marketa3815 marketa3815 komentáře u knih

Deset Deset Lauren Myracle

Zatím se dceři (8 let) stalo jen jednou, že knížku nedočetla, toto je druhý případ, tedy ještě horší, protože přečetla jen pár stránek s tím, že je to strašná hloupost. Tak buď je na knížku ještě nezralá nebo je to totální propadák.

11.10.2023 1 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Četla naše osmileťačka, knížka se jí líbila, protože si oblíbila Annu a její velkou fantazii, venkovské prostředí. Annina upovídanost se také líbila, dokonce i její průšvihy a pochopitelně její přátelství. Neoblíbené postavy byly baby Rachel a Marilla. Na konci je prý knížka doják a Anna se mění. Dává všechny hvězdičky, ilustrace Ivony Knechtlové jsou prý také krásné. :D

10.10.2023 5 z 5

Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku: 1969-1970 Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku: 1969-1970 Ljuba Štíplová

Naše osmiletá dcera teď Čtyřlístky hltá.

03.10.2023 5 z 5

Kniha s objektivem: Zvířata Kniha s objektivem: Zvířata Valentina Facci

Osmileté dceři se líbí, baví ji hra s objektivem a obrázky.

08.09.2023 5 z 5

Předposlední utkání Předposlední utkání Daniel Handler

(SPOILER) Dcera (8 let) stále hodnotí vysoko, nicméně hvězdičku ubírá, protože ji zklamali Baudelairovi, že se přidali k Olafovi, asi jí budu muset vysvětlit, co to je stockholmský syndrom.

05.08.2023 4 z 5

Ledová stěna Ledová stěna Daniel Handler

Hodnocení osmileté dcery: Je to dokonalý, prostě dobrodružství s dobrým koncem. Dcera má ráda stereotyp, takže jí schematičnost příběhů, narozdíl ode mě, vůbec nevadí, naopak se jí líbí.

01.08.2023 5 z 5

Zákeřná nemocnice Zákeřná nemocnice Daniel Handler

Osmileté dceři se série stále líbí, za nejchytřejší a nejschopnější ze sourozenců považuje batole Sunny a za nejhloupější Violet. Vyhovuje jí, že jsou knížky dobrodružné. Mně série leze čím dál víc na nervy,když mi chce předčítat nahlas.

28.07.2023 5 z 5

Strohá akademie Strohá akademie Daniel Handler

Dceru (8 let) tahle série chytla. Pro dospělého je to utrpení číst, ale malým dětem to zřejmě vyhovuje. I když našemu dítěti přijde neuvěřitelné, že můžou být sourozenci Baudelairovi tak hloupé děti.

25.07.2023 5 z 5

Tři banány (aneb Petr na pohádkové planetě) Tři banány (aneb Petr na pohádkové planetě) Zdeněk Karel Slabý

Tuhle knížku přečetla před rokem naše tehdy prvňačka třikrát. Tyhle prázdniny ji čte znovu. Většina dětí si v ní něco najde - imaginaci, sci-fi, pohádku, šifrování. Máme nějaké staré vydání. Spolu s Lentilkou pro dědu Edu dceřina nejoblíbenější prázdninová knížka.

20.07.2023 5 z 5

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Koupili jsme tuhle sérii osmileté dceři k svátku a s nadšením ji celou přečetla během 2 dnů. Pro menší školáky je prostě skvělá.

16.07.2023 5 z 5

Kniha zábavných experimentů Kniha zábavných experimentů neznámý - neuveden

Tak tohle naši osmiletou dceru strašně chytlo. Vypadá to, že udělá ty pokusy snad všechny.

13.07.2023 5 z 5

Medovníček detektivem Medovníček detektivem Jan Lebeda

Medovníčky čte naše osmiletá dcera a líbí se jí hodně, je to prý trochu poučné, o zvířátkách a zachraňování zvířátek. Ilustrace se jí líbí také.

07.07.2023 5 z 5

Všichni za jednoho Všichni za jednoho Andrea Schütze

Celkem oblíbená série naší 8 leté dcery. Čte se jí dobře a připadá jí místy i humorná.

29.06.2023 5 z 5

Prázdninová kniha nápadů Prázdninová kniha nápadů Jane Bull

Dcera (8 let) si teď na začátku prázdnin knížku hodně oblíbila a vyrábí podle ní kdeco. Doporučuje pro malé kreativce.

26.06.2023 5 z 5

Široké okno Široké okno Daniel Handler

Nemůžu hodnotit, protože nejsem dítě. Četla jsem anglicky, doporučuji od úrovně intermediate, zaručeně si rozšíříte slovní zásobu, nová slova jsou vám vysvětlena jako malým dětem. Stále stejné schéma příběhů je pro mě jako dospělou neskutečně ubíjející, nudné a rozčilující. Česky ani za nic. A další díly už ani anglicky.

02.06.2023 5 z 5

Temné terárium Temné terárium Daniel Handler

02.06.2023 5 z 5

Místo určení neznámé Místo určení neznámé Agatha Christie

Je to takové naivní, nicméně čtivé, doporučuji od úrovně intermediate s mírně nadprůměrnou slovní zásobou. Čte se rychle a člověk si mírně obohatí svoji SZ. Konec celkem blbost, ale nevadí.

25.05.2023 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

(SPOILER) Ubíjející nuda, odpad sice dávat nechci, ale hodně se mu to blíží. Hlavní postava Bella umí jen vařit a kňourat a být zamilovaná. Připravuje se na dvě možné kariéry - žena v domácnosti nebo nesmrtelná žena v domácnosti. Jejím životním úspěchem se nakonec stává to, že porazí Emmeta v páce, to jako fakt? Navíc pro tento pseudoúspěch neudělala vůbec nic. Její manžel Edward patří mezi zlatou mládež, takový prominentní synek, kterému nevadí lhát, krást a podplácet, i když ve skutečnosti je vlastně stoletý stařec a žádný mladík. I jeho chudý mladý rival Jacob se nakonec stane vůdcem a vtiskne se do kojence, nechci si ani nic pomyslet o pedofilii. Kdybych neměla pocit, že aspoň něco dělám pro svoji angličtinu, tak se na to vykašlu. Z celé série jsme neznala celkem asi 10 slovíček, takže teď nově umím anglicky např. mongrel a leech. Slovní zásoba je velmi chudá, těžko vás obohatí. Úroveň wattpadu ( čti vodpadu). A taky mi hodně vadí, že tam cítím nátlakový náboženský podtext, Bella vlastně celou sérii čeká, až se stane novickou v sektě. Jediný užitečný a pracovitý upír je Carlisle, ostatní jen marní čas stále se opakujícím studiem nebo bezúčelným poflakováním, taková nesmrtelnost nemá za pět halířů cenu.

09.05.2023 1 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

U obou našich holek byla oblíbená audiokniha, načtená M. Ebenem. Naprosto perfektní.

02.05.2023

Wíbuch Plýny Wíbuch Plýny Jeffrey Patrick Kinney

Naše druhačka (8 let) má poseroutku fakt ráda, ale tento díl je prý hrozná blbina, která ji vůbec nebaví.

29.04.2023 2 z 5