mfc mfc komentáře u knih

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Možno trochu prísne hodnotenie, ale nemôžem inak. Dve hviezdy dole za spôsob, akým sa dostali ku kľúčovemu dôkazu (už keby vrah prišiel a sám sa udal, tak tomu uverim skôr) a jedna samozrejme za tú záverečnú scénu, pri plánovaní ktorej si výcvik a skúsenosti celého oddelenia asi zobrali dovolenku.

01.11.2021 2 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Proti nečakaným odhaleniam, šokujúcim zvratom, prekvapivým koncom a pod. nemám nič - naopak ma vedia potešiť. Ak však vyšetrovanie, odhalenie a celá knižka končí náhodou - ktorá je priam vystrihnutá z indiániek Karla Maya - tak to podstatne zráža dobrý dojem a hodnotenie.

08.11.2021 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Aj keď sa to čítalo dobre a taktiež bol fajn ten retrospektívny spôsob rozprávania, na viac hviezdičiek to nie je.
Ani by mi nevadili viaceré logické diery, s tým sa pri tomto type literatúry viac-menej ráta. Ale napr. čo zráža hodnotenie dole:
- neuveriteľné správanie postáv (všetky unesené sa v podstate správajú rovnako bezproblémovo, ostatní sú popísaní klišé)
- snahu o budovanie nejakého tajomna hodnotím kladne - ale ten záver je ako z nejakej inej knihy, vôbec nepasuje k predchádzajúcej atmosfére.

23.03.2021 3 z 5