martisko3 martisko3 komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Krásné, milé, vtipné, dočteno s úsměvem na tváři. S mnoha fejetony naprostý souhlas!

09.02.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Výborné! Jen je škoda, že se o takových věcech dovídám z knihy, ne ve škole, v TV apod. Tahle kniha a jí podobné by měly být povinnou četbou. Děkuji autorovi za doplnění vědomostí.

28.05.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Zajímavé, smutné, děsivé. Až si zase někdo bude stěžovat, jak je to tady těžké, odkážu ho na tuto knihu. Poučné, dozvěděla jsem se spoustu informací o běžném životě lidí.

14.11.2023 5 z 5

Jediná chyba - kéž by kniha byla delší... Přečteno za den. Doporučuji.

10.06.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Vynikající kniha, nabitá zajímavostmi, nedala se odložit a s chutí si ji přečtu znovu.

10.04.2022 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Lepší než první díl, hlavní hrdina sympaťák, vtipné dialogy, náhled do prostředí české policie, velmi čtivé.

18.05.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Milé a příjemné čtení o nelehké době umocňuje vědomí, že se jedná o příběh podle skutečné události. Četla bych dál, více stran by knize slušelo.

31.08.2019 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Oblíbená autorka opět nezklamala, čtivý příběh mi nabídl další informace o historii, které jsem dosud neznala.

30.09.2023 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Výborné, napínavé do posledních stran. A pachatelův důvod k únosu? Brrr. Těžko se na únosce zlobit...

27.08.2021 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Děj postupně nabírá obrátky, čtenář je pohlcen atmosférou života hlavní hrdinky, která nemůže věřit vůbec nikomu a za závěr dávám 5.* Jsem zvědavá na další díl.

14.03.2020 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Kniha je dobrá, taková odpočinková, nemám na tyto druhy knih velké nároky. Ale pokud hlavní hrdinka přijela do Ameriky jako au-pair, tak o tom v knize moc není, spíš to vypadalo, jako super dovolená :-)

11.02.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Krátké kapitoly z pohledu 4 postav mě držely v napětí a musela jsem číst dál a dál. Bohužel jsem do přečtení knihy o této lodi (a jí podobných - viz závěr knihy) neslyšela, už jen za dovzdělání 5*

21.10.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Děj se mi líbil, stejně jako seržant Lively, ty dialogy jsou skvělé. Konec trochu uspěchaný, na pár stranách vše vyřešeno. Těším se na další díl.

15.10.2020 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Nádherná čeština! Povýšila celý děj na 5*. Příběh se mi líbil, uvítala bych podrobnější vysvětlivky v závěru.

31.05.2020 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Příběh zajímavý, dřív jsem o tomto případu neslyšela. Dojem z knihy kazí pouze chyby - chybí písmena, opakující se slova, překlepy...

03.06.2019 4 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Krásný příběh zasazený do atraktivního prostředí, sympatické a uvěřitelné postavy.

12.06.2022 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Vývoj při četbě - 3*, pak začalo přituhovat 4*, konec a zjištění, že je kniha založena na skutečných událostech 5*. Doporučuji k přečtení, pro mě neznámá historie, místa z knihy se chystám navštívit.

16.12.2021 5 z 5

Justiční vražda aneb smrt Milady Horákové Justiční vražda aneb smrt Milady Horákové Miroslav Ivanov

Přehledně zpracovaná kniha, která by měla být povinnou četbou. Mrazivé svědectví o 50.letech vč. archivních záznamů a svědectví aktérů procesů.

06.08.2020 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Napínavé a výborný závěr s kocourem. Vytýkám pouze v překladu frázi "o všechno pryč" :-) Těším se na další díl.

09.06.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dojemný psí příběh, přečteno za den, ale ten hovorový čecháčkovský styl mi strašně vadil. 5* pouze za téma, příběh a kresby.

02.01.2020 5 z 5