w.d.taylor w.d.taylor komentáře u knih

Detektivní agentura Půlměsíc Detektivní agentura Půlměsíc Eoin Colfer

Je to taková detektivka pro mladistvé. Ale je to docela vtipné a mnoho z tech bizarních momentů jsem nečekala

Kill Me, Kiss Me 5 Kill Me, Kiss Me 5 Lee Young Yuu

Moc se mi to líbilo, ale každý příběh musí někdy skončit.
Ale překvapilo mě, že zde v tomto díle bylo prolomení čtvrté zdi, což je, že si postavy uvědomují, že jsou součástí manhwy

Kill Me, Kiss Me 4 Kill Me, Kiss Me 4 Lee Young Yuu

Fakt si to užívám a je mi na nic z toho, že to má jen pět dílů.

Kill Me, Kiss Me 3 Kill Me, Kiss Me 3 Lee Young Yuu

Líbí se mi to a aspoň to navazuje na druhý díl a je to až dokonce této série

Kill Me, Kiss Me 2 Kill Me, Kiss Me 2 Lee Young Yuu

Celkem mě mrzí, že se hlavní postavy z prvního dílu dostaly do pozadí a už se o nich skoro ani neví, ale tady tímto dílem se rozjíždí nová část příběhu a je to docela dobré.
Gangy se mezi sebou mlátí hlava nehlava a je to tak trochu i vtipné

Kill Me, Kiss Me 1 Kill Me, Kiss Me 1 Lee Young Yuu

Je to taková klasika, když si řeknu slovo manhwa představím si právě toto.
Ale nápad to je docela dobrý.

Rappa 1 Rappa 1 Hideyuki Kikuchi

Manga je tenká, děj se mi celkově dobrý.
ALE V ČEŠTINĚ JE POUZE PRVNÍ ZE DVOU DÍLŮ!!! Kvůli tomu dávám malé hodnocení.

30.05.2024 2 z 5

Magie Svaté je všemocná 1 Magie Svaté je všemocná 1 Juka Tačibana

Nemám žádný extra důvod, proč jsem dal plný počet hvězd... Prostě miluji isekai

30.05.2024 5 z 5

Manga Jókai: Děsivé pověsti z Japonska Manga Jókai: Děsivé pověsti z Japonska Sean Michael Wilson

Po vizuální stránce je to bomba. Takto bych si představovala starší styl kreslení mang ale... Je tu pár věcí co se mi nelíbily.
1. Příběhy nejsou děsivé, podle názvu mangy se zde nerozhoduje!
2. Manga nemá rozměr jako běžná manga jako je třeba Tokijský ghúl nebo Zabiják démonů.

Ale abych tu tomu jen nekřivdila, znala jsem jen jednu z těch pověstí, takže jsem byla i docela překvapená, co vše se po Japonsku šušká za pověsti.

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Tento kousek jsem našla v době, kdy jsem nebyla takový knihomol jako dnes a proto mě zaujalo, že je to komiksové.
Samozřejmě, že za každým komiksem byl originální text, asi jen pro sychr.
Ale desing byl celkově velmi pěkný a svůj účel to tak nějak splnilo.

30.05.2024 4 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Je to velmi originální a napínavé. S hlavní postavou začne čtenář rychle sympatizovat, protože je do děje vtáhnut tak rychle, že jd to až překvapivé.

Cagaster 6 Cagaster 6 Kachou Hashimoto

Konec je tak trochu otevřený a nechalo mě to docela smutnou, vůbec si nejsem z toho jak to dopadlo jistá, jak postavy skončili, ale na druhou stranu sama autorka napsala, že je to už jen na nás... Ale i tak...

Cagaster 5 Cagaster 5 Kachou Hashimoto

Je to tak trochu napínavé a i když je to jeden z lepších dílů, tak to není top. Ale co se týče příběhu, tak si nemohu stěžovat.

Cagaster 4 Cagaster 4 Kachou Hashimoto

Děj se docela prudce posouvá dopředu a baví mě to mnohem víc než předchozí díl.

Cagaster 3 Cagaster 3 Kachou Hashimoto

Děj se tu moc neposunul, co se týče přítomnosti, ale o minulosti se to říct nedá. Prakticky celá manga je několik flashbacků.

Cagaster 2 Cagaster 2 Kachou Hashimoto

I když jsou brouci (cagasteři) tak docela odsunuti do pozadí, stále tu máme příběhy hlavních postav a postupně se odkrývají nové a nové vrstvy.
A Acht je také docela zajímaví (a podle mě docela fešák)

Cagaster 1 Cagaster 1 Kachou Hashimoto

Toto byla moje úplně první manga, kterou jsem vlastnila a svým tématem mě zaujala. Žádní zombie, ale BROUCI!
Postavy jsou fajn a jejich desing je také sympatický. (hlavně Mário mě zaujala)

Královská hra 5 Královská hra 5 Nobuaki Kanazawa

Řekla bych, že konec je docela odfláknutý a nedomyšlený.
Docela mě to zklamalo.

30.05.2024 2 z 5

Královská hra 4 Královská hra 4 Nobuaki Kanazawa

Je to docela emotivní a napínavý díl. Konečně tam není žádná měkota a postavy se pochopitelně obviňují.
Děj se vyvíjí, podle mě, tak jak se dalo čekat.

Zvrácená Zvrácená Haruto Rjó

Vyděsila mě asi jen jedna část, která mě děsí až doteď, ale líbí se mi že je to taková jednohubka (jednodílná manga). A na konci jsou ještě dva další krátké příběhy, co benavazují na hlavní děj mangy Zvrácená.