mina_harker mina_harker komentáře u knih

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Moc pěkná young adult fantasy, fanoušci žánru nechť si přidají k mému hodnocení hvězdičku. Těším se na další díl.

27.05.2024 3 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Knížka nebyla vyloženě špatná, kdo má rád romantický žánr, ať si přidá k mému hodnocení další hvězdičku. IT prostředí bylo neotřelé. Hvězdičku ubírám hlavně za některé věty, jejichž styl mě iritoval (nevím, zda vznikly v takové podobě až překladem, nebo byly už v předloze): "Mm... jsem to polil.", "Ee... mi to upadlo.", "Mi napiš, až to bude hotový.", "By Fluttr za chvíli zkrachoval."

05.05.2024 2 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Povedená, příjemná knížka. Moc se mi líbila. Skoro na čtyři hvězdičky.

22.04.2024 3 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Knížka se mi líbila, příjemná, pohodová romantika s kapkou vtipu. Pro mě velice sympatický hlavní hrdina.

30.03.2024 3 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

(SPOILER) Erotická oddechovka po většinu knihy - ovšem závěr zahraje na vážnou notu a já jsem si opravdu pobrečela.

10.02.2024 3 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Nejdřív jsem myslela, že si knížku nepůjčím, protože na mě byla moc násilná. Pak jsem to nějak překousla. Hlavní hrdina tedy nebyl žádný princ z pohádky, ale přečíst se to dalo.

08.02.2024 3 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Knížka byla moc fajn, kdo je velký milovník fantasy, může si přidat hvězdičku navíc. Jen mi nesedla inspirace pohádkou Sedmero krkavců - škoda, že si autorka nevymyslela zcela originální příběh.

17.01.2024 3 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Pokud nečekáte vysokou literaturu, tak je to v pohodě.

10.01.2024 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Nejlepší díl trilogie.

06.01.2024 4 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

Kniha mě hrozně nudila, nutila jsem se k dočtení. Některé epilogy byly lepší, ale celkově nic moc.

16.12.2023 2 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemné počtení pro romantické duše.

21.11.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Mnohem lepší než Kosti v srdci nebo 9. listopad. Přesto má autorka ještě o level lepší knihy, např. Na obtíž, Námi to končí, To nejlepší v nás, Život jedna báseň nebo Bez naděje.

03.11.2023 3 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Pohodová knížka o přátelství, odpuštění a nových začátcích s romantickou linkou.

20.10.2023 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knihu jsem poprvé četla v roce 2002 a tehdy jsem byla patrně nadšená. Milovala jsem i filmy. Dnes pro mě obojí nemá už to kouzlo. Příběh je dobrý, ale kniha se příliš vleče (v první polovině). Nejlepší z celé knihy byly patrně pasáže v Morii - to mi až běhal mráz po zádech. "Už jdou." Dějová linka s Tomem Bombadilem by tam být vůbec nemusela. Celkově hodnotím na pomezí tří a čtyř hvězdiček.

18.10.2023 3 z 5

Skandální podvod Skandální podvod Lynn Messina

Knížka se mi líbila, ale něco tomu chybělo. Nějaká větší jiskra mezi hlavními hrdiny, větší akce, napínavější děj.

13.10.2023 3 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Kdyby Carterovi pořád netrčela jistá část těla, kniha by se bez toho jistě obešla :-) Jinak knížka neurazí, ani nějak zvlášť nenadchne.

10.10.2023 3 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Milý příběh, který pohladí po duši.

01.10.2023 3 z 5

Literární odpad. Hlavní hrdina není roztomilý, je to prostě blbec, který přemýšlí jinou věcí než mozkem a chová se neustále jako dítě. Díky němu příběh nemůže mít žádnou hloubku, a taky ji nemá. Pro fanoušky sexuálních scén asi v pohodě, pro ty, kteří chtějí od příběhu trošku víc - ruce pryč. A to ráda čtu červenou knihovnu.

23.09.2023 odpad!

Když tě zachrání Skot Když tě zachrání Skot Hannah Howell

(SPOILER) Příběh mě spíš nudil, romantická linka by mohla být lepší a místy to bylo až nechtěně vtipné (dědeček hrdinky musel být přítomen u porodu jejího dítěte - nemohla jsem uvěřit tomu, co čtu). Logiku v tom nehledejte skutečně žádnou :-)

15.09.2023 2 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

První setkání s autorkou. Není to nějaká vysoká literatura, ale přečíst to jde. Hrdinové byli docela sympatičtí, líbilo se mi, že se tam řešila i nějaká traumata z minulosti, strach z budoucnosti (nemocná maminka) a těžké rozhodování mezi dvěma láskami. Jen té erotiky mohlo být méně.

08.09.2023 3 z 5