Verunka289 Verunka289 komentáře u knih

Závěj Závěj C. J. Tudor

Od autorky jsem zatím nic nečetla, takže velká premiéra. A celkem je mi líto, že se mi její díla tak dlouho obloukem vyhýbala.... Závěj byla skvělá, napínavá, moc se mi líbilo propojení jednotlivých dějových linek. První dvě třetiny jsem úplně hltala, závěr už mi pak přišel trošku slabší a možná uspěchaný. Ale rozhodně doporučuju přečíst, a to teda ideálně v zimě.

24.01.2024 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Opět skvělý psychothriller z pera této autorky. Zatím jsem s ní nikdy nešlápla vedle. Kniha byla plná tajemství, vůbec jsem nevěděla, komu tady věřit, co se vlastně v Kruhu děje.... měla jsem pocit, že jsou do toho namočení snad úplně všichni dle jejich chování. Závěr byl nečekaný, měla jsem v hlavně úplně jiného pachatele.

19.10.2023 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

(SPOILER) Děj knížky byl hodně přitažený za vlasy a pochybuju, že by se to takto v reálném životě mohlo stát, což ale není ani účelem psychothrillerů - nemají ukazovat reálný život.
Linka s vraždou Jane mi přišla trošku zbytečná, protože samotný motiv pro vraždu byl poměrně nesmyslný. A kdyby tam ta vražda nebyla, myslím, že by to ani nevadilo.
Naopak linka se ztrátou paměti, předčasnou demencí a zákeřností a vynalézavostí Rachel a Matthewa byla naprosto geniální. Úplně jsem cítila to zoufalství a bezmoc Cass a jsem ráda, že se na konci tak vzchopila a oběma to natřela.

01.10.2023 5 z 5

Lucku mám moc ráda, působí na mě sice pořád jako taková prdlá puberťačka, ale co všechno dokázala, to teda smekám! Neskutečně čtivé a motivační. Mám chuť sbalit všechny své věci do jednoho batůžku a vyrazit na trail! Bohužel jsem na to pořád moc velký srab :D

06.04.2023 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nechápu, že jsem se ke knížce dostala teprve až teď. Pořád na ni bylo dost času a nebýt kamarádky, která mě do série tlačila, asi bych ji stále odkládala. Chytlo mě to teda hned od prvních stránek a nepustilo až do konce. Hned po přečtení prvního dílu si pustím i film a jsem moc zvědavá na srovnání.

14.02.2023 5 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Povinná četba pro každou holku z lékárny :)

31.01.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

(SPOILER) Knihu jsem četla strašně dlouho, protože jsem zrovna měnila zaměstnání a tak nějak toho na mě bylo moc, možná i proto mě až tolik neuchvátila. Ze začátku mě docela bavila, pak mi to přišlo místy zdlouhavé a takové překombinované.

Amy teda byla pořádně vyšinutá a Nick koneckonců taky, když s ní nakonec zůstal.

13.06.2022 2 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Poslední díl teda rozhodně není tak pohádkový jako ostatní příběhy, pro děti mi možná přijde docela složitý. A teda ten konec mě docela rozsekal... to jako vážně?

27.02.2022 4 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Jeden z těch lepších dílů celého cyklu Letopisů Narnie. Moc mě bavila plavba mezi jednotlivými ostrovy, navštěvování stále nových míst. Ostrovy jsem si reálně představovala, rozhodně to hodně vzbuzovalo moji fantazii.

06.02.2022 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Minier v mých očích trošku ztrácí šťávu a knížka je zbytečně rozvleklá. Jen doufám, že se zas v dalším díle záhadně neobjeví Marianne...

09.01.2022 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Backmana miluju, ale tato kniha mě až tak nezasáhla. Myslím si ale, že je to prostě a jednoduše tím, že zatím nemám děti. Mít synka, asi to hodnotím úplně jinak :)

21.10.2021 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Námět byl moc zajímavý a měl obrovský potenciál, bohužel zpracování ale pokulhávalo. Na mě kniha neměla ten potřebný drive a dlouhé popisné pasáže mě neskutečně nudily. Bavila mě asi až tak poslední kapitola.

07.05.2021 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

(SPOILER) Z první půlky knížky jsem byla totálně nadšená! Tajemné opuštěné sídlo na strašidelném místě, duchařská zápletka... Úplně jsem si to místo představovala a byla jsem z toho nadšená. Ještě bych dokázala pochopit Brana proměňujícího se v kocoura nebo havrana. Ale uvězněná matka proměňující se v netvora? Šíření nějaké šílené nákazy? Proboha proč? Jako bych najednou četla úplně jinou knížku. Na mě to bylo až moc schizofrenní.

14.03.2021 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Kniha asi nebude patřit mezi moje oblíbené, nemohla jsem se po celou dobu vůbec začíst, dočetla jsem jen z úcty k autorovi. Vadil mi nicneříkající popis postav i prostředí a nenašla se jediná postava, kterou bych si oblíbila.

15.01.2021 2 z 5

Ženské romány příliš nečtu, protože nevěřím, že to takto v reálném životě může fungovat (to ostatně nevěřím ale ani u detektivek nebo thrillerů). Tato kniha mě ale pohladila po duši, oblíbila jsem si hlavní hrdiny a dokázala se do nich vcítit. Kniha mě hodně vtáhla a měla jsem pocit, že jsem přímo ve Francii a v Irsku... jako bych viděla vše před sebou.

12.01.2019 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Nenáročné, pohodové čtení, avšak pro mě dost neuvěřitelné, protože prostě nevěřím, že je ne na světě tolik nevěry (možná jsem jen naivní).
Všímám si ale, že v současné české literatuře je nevěra jedním s hlavních témat a z toho je mi trošku smutno.

09.08.2017 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Knížka se mi četla moc dobře, příběh byl pro mě zajímavý a neokoukaný.
Na Borise bych ale asi nikdy narazit nechtěla. Nechce se mi ani věřit, že takoví muži opravdu existují.

21.10.2016 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Po přečtení Netopýra a Švábů konečně první Nesbo, který mě opravdu bavil už od začátku!

27.08.2016 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Výborná, napínavá detektivka. Postavy Carla Morcka a Asada jsem si moc oblíbila a těším se na další jejich případy.

29.01.2016 5 z 5

Kocourova tajná mise Kocourova tajná mise Frauke Scheunemann

Knížka sice určená pro děti a mládež, nicméně i mě dokázala velice potěšit! Kocoura Winstona jsem si moc oblíbila a protože i já mám doma britskou kočku, měl pro mě Winston jasnou podobu :)

19.10.2015 4 z 5