Vzkaz v láhvi přehled

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162341/mid_vzkaz-v-lahvi-oph-162341.jpg 5 2971 2971

Případy oddělení Q série

Na policejní stanici ve Wicku, v zapadlém koutě Skotska, stojí už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC — a že je to napsáno krví. Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z oddělení Q, jež se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Morck a jeho asistent Asad se ponoří do hrůzného případu sekt a ztracených sourozenců, jejichž rodiče nikdy zmizení svých dětí nenahlásili. Proč? Náhle zjistí, že čas se krátí… Vzkaz v láhvi získal Cenu Haralda Mogensena, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno významné literární ocenění Glass Key za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesbo, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzkaz v láhvi. Přihlašte se a napište ho.

Knihomolici
17.05.2024 5 z 5

Opravdu napínavá, od začátku do konce. Knihu jsem "četla“ ušima, Igor Bareš se mi velmi příjemně poslouchá. Potěšilo mě, že i když už víme, kdo je pachatelem, stále není jasné, zda bude happy end.

hnilda3
09.05.2024 5 z 5

Super, kniha mě opět bavila :-)

Twinny
29.04.2024 5 z 5

Skvělé. Výborný příběh. I když už jsem věděla, co se děje, neubíralo to na napětí. Možná právě naopak
Oddělení Q mě prostě baví. A hlavně mě baví naše hlavní trio. Oni jsou úplně úžasní.

Knižní novinky (5. - 10. 11.)

03.11.2012

Ocenění knihy (2)

2010 - Glasnyckeln (Skleněný klíč)
2010 - Harald Mogensen-prisen (Nejlepší thriller - Dánsko)

Kniha Vzkaz v láhvi v seznamech

v Právě čtených30x
v Přečtených4 569x