Císařovna Josefína přehled

Císařovna Josefína
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1972/bmid_cisarovna-josefina-dwK-1972.jpg 4 34 34

Josefína Tascherová de la Pagerie se musela v nelehké době Francouzské revoluce probíjet životem sama se dvěma dětmi. Několikrát se ocitla v bezprostředním ohrožení života a musela použít všech prostředků, zejména pak svého ženského půvabu, aby neskončila pod gilotinou. Když se do ní zamiloval mladý korsický důstojník Nabuleone Bonaparte, zdálo se, že má vyhráno. V roce 1804 byla korunována na francouzskou císařovnu a celá Evropa k ní vzhlížela s úctou. Císařské manželství ovšem zdaleka nebylo šťastné. Napoleon se bál rozvést, ale nakonec se k tomu po mnoha letech odhodlal. Stárnoucí Josefína znovu plnou vahou pocítila krutost osudu, který si s ní celý život pohrával jako s loďkou na moři kolem útesů domovského Martiniku.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Domino

Josephine: A Life of the Empress , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Císařovna Josefína. Přihlašte se a napište ho.

Noisette73
15.10.2020 5 z 5

Já tu ženu mám fakt ráda, vdaná podruhé, ( tehdy děsné stigma), děti z předchozího manželství, vzala si mladšího muže a žila plnými doušky, ne, že bych ji obdivovala, však ona jen profitovala z toho, že si vzala Napoleona, ale při čtení na mě padl její bezstarostný duch a já s ní ráda trávila odpoledne.

gigi77
17.06.2017 5 z 5

Příjemně zpracovaný životní příběh. Nepřipadá mi zcela jako klasický román, autorka se drží pevně faktů, přitom kniha je napsaná čtivě, pro mě barevně .... rozvila mou představivost. Více takových knih, prosím :-)

lapagerie
15.04.2016 5 z 5

Josefína je moje srdcovka. Příběh téhle ženy mě natolik přitahuje, že jsem přečetla leccos o době Napoleona I. Možná byla lehkomyslná, koketa s nekonečnými dluhy, ale byla to prostě osudová žena.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Císařovna Josefína v seznamech

v dalších seznamech2x