Tcica Tcica komentáře u knih

Risk Risk Dick Francis (p)

Skvěle napsaná kniha, ale děj trochu vázl...

06.05.2012 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

No... mě to přišlo ŠÍLENÝ. Takový nereálný, zvlášť když je to z budoucnosti. Pak jsem se do toho začetla - a smekám před autorkou, jak skvěle to dokázala napsat. Tak čtivě a napínavě napsanou knížku jsem dlouho nečetla - přečetla jsem to jedním dechem. Celou dobu jsem se bála, že až tam budou ty děti umírat, že to bude strašně na city. Ona to ale dokázala tak podat, že kromě Routy to prostě bylo takový neosobní, a tudíž jsem neměla v noci zlé sny :-).
Našla jsem v knížce ale několik nepřesností, které mi do teď vrtají hlavou. Jak mohla na Peeta mířit lukem (s šípem!), když poslední šíp použila do obvazu jeho nohy? No, jsou to sice drobnosti, ale mě v tom vadily. Kazilo to potom dojem "věrohodnosti".
Pak mi vadil konec. Myslím, že to mělo dopadnout prostě jinak. I kvůli tomu dávám 3 hvězničky.

24.03.2012 3 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Já nevím. Mě to přišlo už jako nastavovaná kaše. Myslím, že před třítím dílem si dám velkou pauzu.

15.03.2012 3 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Jé... super. Nemůžu než obdivovat autorku, jak skvěle je to napsané. Měla jsem pocit, že se to celý skutečně odehrává - prostě nádhera.

15.03.2012 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Úžasný. Skvěle napsaný, napínavý děj, postavy, prostředí... Konec jsem přečtla jedním dechem.

01.03.2012 5 z 5

Dcery měsíce I. – Bohyně noci Dcery měsíce I. – Bohyně noci Lynne Ewing

Nijak mě to nezaujalo. Ke konci jsem se dost nudila - nic moc.

01.03.2012 2 z 5

Tajemství ctnostné dámy Tajemství ctnostné dámy Victoria Alexander

U téhle knihy jsem se neustále královsky bavila. V jednu chvíli mi to sice přišlo už jako moc nastavovaná kaše, a závěr jsem očekávala trochu jiný, knize to ale neubralo. Super.

24.02.2012 4 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Trochu mě zaskočil konec. Připadal mi nedodělaný, spousta mi tam toho chyběla. Ale jinak se to přečte jedním dechem :-)

19.02.2012 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Četla jsem to jako malá, příběh mě už tehdy oslovil. Po asi sedmi letech jsem si pořád dokázala vybavit určitá jména, citace... To se mi opravdu nestává často - a to mluví už za sebe, nee?

18.02.2012 5 z 5

Prsten Nibelungů Prsten Nibelungů Wolfgang Hohlbein

Přečetla jsem to jením dechem. Napíšu to ve zkratce - silný příběh, mistrovské podání, překvapivý konec. Legendu jsem předtím neznala - a jsem za to ráda.

18.02.2012 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Tak nějak mě to zklamalo. Kvůli skvělé anotaci jsem jela přes půlku Prahy do knihovny, knihu jsem potom do dvou hodin přečetla, nic moc... Nápad úžasnej, provedení trochu pokulhává :-(

18.02.2012 3 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Tyjo... kniha opět zhltnuta ve velice krátkém čase :-) Začínám být na téhle sérii závislá, lepší knížky jsem pomalu nečetla. Du na další díl.

18.02.2012 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Mě to připadalo nějak depresivní - dva dny jsem potom chodila po bytě a cítila jsem se pod psa.

30.10.2011 3 z 5

Touha Touha Louise Bagshawe (p)

Strhnul mě napínavý děj, kniha se mi strašně líbila. Obsah je trochu zavádějící, nic není, jak se zdá. Po téhle knize jsem sáhla, protže mě zaujala svou růžovou obálkou a rozhodně jsem nebyla zklamaná.

16.06.2011 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Mě tahle kniha přišla jaksi... nezajímavá. Calla mi přišla taková nerozhodná, neopravdová, pořád roztoužená... Knihu jsem četla, protože mě zaujala obálka na plakátu v metru, ale zklamala mě. Prostě jsem čatla i lepší knížky.

16.06.2011 3 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Tahle kniha mě velice překvapila. Když jsem si přečetla, že je o démonech, v žádném případě mě nenapadlo, že to bude o čtrnáctiletém klukovi. Úžasná dějová zápletka, šachy mě pobavily, super kniha.

30.03.2011 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Úžasná kniha, ale na mě tam bylo moc popisů krajiny...Nechtělo se mi to číst, ale musím uznat, že to bylo super!

24.03.2011 4 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Tahle knížka mě občas bavila, občas ne... Někdy jsem nad tím zívala, někdy jsem se od toho nemohla odtrhnou. Pořád neivm, co si o něm myslet...

24.03.2011 4 z 5

Temné hory Temné hory Patrick Carman

Škoda, že jsem k týhle knížce nepřišla dřív. Teď by to mohla číst moje sestra, já už jsem tomu odrostla - přesto jsem to ale přečetla, a myslím, že pro čtenáře od 8-12 let výborné čtení...

13.03.2011 2 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Celou polovinu knížky jsem naprosto nechápala, jaký vztah mezi sebou hlavní hrdinové mají. Bylo mi ale strašně líto Jacka. Myslím, že konec měl skončit tou básničkou a prohlášením, že tomu přichází na chuť - neměl to být happy end, k týhle knížce mi to nesedlo. Dvě hvězdy za snahu. (Jsem hodně zvědavá na další díl)

13.03.2011 2 z 5