lucifess lucifess komentáře u knih

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Děj se dopředu dal dobře předvídat, i přesto je kniha napsaná velmi čtivě.

18.12.2022 4 z 5

Moje druhá kniha od autora. První se mi líbila víc. Pokud si pamatuji dobře, tak tato kniha byla dřívější v pořadí a možná i proto mi styl, jazyk apod nepřijde ještě tak dobrý jako v pozdějším díle. I tak ale kniha byla určitě fajn, ráda si od L.Zibury v budoucnu ještě něco přečtu, nyní ale potřebuji pauzu, nemohla jsem se do knihy začíst a pak už už dočkat konce.

13.11.2022 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha se mi velmi líbila. Nebudu hodnotit, zda se jedná o reálný nebo vymyšlený příběh, viz příspěvky níže. Ať je to tak nebo tak, příběh se dobře čte a doporučila bych dalším potencionálním čtenářům k přečtení.

13.11.2022 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Dlouho jsem měla knihu v knihovně a pořád dostávaly přednost jiné. Tuhle klasiku jsem si chtěla přečíst už dlouho. Celkově ale spíš zklamání, pravděpodobně jsem čekala více. Styl psaní, nemám co vytknout. Ale bohužel mě nyní příliš neoslovila.

19.10.2022 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Tak tohle bylo asi zatím nejslabší, co jsem od autorky četla. Tolik extrémních nesmyslů, náhod, blbostí pohromadě už jsem dlouho neviděla. Samozřejmě do plusu zůstává, že se autorka čte sama, její styl psaní mi velmi sedí. Jen tento příběh na mě už byl trošku fakt moc mimo jakoukoliv realitu.

21.09.2022 2 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Jako obvykle jsem po osvědčené červené knihovně s nábojem erotiky sáhla na dovolenou. Přečteno velmi rychle. Kniha ničím vyloženě nevyniká. Ano, hlavní hrdina je samozřejmě naprosto dokonalý....ale na dovolené? Who cares :)

21.09.2022 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Nejde ani hodnotit jinak, než plný počet hvězd. Pro mě osvědčený autor a na jeho knihy se vždy těším.

15.09.2022 5 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Už klasická odsvědčená odpočinkovka na závěr dovolené. Pořádná červená knihovna je někdy také potřeba. Autorka se perfektně čte.

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Výborná kniha! Super detektivka. Až téměř do konce jsem nemohla uvěřit konci, respektive rozuzlení. Tipovala jsem to naprosto jinak. Palec nahoru.

31.08.2022 5 z 5

Naprosto nadšená. Můj první cestopis. Nikdy mě nenapadlo číst tento žánr. Úplně mě to pohltilo. Už mám doma dalšího Ziburu a těším se, až na něj přijde řada.

31.08.2022 5 z 5

Vdechnuto. Byť se jedná o fiktivní román, tak je založen na historických skutečnostech, z kterých mrazí. Tolik mužů za jediný den ve stanici útěchy je pro mě nepředstavitelné. Pro tyto ženy to byl běžný obraz dne.
Rozhodně knihu doporučím k přečtení svým známým!

09.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Začátek jsem kousala velmi pomalu, skoro mě kniha až nebavila, ale kolem 60 % se to zlomilo a už jsem ji dočetla celkem rychle. Možná je to i tím, že se příběh stáčel k Osvětimi, nacismu apod, což je téma, které mě velmi zajímá.
Nicméně, možná ještě více po druhém díle mám v postavách a jejich příbuzenských vztazích slušný bordel :)

09.08.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Knihu jsem vdechla. Výborně napsané, ne tak otřelé téma. Užila jsem si každou stránku. Občas mi naskakovala až husí kůže.

07.07.2022 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Agatha Christie je naprosto jasná volba, osvědčená autorka. Hercule Poirot je pro mě klasika už od mala, koukala jsem vždy s babi a dědou na televizi snad pokaždé, když ho dávali.

02.07.2022 5 z 5

Colette z Antverp Colette z Antverp Arnošt Lustig

Viděla jsem film a protože se mi často líbí knihy více než film, těšila jsem se už od první stránky. Bohužel přišlo zklamání. Autorův styl mě vůbec neoslovil. Nižší a vyšší poschodí pravdy nebo lži jsem vlastně do teď nepochopila a neustále se to opakovalo. V knize jsem se ztrácela a příběh byl nejasný. Kdybych nyní měla říct, o čem kniha byla a jaká byla dějová linka, dlouze a špatně bych hledala odpověď. Škoda.

02.07.2022 2 z 5

Život plný nenávisti Život plný nenávisti Miloslav Moulis

Kniha je velmi zajímavá, ale náročná. Čtení mi zabralo více času, není to detektivka nebo román před spaním. Nerozumím, kde se v K.H.Frankovi vzalo tolik nenávisti vůči Čechům a naší zemi. Sám se tu narodil, žil, vzal si Češku. Po jeho zadržení při útěku bych s ním neměla tolik trpělivosti a nedopřála bych mu soud. On sám bez myšlenek, procesu, soudu, všeho sprovodil ze světa tolik lidí, že toto si ani nezasloužil.

20.06.2022 5 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Přečteno velmi rychle, nešlo se odtrhnout. Část z Osvětimi a těsně po ní byly velmi dobře sepsané. Zajímavé pro mě bylo číst, jak s touto životní zkušeností se Edit prokousává novým životem. Znovu od nuly začít v nové zemi. Obdivuji každého, kdo má navíc odvahu se v pozdějším věku pustit do studií. Dokázala toho opravdu velmi mnoho. Pasáže, které se týkaly příběhů pacientů mě již tolik nebavily, ale i přesto celkově si kniha zaslouží to nejlepší hodnocení.

19.06.2022 5 z 5

Trosečníci z Vlaštovky Trosečníci z Vlaštovky Arthur Ransome

V dětství jsem tyto knihy milovala a teprve nedávno mi došlo, že jsem určitě nečetla všechny díly! Zapátrala jsem a doplňuji :) Každopádně i po letech to má své kouzlo. Sice již příběhy nehltám, tak jako když jsem byla ve věku hlavních hrdinů, ale musím ocenit, že je to mistrně napsané. Taková dobrodružství bych jako menší také chtěla zažívat.

19.06.2022 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Výběr knihy byl naprosto náhodný. Podle názvu jsem čekala něco jako zamyšlení nebo příběh inspirovaný covidovým lockdownem. Podtitulu o výhni jsem si původně ani nevšimla. Jak tedy pro mě byl příběh překvapením :)
Četlo se to perfektně, rychle a samo. Trošku mi teda nehrál věk hlavních postav versus příběh a zážitky, ale to se dá odpustit. Co mě trochu mrzelo je naprosto chybějící závěr a alespoň naznačení nebo vysvětlení monster, chodu výhně a jejího zákulisí, tajemství. Stejně tak důvod nastrčených zločinů a schopnost předvídavosti chování a kroků Alexe na svobodě.

06.06.2022 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Kniha byla poměrně drsná. To jak se "běžně" chovají muži k ženám, ženy nemají naprosto žádná práva, ani názor. Jsou kusem majetku, manželova majetku. Nejen Marjam a Lajla nemají na růžích ustláno, Marjam je mi líto nejvíc. Je zde hodně výrazů a zvyků z islámského světa, někdy jsem se až trochu ztrácela. A jako Evropanka, kdy nejsem vychovávaná ve víře jsou pro mě některé věci špatně pochopitelné a smutné.

06.06.2022 5 z 5