sarahmoon sarahmoon komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Audiokniha - Jelikož jsem všechny tři knihy "jela" jednu za druhou, musím říct, že jsem neměla problém sledovat děj....

Ale musím říct, že po dočtení na mě také padly obavy, že se děj ubírá někam... A mně se to asi nelíbí.

Další mínus - není napsán 4 díl.

03.12.2022 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Audiokniha :o) užila jsem si ji. A to hodně.

Pohled na divokou krajinu a její různorodé obyvatele z koňských hřbetů...

Neskutečná ženská síla a jednota v době, kdy ženy neměly nárok téměř na nic. Tíživost nešťastného manželství. Setkání spřízněných duší :o) Bylo tam všechno. Jo, to se povedlo.

29.09.2023 4 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

Audiokniha - parádní poslech. Jsem vážně nadšená. Tleskám dámy, to se opravdu povedlo.

Poslední dobou jsem velmi překvapená, jak parádní počiny u nás vznikají. Moc se těším na pokračování.

01.04.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Audiokniha - Jo tohle se povedlo :o)
Krásný úvodní díl, skvělé série.

PS: neposlouchám postupně a vůbec to nevadí ;o)

28.01.2023 4 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Jen jedna mikro připomínka..... Jak jsem jela jednu knihu za druhou. Den za dnem. Nemohla jsem si nevšimnout, když se např. z klisny stal hřebec :D. Až na tyto drobné změny v jednotlivých knihách. Nemohu vytknout vůbec nic. :o) )

Audiokniha - za poslední dobu nejlepší série, kterou jsme si mohla poslechnout.
Spojení pana Niedla a pana Zahálky je naprosto dokonalé. Poslechnuto více méně na jednou... během pár týdnů. Velké díky oboum pánům.

19.07.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha má takto skvělé ohodnocení naprosto oprávněně.
Jsem asi jedna z mála, ale dřív něž jsem se ponořila do hlubin lidských duší a pocitů v knižní podobě, zhlédla jsem film. A on mě naprosto dostal... Díky němu jsem se rozhodla knihu přečíst a samozřejmě i koupit (ta mi nesměla chybět v knihovničce). Kniha mi skvěle prohloubila pochopení tohoto díla.
Je to příběh s velmi vážným životním příběhem, který je protknut čistou laskavostí a láskou.
Kniha ve Vás na dlouho zanechá svůj otisk... a to k Vašemu prospěchu.

27.01.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Moje druhá kniha od Kateřiny Tučkové a rozhodně nebude poslední. Naprosto mi vyhovuje její styl psaní. Velmi se mi líbily dokumenty v textu, díky nimž mi připadala kniha celistvá a příběh naprosto skutečný. Téma žitkovských bohyní mě ohromilo, dokonalé prostředí Bílých Karpat, životy lidí, které jsou v těch kopcích tolik vzdálené ostatnímu životu a přesto jsou tak důležité.
Nezlobila bych se za detailnější popisy života bohyní a dění na Žitkové. Ale i tak jsem velmi nadšená.

07.07.2016 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Prvních pár řádků... a je mi zase skvěle, bezstarostně. Školák Kája Mařík mě vrací do dob kdy jsem se jako malá choulila v postýlce. A se svými sourozenci napjatě očekávala co nám maminka o Kájovi přečte. Jeho dobrodružství nás dost dlouho uspávala...moc krásné vzpomínky.
Po pár letech ji mám v rukou a je opravdu skvělá. Lehká. Vtipná. Jedinečná. Bohužel už teď si uvědomuji, že ta doba se dost liší od dnešní. A za pár let si toto úžasné dobrodružství malého Káji skoro nikdo nepřečte a jestli ano, asi to úplně nepochopí.

04.03.2016 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Já první viděla film (několikrát ) ;-) , líbil se mi a moc jsem se těšila na knihu. Protože jsem už příběh znala, začetla jsem se hned od začátku. Přečetla jsem ji na dvakrát. Po druhé když jsem se začetla jsem si ani neuvědomila, jak rychle běží čas. Když jsem zavírala knihu už svítalo :D ...

SPOILER:

Dlouho jsem se pak zamýšlela co je vedlo k tomu, že si film a kniha místy až rozporují. Chápu, že děj knihy nedokážou celý dostat do stopáže filmu, ale že by se to nešlo jinak? Možná špatný scénář...nebo překlad? Kromě rozporu v textu a ve významu mi celkem vadilo, že film vynechal dost postav. A trochu dost poupravil děj. V knize se mi Ian moc líbil a Jared ne. Ve filmu tomu bylo naopak.

Škoda, že pro léky nešla dřív mohla zachránit i Waltera.

Moc se mi líbilo, když Wanda popisovala jiné světy, bytosti které dřív obývala. Celkově mě uchvátilo kouzlo duše z podstaty tak čisté a přesto nedokázaly žít bez toho, aby lidem neubližovaly svou přítomností.

19.03.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Audiokniha - Tohle dílo prostě miluji v jakémkoliv podání. :o)
Prostě dokonalost.

Faja Faja Petra Stehlíková

Audiokniha - Dokonalá série.
Ještě lepší než první díl :o)
Mínus - je to návykové. Po jedničce je nutné mít po ruce druhý díl.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Audiokniha - Tak tohle se opravdu povedlo. Jak příběh, tak načtení.
Dámy tleskám.

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Další díl pokračuje ve své jedinečnosti a kvalitě...Autorka si dokázala udržet napínavý děj, nečekané zvraty a to vše doplnila čistou láskou...budu se opakovat :o) ...prostě DOKONALOST ♥
Doufám, že si pospíší s vydáním 3 dílu :o)

17.10.2016 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Audiokniha - Páni, překvapení roku. Sice je teprve leden :o) ale tento titul si opravdu zaslouží.

Už po několikáté na mě vyskočila na audiotece. Po třetí jsem již neodolala a pustila si ji. Kombinace dam naprosto dokonalá.

Nostalgické, humorné zamyšlení nad životem.

Hned jsem si musela pustit 2 díl.
PS: je ještě lepší ;o)

28.01.2023 4 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Audiokniha - Tato série se mi už dostala pod kůži. :o) Perfektně napsáno, skvělé načteno.

Takové jemné GOT :o) Wolfram je prostě TOP.

Musela jsem zpětně zvednout hodnocení první knihy. :o)

16.06.2022 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Audiokniha - Tak tohle by vážně šlo :o) myslím, že mě čeká ještě hodně hodin. Plánuji všechny díly.

Ze začátku byl propleten děj a různé postavy. A když tomu člověk nedával 100% pozornost... byly chvilky, kdy jsem musela trochu přemýšlet. Ale po pár hodinách už bylo všechno kompletní.

Další historická pohádka... Se soudobým Chuckem Norisem. :o)

11.06.2022 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Audiokniha - tentokrát jsem měla velký problém se soustředit na děj. Ač je mi pan Jagelka sympatický i jeho hlas. Teď mi jeho přednes zněl velmi tvrdě. (Několikrát jsem se přistihla, že jsem přivírala oči, jak mi to bylo nepříjemné.)

Zaujala mě obálka. I to, že se příběh odehrává v Brně. To cením hodně. Nápad a zpracování vílího světa, který je jiný, taky.
Hlavní postava mi snad za celou knihu nebyla ani minutu sympatická. Přesto jsem si přála, aby to pro ně dopadlo dobře. A abych věděla, jak to dopadne, tak jsem to celé doposlouchala... :o) mimochodem ve 3 ráno...

Vlastně ze všeho nejvíc obdivuji, jak autorka dokázala... že tak nepříjemné postavě stejně držíte pěsti. :o)

08.05.2022 3 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Jak jednou objevíte kouzelnou a tvrdou vysočinu v podání Julie Garwoodové bude chyceni v pasti ... a knihu z ruky nepustíte :o)

24.02.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

První kniha z této série, mě naprosto dostala... autorce patří obrovský vděk a obdiv za takto dokonale napsanou knihu. Do detailu popsané prostředí, postavy, emoce a povahy. DOKONALOST ... naprosto se mi dostala pod kůži.
PS: Chaol ♥

18.09.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tato kniha Vám nedovolí, aby jste ji odložily. Přesto, že je děj tak jednoduchý a bez zvratů a pořádné akce, četla jsem ji "jedním dechem".
Jelikož jsem o knize již něco slyšela a četla, měla jsem strach, že celou sérii bude kazit to, že se má děj odehrávat v prostředí plným kamer, taková "reality show". Naštěstí tato okolnost ději ani knize samotné nijak neuškodila.
Jednoduchá romantická pohádka :) ...líbí se mi milostné trojúhelníky ... v knihách samozřejmě :D

27.08.2016 4 z 5