Alžběta a Nina: Tajemství mojí babičky přehled

Alžběta a Nina: Tajemství mojí babičky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450942/bmid_alzbeta-a-nina-D5k-450942.jpg 4 574 574

Tajemství mojí babičky. Nevyřčená slova kopou ty nejhlubší propasti. V pochmurných i krásných Sudetech se skrývají stíny minulosti, které Alžbětinu rodinu rozdělily na desítky let. Když ji vnučka Nina navštíví v léčebně, vymyslí způsob, jak babičce udělat radost: vyrazí s ní na výlet do míst, kde strávila dětství a mládí. Během cesty po zapomenutých krajích i zasutých vzpomínkách se Nina rozhodne – dost bylo mlčení. Jen pokud odhalí rodinné tajemství, může vykročit za splněním vlastních snů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Alžběta a Nina: Tajemství mojí babičky. Přihlašte se a napište ho.

Noisette73
11.05.2024 3 z 5

Dobře se to četlo pěkně poklidně a bylo to velmi poetické. Přesto si dám od těchto retrospektivních rodinných ság chvíli pauzu, je to vesměs o nešťastných ženách, které čekají na své muže a o vše se jich musí dovolit, což tedy je hrůza, když se Alžběta musela dovolit svého manžela zda může pracovat, tak to na mě už bylo nějak moc. Obecně ženy vždycky měly těžší pozici v područí mužů, dnes sice nejsou, ale chce se po nich: pracuj, buď hezká, starej se o domácnost, a buď skvělá matka, vše dělej na 100% a běda jak nebudeš! To bys v životě neuspěla, smutné... muži nikdy nepotřebovali dovolení na nic, že...
No odpočinu si... nebo by mi mohla vzteky prasknout žilka.

Kacased
07.05.2024 5 z 5

Krásná kniha. Moc dobře se to četlo. Mám moc ráda tyhle témata rodinných historií. Určitě si od autorky s radostí přečtu další knihy.

Renata1961
10.04.2024 4 z 5

Pátá kniha kterou jsem od autorky četla a zatím nejlepší. Dobře se mi četla a zaujal mi příběh Alžběty i Niny.

Knižní novinky (43. týden)

18.10.2020

“A nezapomínej, že antisemitismus nebyl jen německý, ale i český, ačkoli o něm učebnice dějepisu pořád mlčí.“

Kniha Alžběta a Nina: Tajemství mojí babičky v seznamech

v Právě čtených11x