Chodí pešek okolo přehled

Chodí pešek okolo
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385479/mid_chodi-pesek-okolo-Zty-385479.jpg 4 14 14

Autobiografický příběh: Kdyby nebylo Druhé světové války, Eminka a její bratr Adam, by byli stále obklopeni milující rodinou a bezpečím, které jim poskytovala. Jejich život by se odvíjel v zátiší rodinného domu až do chvíle, kdy by se sami rozhodli jej opustit. Do této předpokládané skutečnosti však zasáhla německá bota, která rozdrtila životy, osudy a majetky milionů. Jak postupuje vyhlazování dle Norimberských zákonů, příbuzní mizí, rodina se zmenšuje, děti se stěhují z místa na místo. Jejich šestileté putování sledujeme očima Eminky, která vidí válku jako nebezpečné NĚCO, které obchází kolem dokola a nikdy nevíš, kdy tě zasáhne.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chodí pešek okolo. Přihlašte se a napište ho.

palka452
14.11.2022 5 z 5

Kniha se nám moc líbila

Vázanka1
22.06.2021 5 z 5

Díky náhledu na válečné dění optikou dítěte kniha dokáže působit na čtenáře nečekanou intenzitou. Velmi náročné téma je psáno s obrovským nadhledem a moudrostí. Emotivní pasáže se vyváženě střídají s jemným humorem. Z mého pohledu výborně zpracovaná kniha.

jan6775
27.01.2021 4 z 5

Příběh vyprávěný očima malé holčičky. Zpracování mi přišlo dobré a přivádí čtenáře k zamyšlení a o to v takovýchto knihách jde.

Knižní novinky (10. - 23. září)

10.09.2018

Kniha Chodí pešek okolo v seznamech

Eva Límanová
česká, 1935