marketa3815 marketa3815 komentáře u knih

Darebák David rockerem Darebák David rockerem Francesca Simon

Četla devítiletá dcera, četba tak na hodinku, vtipná, zábavná. Knížky Darebáka Davida má ráda, je to přesně humor pro devítiletou holku.

05.02.2024 5 z 5

Drsnej brouk - Zahrada strachu Drsnej brouk - Zahrada strachu Paul Shipton

Naše devítileťačka měla přečteno za chvilku a je nadšená, je to prý dokonalá směsice dobrodružství, napětí a překvapení. Nepotvrdila se naštěstí žádná z mých obav, že pro ni budou příliš malá písmenka nebo se jí nebudou líbit černobílé ilustrace. Dává 5 hvězdiček a nutí mě sehnat další díl. Taky jsem musela vysvětlovat, co je to individualismus. :-)

05.02.2024 5 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Dcera si přečetla znovu po roce, tentokrát ve svých 9 letech, a je mnohem shovívavější než loni, ze 3 hvězdiček je najednou 5, začaly se jí líbit ilustrace i příběh a přečetla ho opravdu svižně. Nicméně příběh ji stále nedojímá.

03.02.2024 5 z 5

Návrat do Del Návrat do Del Jennifer June Rowe

Naše devítileťačka přečetla celou první sérii za týden, zpočátku byla opravdu nadšená a nemohla se odtrhnout, zhruba od 4. dílu už ji nadšení trochu opouštělo, přála si víc akce a dobrodružství a žehrala na autorku, že už nemá nápady. Poslední díl byl pro ni hodně překvapivý, odhalila se spousta tajemství, takže opět dává všechny hvězdičky, i když si myslím, že už ji trochu dohnala únava z Deltory a nečetla s takovou vervou.

03.02.2024 5 z 5

Údolí ztracených Údolí ztracených Emily Rodda (p)

Čte naše devítiletá dcera, a ačkoli se jí série líbí a baví ji, v Údolí ztracených má pocit, že autorce už docházejí nápady a lehce se začíná nudit. Podle ní je to jako v Harry Potterovi - nejlepší jsou první 2 díly a pak už to jde dolů.

01.02.2024 4 z 5

Město krys Město krys Jennifer June Rowe

Četla naše devítiletá dcera, série ji naprosto pohltila, je nemocná, takže čte téměř bez přestávky a nemůže se odtrhnout. Nejvíc oceňuje dobrodružství.

Jezero prokletí Jezero prokletí Jennifer June Rowe

Čte devítiletá dcera, rychlostí 2 knížky za den, líbí se jí jednoduché šifry a dobrodružný příběh. První díl byl prý lepší, ale i tenhle je na 5*.

29.01.2024 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) J. K. Rowling (p)

Mladší dcera četla v 9 letech a z prvních dvou dílů byla nadšená, třetí díl zvládla ještě celkem bez problémů, ale 4. díl už ji potrápil svým rozsahem. Kapitoly jsou pro tak malé děti moc dlouhé a rozsah až gigantický, a to už má přečteno 270 knížek. Knihy se jí líbily, první dva díly nejvíc, ty další 2 už trochu méně. Z ilustrací je unešená. Pátým dílem zatím pokračovat nebude.

29.01.2024 5 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Dceři jsme dali k 9. narozeninám a je to trefa do černého. Začetla se okamžitě a nemůže se odtrhnout. Miluje dobrodružné knížky.

28.01.2024 5 z 5

Dračí chůvy Dračí chůvy Petr Kopl

Tyhle komiksy četla dcera v 8 letech a doslova je hltala.

22.01.2024 5 z 5

Temná hlídka Temná hlídka Vladimir Vasiljev

Tohle je hodně jiné než Lukjaněnko, bez ruské chandry a patosu, mnohem civilnější, hned je mi jasné, že Vasiljev psal v Denní hlídce povídku o ukrajinském zrcadle světa. Je to taková ukrajinská chlastačka na Ukrajině a v Rusku. Postavy jsou podstatně sympatičtější než u Lukjaněnka, zajímavý nápad s jinými městy. Pro mě stále průměr jako všechny Hlídky.

22.01.2024 3 z 5

Šerá hlídka Šerá hlídka Sergej Lukjaněnko

Četlo se fajn, jenže si nepamatuju skoro nic, a to jsem četla tak před týdnem, což zřejmě znamená, že je tento díl naprosto irelevantní. Na Antona už mám prakticky alergii.

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Opět se čte velmi dobře, konečně sympatická postava, ale nakonec se ukáže, že je to jen zrcadlo, škoda. Nápad se zrcadlem je z celé knížky nejlepší. Bohužel se do knihy trochu protlačily i autorovy politické názory na Američany a bombardování v Kosovu, a to je otrava.

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Knížka se čte celkem dobře, i když filozofování je poněkud nesmyslné, hlavní hrdina ufňukaný alkoholik, ze kterého ruská chandra přímo tryská proudem. Světlí jsou stejní podrazáci jako temní a vlastně žádná postava není sympatická. Přesto děj poměrně plynule odsejpá. Jiní jsou klasická sekta se dvěma frakcemi, vymyté mozky, lehké úchylnosti. Obětování pěšáků je považováno za běžnou nevyhnutelnou praxi.

Cestovní kancelář Jinosvěty Cestovní kancelář Jinosvěty L. D. Lapinski

Četla naše devítiletá dcera a líbilo se jí to. První dvě kapitoly trvalo, než se začetla, ale pak už se nemohla odtrhnout. Je to prý úžasné. Neměla problém s porozuměním, jak se tu někteří strachují, bez problému pochopila schizmata. Dobrodružství, magie a zábava, to ji v knížkách láká.

18.01.2024 5 z 5

Ars Sacra Ars Sacra Rolf Toman

U téhle knihy jsem se vrátila do dětských let, dostala jsem ji totiž v němčině a německy neumím ani slovo, takže si "jen" prohlížím obrázky, a je to neskutečná krása. Prohlížíme si s mladší dcerou, která je nadšený kreativec, bavíme se o výtvarných technikách, a některým výtvorům se i smějeme. Říkáme si, co už jsme viděly naživo. Je to naše společné posezení nad knihou.

23.11.2023 5 z 5

Šelmy se plíží tmou, nikoho nečapnou! Šelmy se plíží tmou, nikoho nečapnou! Pavel Brycz

Naší třeťačce se celá série líbila moc, přečetla všech 5 knížek během jednoho dne, donutila mě udělat bramboráky a česnečku. A ilustrace jsou vážně krásné.

21.11.2023 5 z 5

Darebák David Darebák David Francesca Simon

Obě dcery četly prvních 5 dílů v 8 a 9 letech a obě Darebáka Davida milujou, připadá jim jako vtipný a sice zlobivý, ale vcelku normální kluk.

05.11.2023 5 z 5

Vánoce s paní Sovovou Vánoce s paní Sovovou Katja Frixe

Naši skoro devítiletou dceru tohle vůbec nebavilo, nevím, jestli knížku vůbec dočte, je to prý strašná nuda. Tak nedočteno a tento typ knih už nebude vyhledávat.

05.11.2023 2 z 5

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Jiří Žáček

Teď dočetla naše osmiletá dcera, pohádky se jí líbily moc, hlavně proto, že jsou trošku, ale opravdu jen trošku strašidelné. Taky dost obdivovala Bornovy ilustrace.

26.10.2023 5 z 5