Lufiik Lufiik komentáře u knih

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Krásná pohádka pro dospělé. Moje největší challenge bylo přečíst tuto obrovitou knihu, která měla přes 600 stran v rámci #ctenarskavyzva2023... A můžu si zatleskat. Začátek mě moc nebavil, ale vyplatilo se přelouskat 150 stran a na knihu jsem se pak pokaždé těšila a dočetla ji až do konce. Snad si pak někdy přečtu od autora i další z knih až přijde chuť. Doporučuji. Dějová linka a období tohoto románu bylo líbivé. Pro mě něco nového. Děsivé období, kdy to Židé neměli jednoduché kvůli až fanatickému náboženství.

19.03.2023 5 z 5

Vždycky jsem moc Duška nemusela. ALE když jsem zjistila po mnoha jeho namluvených podcastech, jaký je to opravdový člověk bez předvářky, začala jsem se zajímat o jeho pohled na existenci, bytí, vesmír,...a tak podobně. K tomuto člověku ráda vzhlížím, je mi inspirací, jak chápat svou existenci, své tělo a život na zemi. Jako zastánce Duškoviny to bylo pro mě moc příjemné čtení. Proto doporučuji. Stejně jako doporučuji ke shlédnutí jeho Čtyři dohody v divadelní hře. Prostě jen smějte se a žijte život.

25.10.2022 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Autorku mám ráda. Kniha je prvotinou. Za mě je jedna ze slabších. Na začátku dějově hůře čtivá, ke konci knihy mě dějová linka více nadchla a knihu jsem pro zvědavost dočetla až do konce. Pokud chcete sáhnout po knihách této autorky, doporučila bych spíše její známější knihy. Mě osobně zajímají její všechny tvorby, jenž jsou pro mě výzvou ve čtení

28.06.2022 2 z 5

Dar z hvězd Dar z hvězd Elena Danaan

Krásná kniha pro ty, kteří jsou tomuto tématu otevření. Pro mě dosti složité čtení. Mnohdy jsem se ztrácela v galaxiích a souhvězdích, které autorka popisovala. A dalších kosmických entit nevyjímaje. Jsem za tu knihu moc ráda. Odpovídá na vše, co jsem potřebovala vědět. Super.

11.12.2022 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Kniha se četla s naprostou lehkostí. Snad jedna z mála knížek, od které jsem se nemohla odtrhnout. Hrozně mi vyhovoval styl psaní autorky a samotný příběh. Doporučuji a určitě sáhnu ještě po nějaké její knížce.

19.09.2022 5 z 5

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Tako kniha se mi hůře četla. Do čtení jsem se nutila a pár stránek ke konci knihy jsem ani nedočetla. Po vědecké stránce je kniha zajímavá. Toto téma mě zajímá už dlouho a mé domněnky se jen potvrdily. Asi by se mi líp četlo toto téma ve čtivější formě.

18.12.2021 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha se skvěle četla. Líbí se mi, jak se život všech tří hrdinek navzájem propletl a vyústil do napínavého konce. Četlo se mi s lehkostí,...jako kdybych koukala na film. Doporučuji. Jelikož mám čtecí resty, tak knihu zařazuji ještě do čtenářské výzvy z předešlého roku. Paráda. Autorka si u mě získala místo pro přečtení z jejich dalších knih! #ctenarskavyzva2023

01.04.2024 5 z 5

Na cestě do sousední dimenze Na cestě do sousední dimenze Clemens Kuby

Zajímavé počteníčko. Čekala jsem spíš praktické návody k sebeléčení. Ale i přesto mě kniha dostala autorčiným osobním příběhem a pak mě zaujaly samotné kapitoly o reinkarnacích. Knihu jsem dostala propůjčenou od známe, která byla z knihy velmi nadšená. Mohu doporučit. Jsem odjakživa zastánce tvrzení, že cokoliv se v těle děje a bolí apod. mají za příčinu nezpracované emoce. Tato kniha mi to jen potvrdila a ráda bych se chtěla naučit lépe promlouvat ke své duši. Zkrátka souhlasím se vším, co je v knize psáno. Díky za to!

12.06.2023 5 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

To je tak nádherná kniha. Christi dala do knihy kus srdce, duše a veškerou energii, aby pomohla otevřít srdce dalším mnoha dívkám. Schovám si ji a až se mi třeba narodí dcera a vyroste do puberty, zkusím ji touto knihou trochu pomoci ( jen doufám, že nebude potřeba).
Následujete své srdce. Já se o to snažím :)
Autorka je pro mě velkou inspirací. Na spotify.com má podcasty s názvem Follow Your Magic. Nasmějete se ale i občas ztratíte dech. Tak krásně se poslouchá, ale i čte.
DĚKUJI!

23.09.2021 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Kniha velmi inspirativní. Ale informace v ní jsou pro mě spíše osvěžením pro mou duši, které uchovávám v povědomí už dávno. Dle mě, je to taková příručka na zdravé vztahy. Čtení bylo odlehčující. Chystám se na autorovy podcasty, které tuším, budou ve stejném duchu.

05.08.2021 3 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Kniha z počátku se mi jevila jako zcela nudná,ale po delším začtení se, jsem v ní objevila své kouzlo, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Velice se mi zalíbil smysl knihy : vrácení se do minulosti, kde Luna vnímala svůj úkol a získaný dar, kde měla vrátit svou matku mezi živé. Ještě větší kouzlo v knize jsem spatřovala v lásce, kterou hlavní představitelka objevila vracením se právě do minulosti. A právě to dalo knize ještě větší říz a čtivost. Budu doporučovat svým známým :)

24.11.2019 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Kniha byla pohodová a krásně se četla. Díky ní jsem se také zamýšlela nad svou vlastní verzí "jiného života". Kde bych byla, kdybych se rozhodovala jinak. Knihu jsem četla v rámci #ctenarskevyzvy2023.

03.05.2023 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Kniha krásně čtivá. Vyprávění ubíhalo jedním dechem. Miluji knihy na toto téma. Kniha mi aspoň připomněla informace a poznatky, na které by jsme každý měli brát zřetel a praktikovat je tak do každého dne svého života, neboť MY jsme tvůrci svého života. Děkuji za tuto knihu. Bylo to pohlazení pro duši.

25.03.2023 5 z 5

Největší tajemství Největší tajemství Rhonda Byrne

Nemám slov! Tuto knihu by měli dávat jako povinnou naučnou četbu. Knihu nedám z ruky a už né ani z knihovny. Doporučuji všemi deseti a všem.

05.09.2022 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Příběh zajímavý, avšak přesto strohý. Chybělo mi více romantiky. Ke konci se krásně četla, na začátku jsem se do čtení nutila. Taková oddechovka, kdy k dočtení se musíte docela prokousat. I přesto se těším na další knihu od JOJO.

17.08.2022 2 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Čtení rychle plynulo. Kniha malá, s malým počtem stran a jednoduše psaná tak, aby ji každý pochopil. Určitě si ji uložíme s manželem do knihovny,...pro případ, že by jsme přestali mluvit stejným jazykem lásky. :D Stejně bych ale ocenila více příkladů ze života, kdy by kniha byla rozhodně záživnější. Můžu doporučit.

09.07.2022 4 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Kniha byla zaslána samotným autorem. Na prvotinu docela úspěch. Docela jsem prožívala popsanou krutost otroctví a temnoty. Co mi v knize chybělo: větší romantično a postupná zamilovanost mezi hlavními postavami-to se mi zdálo trochu ze strany autora odbyté. Jinak kniha mě nadchla, četla se jednoduše a oddechově.
Knihu bych doporučila.
Milý autore, dávám čtyři hvězdičky! Pište dál a posouvejte se. Fandím Vám.

20.04.2021 3 z 5

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Celá trilogie tohoto příběhu byla dosti zajímavá ale zase na tolik mě neohromila. Jak je v knihách uvedeno, že se jedná o Padesát Odstínů Šedi po česku, jsem po tomto přečtení spíše zastánce autorky E L James a její erotické trilogie po americku. Kniha samotná nemá takový erotický a zároveň romantický nádech jako Odstíny. Trochu zklamání ale odhodlala jsem se tuto trilogii dočíst spíše pro zvědavost. Ze všech třech knih se mi nejvíce líbila Smlouva s osudem, kde bylo aspoň dosti zajímavých zvratů, jehož konec jsem očekávala aspoň o něco veselejší. Knihy jsem dostala k narozeninám. Proto asi spíš knihy nedoporučuji a odkážu čtenáře na autorku již zmiňovanou.

11.12.2020 2 z 5

Citové pouto Citové pouto Amir Levine

Kniha velmi čtivá a přínosná. Podobná knize Pět jazyků lásky. Měla jsem zapůjčenou od kamarádky. Hodnotím ji průměrně, protože jsou tam informace, které už znám.

11.08.2023 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Co dodat. Čekala jsem větší jízdu. Příběh je dost předvídatelný a pro mě tudíž nudný. Tento příběh má další knižní pokračování, které mě asi už zajímat nebude. Tento žánr jsem zkusila číst prvně a moc mě neoslovil. Jediné, co se mi líbilo, bylo prostředí a schopnosti postav. Knihu jsem četla v rámci #ctenarskavyzva2023.

26.07.2023 3 z 5