lenochod037 lenochod037 komentáře u knih

Matka Matka Karel Čapek

Úžasné. Má první přečtená kniha od Čapka. Naflákala bych si, že jsem se mu tak dlouho vyhýbala. Jsem z té knihy na větvi, vůbec by mi nevadilo si ji vytáhnut na maturitě.

01.02.2024 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Když jsem ji četla, bavila mě, ale ne tolik, abych ji dočetla, tím pádem jsem si zbytek knihy poslechla jako audioknihu a panečku.. to bylo něco zcela jiného.. úžasné. Byla to nějaká hodně stará verze, ti herci tomu dodali šťávu. Díky nim dávám 4 hvězdy.

01.02.2024 4 z 5

Hraniční porucha osobnosti Hraniční porucha osobnosti Heinz-Peter Röhr

Nejlepší kniha na toto téma, co jsem četla. V době, kdy jsem touto poruchou trpěla, mi velice pomáhala.

04.09.2023

Nenávidím tě, neopouštěj mě! Nenávidím tě, neopouštěj mě! Jerold J. Kreisman

Když mi byla diagnostikována hraniční porucha osobnosti, koupila jsem si tuto knihu. Na každé straně mi odkrývala, co všechno ve mně je disharmonické. Odkryla mi poznání, že to, co jsem na sobě tolik nenáviděla, byla právě porucha osobnosti a tím mi pomohla se přestat tak nenávidět. Při čtení mi neustále v hlavě vyskakovalo slovo: AHA, proto dělám tohle. AHA, tohle k tomu taky patří. AHA, tohle se ve mně v těch chvílích děje..
Tato kniha mi pomohla se v sobě víc vyznat. Pochopit se.
Byla takový můj odrazový můstek. Teď už díky knihám, terapiím a dalším věcem jsem bpd free:) Dá se z toho dostat. Nemusí to být celoživotní.

04.09.2023

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Přečteno v originále a pecka! Moc se mi kniha líbila, četla se skoro sama a námět mi přišel dostatečně originální. Za mě 5/5.

16.12.2022 5 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

Kniha se četla dobře, velmi rychle, děj ubíhal.. ale zklamalo mě, že když už se začala dít nějaká větší akce, tak byla rozepsaná na čtyřech stránkách a měla rychlý konec.. myslím si, že je to fakt škoda. Další věc, které jsem si všimla, je ta, že sexuální scény jsou všechny skoro úplně stejné (stejné slovní obraty, stejně znějící pasáže) neříkám, že je to nějak extra špatně, ale mohlo to být různorodější.
První díl se mi sice líbil víc, ale třetí si určitě přečtu taky. Oddychovka je to fajn, jen od toho prostě nečekejte nic moc hlubokýho a akčního. Dávám (skoro) 4 hvězdy:)

11.11.2022 4 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Krásný ilustrace, super atmosféra, originální příběh.. přečteno za asi hodinu, už nutně potřebuji další díly, asi si je přečtu anglicky, čekat několik měsíců na vydání všech dílů by mě umučilo.

01.07.2022 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

První román, jenž jsem přečetla až do konce, po asi dvouleté čtenářské krizi - vytáhnul mě z ní.
Ten příběh je úchvatný. Postavy jsou popsané skvěle, dlouho jsem nečetla knihu s tak dobře vylíčenými postavami.
Wavy a Kellena jsem si zamilovala hned od první chvíle, i když se jejich vztah mohl zdát jakkoliv podivný.
Čte se to jedním dechem. Ke knize se určitě vrátím.

29.06.2022 5 z 5

Síla je ve vás Síla je ve vás Louise L. Hay

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Osvětlila mi toho neuvěřitelně moc, odpověděla na stovky otázek a ještě k tomu všemu mi pomohla, abych se přestala nenávidět.
Trpím hraniční poruchou a tato kniha je opravdu můj velkej pomocník.
Děkuju Louise. Miluji tě.

20.06.2022 5 z 5

Ticho promlouvá Ticho promlouvá Eckhart Tolle

Úžasná kniha, skvělé doplnění knihy Moc přítomného okamžiku.
Knihy tohoto autora mi určitě nebudou jen ležet na poličce, četba těchto knih mě uvolňuje a uklidňuje. Je to pro mě taková meditace. Doporučuji!

31.01.2022 5 z 5

Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Eckhart Tolle

Kniha mě nezklamala. Je to takové shrnutí knihy Moc přítomného okamžiku.
Hodně mi toho dala, miluju tohoto autora a všechny jeho knihy.

31.01.2022 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem přečetla.

Koupila jsem si ji asi v deváté třídě. V té době mě trápily silné projevy hraniční poruchy, deprese, úzkosti a poruchy příjmu potravy. Nechtěla jsem žít ale zároveň ani umřít.. upřímně se dost divím, že tu stále jsem. Sice je mi po letech terapií a medikace o něco líp, stále to ale není ono. Něco mi chybělo. Něco mi stále unikalo... Ale teď už jsem to našla. Je to tato kniha.

Před týdnem mi z ničeho nic vyvstala v hlavě myšlenka, že je čas na to, si ji už konečně přečíst. V té deváté třídě jsem toho totiž nebyla schopna, deprese byly příliš silné, nedokázala jsem dělat nic. Ani si přečíst třeba půl stránky..

Všechny moje vnitřní konflikty - všechny moje otázky - všechny moje vnitřní pochody - nechápavost - bolest žití a mnoho dalšího - na vše jsem dostala v této knize odpověď.

Cítím se klidněji. Mnohem klidněji.
Úzkosti se po mnoha letech pomalu zmírňují. Pomalu se méně a méně ztotožňuji se svou myslí a se svou poruchou.

Tato kniha mi pomáhá se probudit. Pomáhá mi opravdu žít.

16.01.2022 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Wow, skvělá kniha. Čte se dobře, svižně, nutí vás to nepřestávat číst.
Oblíbila jsem si i hlavní postavy, zápletka byla taky fajn,.. knížka mě opravdu překvapila, určitě se k ní někdy vrátím.
Dávám 5/5

13.10.2021 5 z 5

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Tuto knihu jsem četla, když mi bylo 15. Nečekala jsem, že z ní budu tak nadšená. Je čtivá, svižná, není dlouhá, je zajímavá,.. zkrátka se tato kniha dostala mezi mé velice oblíbené.

07.10.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Pěkná knížka, ale zas tak moc mě neohromila. Měla jsem ji rozečtenou přes tři roky a když už jsem ji četla, chtěla jsem, aby to bylo co nejdřív za mnou.. ke knížce už se nejspíš nevrátím, ale asi dám šanci i ostatním dílům. Za mě 3 hvězdy.

19.01.2019 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Pane. Bože.
tak tohle byla opravdu nádhera.
už dlouhou dobu jsem nečetla něco tak skvělého a krásného.
Miluji tu knihu,
miluji ten příběh,
miluji Feyre, Tamlina, Rhysanda a prostě úplně vše,
co se tohoto světa týče.
Ach.. už potřebuji další díl!:)

25.12.2018 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Wow..Nadherná knížka. Moc jsem od ni neocekavala, ale mile me prekvapila... Sam jsem mela pastupne rada cim dal tim vic a vlastne celou knihu.
Momentalne je to jedna z mych nejoblibenejsich knih.
A Kent je proste boži!:D

03.05.2018 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Tento díl se mi líbil, ale ne tolik jako ty předchozí. Vadilo mi chování hlavní hrdinky Luce, lezla mi už pěkně na nervy. U této knihy jsem měla už i nutkání ji odložit a uklidnit se, protože už jsem z toho opravdu nemohla. Luce mi v tomto díle připadala hrozně přiblblá a tu její tvrdohlavost a "skoč do všeho po hlavě" opravdu nekomentuji...
Zrovna čtu čtvrtý díl vykoupení a čte se mi mnohem líp a zatím mi přijde mnohem lepší než tento. Avšak této knize vytržení dávám tři hvězdy.

24.01.2016 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Tahle kniha podle mého názoru byla docela dobrá, ale musím uznat že mi tento styl knih příjde už dost ohraný, např. hunger games, selekce...
Neříkám však že tyto knihy jsou úplně stejné, přijdou mi jen podobné.
Další věc, co mě u této knihy dost rozčilovala, byly pravopisné chyby z českého překladu.
Ale příběh jako takový se mi moc líbil, velmi dobře se četla a tato kniha patří mezi mé oblíbené, avšak už to je asi rok co jsem si divergenci a rezistenci přečetla a pořád se nemůžu donutit k tomu, abych si přečetla poslední díl :)

20.01.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Tento díl byl opravdu překrásný. U této knihy jsem i brečela, což se mi moc často nestává. Konec byl opravdu krásný a určitě si tuto sérii někdy přečtu ještě jednou. A taky doufám že se přeloží zbylé díly, protože kdyby ne, byla by to hrozná škoda:-)

04.01.2016 5 z 5