Sandalkar Sandalkar komentáře u knih

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Originální námět, který byl pohřben pomalým tempem a zbytečně rozvleklou první částí. To, co se skrývá v lese je jasné po několika stránkách, proč do něj vlezeme až za půlkou knihy? Milostný troj(čtyř)úhelník je postupně tak omletý, až se člověk děsí, kdy se zase protagonisté setkají na scéně. Závěr knihy otevřený pro další díl, kterému už ale čas věnovat nebudu. Bohužel, za mě tohle nebylo povedené. Čekala jsem mnohem víc.

03.09.2019 2 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Četla jsem a četla, stránky ubíhaly a já se nějak nemohla odtrhnout od stesku nad tím, jak éra rudých trenek nenávratně zaryla drápy do duše českého lidu a malých měst a vesnic...

22.12.2018 4 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Knihy pana spisovatele Hájíčka mi vždy přinesou nějaké nové neokoukané téma, tohle byla opět trefa do černého. Při čtení jsem cítila vlhkou vůni písku, zoufalost partnerky- marný boj o přízeň se zelenými kamínky a nechápala zničující zápal hlavního hrdiny ... Kniha i film mi přinesly silný a zajímavý zážitek.

22.12.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Zajímavý nápad, hezky vypracované postavy, ale v rámci tématu fantasy nebo sci-fi mám asi jiný vkus. Nápad s líbáním "jako" a jeho neustálým opakováním mě ke konci dost obtěžoval. Ovšem neupírám, že se dílo čte dobře. Další ovšem číst nebudu, natolik mě to neposadilo na zadek.

27.05.2018 3 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Pribehu o cestovani casem je mnoho, tady me ale zejmena zaujalo, ze presto, ze ji psal autor narozeny v roce 1900, byla velmi ctiva. A taky plna odbornych obratu a vedy. Kuprikladu vysvetleni prubehu cestovani casem s morcetem, vyroba domacich robotu.... Pritomnost osobiteho kocoura a popis jeho specialitek, ktere znaji vsichni kocici lide, je hezkou tresnickou na dortu.

11.04.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Geniální nápad, čtivé zpracování a trochu strach, zda takhle lidstvo opravdu jednou dopadne....MUST READ.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příběh se mi moc líbil a zasmála jsem se opravdu od srdce. Už jen úvodní stránka s popisem prabáby sedící v hrobce na schodek, mě moc pobavila. Oproti druhému dílu je tahle Aristokratka svěží, odvázaná a plné dobrého humoru.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Překvapení. Nemám ráda romantické prvoplánové knihy nebo filmy, tady mě obal tím pádem dost odrazoval. Po prvních několika stránkách jsem autorku podezírala z vykrádání příběhu Nedotknutelní. Pak se to ale rozjelo a já jsem zůstala číst až do 2 do rána, jen abych věděla, jak celý příběh dopadne. Knížka otevírá obtížné téma asistované sebevraždy, na které osobně dodnes nemám pevný názor. Závěr byl trochu nečekaný, člověk čekal, že.... No jen si to přečtěte. A myslím, že by to mohli skousnout i muži :-). PS.: A nesnáším, když je obal vytvořený z filmové verze, nenechává to čtenáři prostor k fantazii....

13.01.2018 5 z 5

Hedvábná stezka Hedvábná stezka Colin Falconer (p)

Silný příběh s příjemným historickým podtextem. A otevřený konec, které já prostě můžu. Na této knížce je příjemný i fakt, že byla vydána v době, kdy ještě kolem historických románů nebylo tak hysterické PRko... Doporučuji číst za podzimních plískanic s horkým svařákem vedle na stolečku.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Silný příběh silné ženy. O hvězdičku méně má kniha, některá místa mi připadala poněkud hluchá. Plný počet hvězdiček má ale Vlasta Kálalová-Di Lotti, tohle zažít v jednom životě to je opravdu úctyhodné. Obzvlášť obdivuji činorodost, odhodlání a dobré srdce. Měli bychom být na podobné rodáky jako Češi více hrdí a mluvit o nich.

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Paasilinna se svým černým humorem a bláznivými nápady je můj oblíbenec, takže i nyní jsem byla celkem spokojená. Knížka ubíhala, nabídla spoustu ztřeštěných situací a gagů. Autobus sebevrahů u mě sice nedosáhl subjektivní kvality "Lesu oběšených lišek", ale dokazuje, že i depresivní seveřani mají smysl pro humor. A jaký! :-)

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Výborné čtení. Autor je upřímný, ať už v názorech na odlišné náboženství, na kvalitu čaje nebo sdělování svých nejintimnějších problémů a potřeb na cestě. Člověk si tady našel i spoustu moudrých názorů a zajímavých otázek, nad kterými se musel na chvilku zastavit a popřemýšlet, co na to on. Svěží pohled. Rozhodně jedno z příjemných zjevení na české cestovatelské scéně :-)

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Krásné pohlazení po duši a zamyšlení nad tím, zda ten krysí závod, který někdy v Evropě žijeme, vede ke spokojenosti nebo vlastně úplně jinam. Moc jsem si užívala i specifický styl krátkých vět. Děkuji autorce za knihu. A moc chválím i grafickou úpravu Kniha Zlín, která je skvělou třešničkou na dortu.

14.07.2017 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Jsem spokojena. Par vyhrad mam k milostne lince (dostane od Gabea SMS a o dve stranky dal si stezuje, ze na nej nema kontakt, neustaly popis jak je uuuuuzasny, zpocatku sem mela dohem, ze je tak o 15 let starsi, nebo obrat Gabea o 150° nezajima me, nezajima a lup, je to laska myho zivota).

Presto to byla krasna kniha, ktera pohladila. Popis Japonska, rodiny Haruko, generacnich rozdilu Japoncu i exkurz do fotografovani, za kterym vidim spoustu resersi. Ve svem ranku kvalitni kniha.

04.06.2024 4 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Tradicni vyvazeny pomer humoru, grotesknich situaci, tady okoreneno vaznejsimi tematy domaciho nasili, skryvanych tajemstvi...

SPOILER: Musim souhlasit s Jakubem Stehlikem, ze Tvrdik je vul, kdyz Josefinu nechava mesice na "stridacce". Posun ve vztahu nula.
A mrtvole to v podstate i prejete...za ty kecy. Ostre a jedovate jako vosi zihadlo.

22.04.2024 4 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Pro mensi deti (5-8) velmi hezke. Tematicky, obsahove, ilustracemi. Opravdu doporucujeme, bavi i dospeleho predcitace.

17.02.2024 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Pennyovky maji tri casti: excelentni popis jidla, zvyku, obyvatel a domu v Three Pines, zivot Gamache (u ktereho to vypada na dlouhou a hrbolatou cestu) a vrazdu, ktera je nekdy vice a nekdy mene rafinovana. Tady to bylo slabsi, ale kotrmelec zivota inspektora G. to vyvazil. Uff. Tesim se na dalsi dily.

"Gamache vedel, ze ztrata uz je takova. Neprijdete jen o sve milovane. Ztratite i srdce, vzpominky, svuj smich, mozek a nekdy vas to dokonce pripravi i o kosti. Nakonec se vsechno vrati zpatky, ale bude to uz jine. Jinak poskladane."

01.09.2023 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Mozna proto, ze jsem nedavno cetla skvele a dobrodruzne Kouzlo rodu Thornu, tak byly Kroniky nudne.

Obvykly "dej" je mrdlani se Animant ve svych pocitech - kdo ji nastval a koho ona. Zda uz miluje nebo ne. A pan Reed? Nejvic protivne mi prislo, jak o nem porad vsichni uvazuji jako o protivnem, ikdyz vlastne ani nic moc nedela/nerika. A jiskreni mezi temi dvema? Rozmaznuti toho, ze ji neotevrel dvere nebo ji rano nepozdravil na několik stranek...

11.01.2023 3 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Genialni. Tohle by se melo fasovat v porodnici.

08.01.2023 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Ze se tady ve svych 30 budu rozplyvat nad dobrodruznou knizkou pro deti 6-12 let...ehmm.

Ale je to vazne supr cteni! A ty ilustrace...ach.

28.12.2022 5 z 5