorův rukopis, jeho úžasné popisování napínavých kapitol mě nenechalo myslet při čtení na nic jiného, jen se soustředit na knížku. Doslova jsem popoháněla stránky, abych věděla co, kdo, proč. V knize se prolínají dva příběhy, osud kluků a vraždy spolužáků, všechno spolu tak nějak souvisí a autor to krásně zvládl dát dohromady.

30.06.2022 4 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Skvělá knížka. Paradoxně mě uchvátil více popis tolika krásných míst v Brně, než samotná zápletka detektivky. Při čtení jsem nabyla pocitu, že do Brna musím jet a projít si nějaký ten historický okruh ve městě. Ale k příběhu. Opět měl přidanou hodnotu, dozvědět se z detektivky o historii hodinek, které se vyráběly v Čechách je překvapující a vcelku dost poučné. O Emě jsem si nazapamatovala takřka nic, jen, že skvěle prováděla, o hodinkách mi v paměti zůstalo téměř vše. Buďme na naše předky hrdí. Jsem ráda, že jsem se ke knížce dostala.

09.05.2022 5 z 5

Samoživitelka Samoživitelka Karla Kubíková

Pro mě opět úžasná knížka z dob komunismu. Skvěle popsané intriky, praktiky té doby. Celé čtení ve mě příběh ožíval, protože jsem dítě komunismu. Budovatelské nástěnky, sousedé, kterým nic neujde, Sylva a její věrná Zloba. Kolikrát vyslyšela svou Zlobu a tím ztratila důvěru své Anežky. Sylva měla pevnou vůli a jistotu v sebe samu, bohužel život nám mnohdy zařídí jiné konce.

01.05.2022 4 z 5

Nenápadná hájovna v lese, jen trošku ve vojenském prostoru. Linda mohla chodit za totality nakupovat k ruským vojákům, měla skoro všechno, jen manžel nebyl doma a ona se bála, měla i hodně dobrou kamarádku. Dostal mě ten její příběh, brečela jsem s ní, protože mi bylo líto, že se toto dělo a bylo tolik nespravedlnosti. Nedokážu si představit být v její kůži. Ale alespoň měla štěstí na další dobrou kamarádku, kterou si našla. Knížka se mi moc líbila a četla se jedním dechem

24.04.2022 5 z 5

Boty do nebe Boty do nebe Jarmila Pospíšilová

Úžasná knížka, úžasná detektivka. Tak skvělá zápletka, jen jsem čekala, kdo a jak to klubíčko rozmotá

20.04.2022 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

přiznám se, že na knížce mě nejprve zaujala obálka, a když jsem se začetla do prvních stránek, měla jsem chuť knížku odložit. V knížce se od začátku prolínají dva příběhy, než jsem si to sesumírovala v hlavě, měla jsem z toho chaos. Pak mě knížka pohltila. Pan Renčín umí skvěle vykreslit atmosféru. Knížku jsem přečetla za dva večery a byla jsem nadšená. Zvlášť když do sebe všechno na konci zapadlo jako poslední kousek puzzle do obrázku.

05.01.2022 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

jo! to bylo ono. Celá trilogie je úchvatná. Na konci do sebe všechno krásně zapadne. Byla jsem z toho všeho nejdřív tak popletená, že vrahem je někdo, do koho bych to vůbec neřekla, pořád jsem si říkala, to není možný, nemohla jsem přestat číst. Autor má skvělý cit pro napětí a spád. Popis všech detailů je tak poutavý, že vás vtáhne do děje. Chvílemi mi připadalo, jako bych byla neviditelnou pozorovatelkou Sama a byla vždy krok vedle něho. Při popisu jsem si všechno krásně představovala. Tím jak je trilogie skvěle a poutavě napsaná, tak se čte opravdu nádherně.

03.01.2022 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Knížka se mi líbila. Moc. Začátek mě přímo nadchnul, takhle zamotaný příběh je až k neuvěření, a je to psané tak, že to vše prožívám s Mikem.

16.05.2024 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Cesty osudu jsou zvláštní. Hrdinka knihy v sobě nesla pravdu a stále se s ní vyrovnávala. Kniha byla velice čtivá.

30.10.2023 5 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Líbí se mi, že detektivky Dominika Dána jsou podle skutečných příběhů. Rozvine okolo nich příběh, který se skvěle čte. Moc jsem litovala Petru, ale doufám, že Chose se zachová jako chlap, i když, kdo ví. Jediné, co mi na detektivce vadilo, že se tam prolínaly dva příběhy a nemohla jsem se pořádně soustředit na ten hlavní.

03.09.2023 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Po spoustě přečtených knížek jsem přišla na to, že mi styl psaní Katalpy na stoprocent vyhovuje. Píše tak, že vím úplně všechno, dokážu si úplně všechno představit. Zcela jsem při čtení cítila na jazyku kandovaný zázvor. Viděla Akiko umírat a nenáviděla jejího manžela, že to nezvládl. Vžila jsem se i do Hoang, která je nešťastná v jiné zemi a nejvíc jsem se vžila do Květy. To byla tak akurátní a vynalézavá, až mě to zaráželo a rozesmívalo. Celý začátek jsem přemýšlela, na co buduje doupě. Já bych chtěla tak strašně vědět, jak to dopadlo.....Jediné, co nemám na knížkách ráda jsou konce, které si můžete domyslet tak, jak chcete vy, ale ani proto hvězdičku neubírám.

21.08.2023 5 z 5

Léto na vodě Léto na vodě Petra Martišková

Skvělá oddechová kniha na léto. Autorka mi stylem psaní hodně připomíná Lenku Lanzovou, za což jsem ráda. Knížka se moc hezky četla, objevila se v ní láska, vtip i dobrý konec.

03.07.2023 5 z 5