patch patch komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Hutné, barevné, čtivé. Přestože je to dlouhé, vyprávění má spád a překvapivá odhalení. Při čtení jsem si ale neustále musela připomínat, že se jedná o román, ne o skutečnost. Některé skutečné osoby bylo možné rozeznat, ale jejich osud byl jiný, než v knize.

15.08.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Super čtení, emotivní. Oceňuji výběr prostředí a tématu, které jsem skoro neznala. Postavy mají vývoj, jsou uvěřitelné

02.09.2020 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Bomba. Věcné a pravdivé. Žiju s církví již dlouho a snadno si dovedu představit, že někdo takto dopadne. Ale přitom hlavní postavu neodsuzuji, je umění to takto napsat.

09.05.2024 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Normálně sci-fi nečtu, ale v tomto případě se nejedná o sci-fi, ale o poselství. O nezdolnosti člověka, o důvěře ve vlastní síly, o vzájemné pomoci mezi týmem na Zemi a člověkem na Marsu. Krásná kniha.

17.02.2020 4 z 5

Ze světa lesních samot / V ráji šumavském Ze světa lesních samot / V ráji šumavském Karel Klostermann

K přečtení mě inspirovala návštěva zámku Štěkeň, kde spisovatel pobýval. Kupodivu docela dobrá kniha, zajímavá čeština, dnes už zapomenuté obraty a slova. Lepší než Jirásek, ten je dlouhý a nudný. Klostermann je čtivý a kratší.

15.11.2021 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Život, který proběhl tak nějak bezútěšně. Je dobře, že se vypráví i o těchto částech české historie. Smutné, ale zajímavé čtení

02.10.2020 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Zase ne taková bomba, jak bylo uváděno. Ale četlo se to plynule a rychle. Krátké kapitoly mě docela bavily.

15.03.2024 3 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Faber je borec. Četla jsem od něj Kvítek a teď toto. Někdy jsem četla do noci, nedalo se to odložit. Velmi přesvědčivé, realistické, i když je to sci-fi. Velmi dobře popsaný rozklad vztahu mezi Peterem a Beou, kdy každý zažívá vlastní příběh a nakonec nedokážou najít splečnou řeč. Konec nic moc, čekala jsem nějakou katarzi, ale nedostavila se.

01.03.2024 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nakonec celkem slušné. Ale nálezy jednotlivých obětí byly celkem nahodilé, chybělo mi víc důvodů proč k tomu došlo.

02.09.2020 2 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Četla jsem celou sérii Akta Enzo, tento díl podle mě ze všech nejlepší. Autor umí věrohodně podat atmosféru, počasí, dojem z lidí. Člověk se musí zachumlat do deky, když čte o podzimní plískanici v podání Petera Maye.

09.05.2024 4 z 5

Skála Skála Peter May

Drsné, až z toho mrazí. Velmi překvapivý závěr. Hodně se mi líbilo.

17.03.2023 5 z 5

Patrioti Patrioti Sana Krasikov

Hodně zajímavé čtení, nutí přemýšlet a zůstane v mysli. Drsný obraz Ruska bývalého i současného. Dnes o to více aktuální.

17.03.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Složité životní situace, výborně popsané rodinné vztahy. Zajímavý konec!

02.08.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Pěkně se čte, ale víc se ke knize nevrátím. Zase taková sláva to nebyla. Jen úsek života jedné ženy.

02.02.2019

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Na celé knize je dobrý jen ten nápad, psát od konce k začátku. Jinak je to celé nepravděpodobný blábol, který podceňuje čtenáře. Situace, které se stanou, jsou slušně řečeno málo uvěřitelné, autor se ani nenamáhá je uvěřitelnými udělat.

26.12.2018 1 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Kniha plná mytologie a archetypálních vyprávění, úplně mě to uhranulo. Zjistila jsem, že všechna ta slova a spojení z ruštiny na mě dýchají něco z dětství. I když samozřejmě všechno ruské je nyní nepopulární. Bojaři, sarafán, mráz jako smrtící síla... Skvělé čtení, přečtu si i další díly.

11.04.2024 5 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Asi příliš mnoho umění pro mě. Sice jsem to dočetla, ale nějak nepochopila, proč ten člověk odešel a znovu se vrátil a kdo to na konci umřel. Text bez uvozovek se mi četl špatně a španělské překlady až na konci knihy? Ztrácela jsem přehled.

18.07.2023 2 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Výborně napsané, zkousla jsem to za jeden den a šla spát asi o půlnoci. Jak se zcela běžné situace rodičů mohou změnit v rukou psychopata, který slídí, špehuje a ubližuje.

21.06.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha se četla velmi dobře, jedním dechem. Ale dějově je spíše plytká, zápletka málo uvěřitelná a hlavní hrdinka na můj vkus příliš dokonalá.

12.05.2023 1 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Konfrontace mezi židovským světem a světem okolo, které skoro nemají průnik. Ale když mají obě strany zájem a jsou otevřené, tak se nakonec potkají.
Má oblíbená prostředí - Belgie a židé v jedné knize, za mě 5 hvězdiček.

15.11.2021 4 z 5