Císařova past přehled

Císařova past https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486600/bmid_cisarova-past-syo-486600.jpg 4 67 67

Cotton Malone série

Kam na konci války zmizeli prominentní nacisté a jejich bohatství? Blíží se volba německého kancléře. O post bojují dva velmi odlišní kandidáti – patriotka, která pozici drží už šestnáct let, a populista přiživující nacionalistické nálady ve společnosti. Výsledek těsného souboje závisí na tom, co přesně se odehrálo 30. dubna 1945 v bunkru pod Berlínem. Opravdu Adolf Hitler a Eva Braunová spáchali sebevraždu? Podařilo se Martinu Bormannovi, Hitlerovu osobnímu tajemníkovi, uprchnout? A kam se v posledních dnech druhé světové války podělo nacistické bohatství? Rozplétání nebezpečné sítě zavede bývalého tajného agenta Cottona Malonea do Chile, Jižní Afriky a Švýcarska. Čas se krátí a odpovědi, které Cotton hledá, mají potenciál přepsat historii a otřást celou Evropou…... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Domino

The Kaiser's Web , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Císařova past. Přihlašte se a napište ho.

Monike
04.02.2024 5 z 5

Autor opět nezklamal a díky tomu že je to nedávná historie tak čteno s velkou dychtivosti, jak to celé dopadne.

JiMi017
14.09.2023 4 z 5

Na knihu jsem se těšil, jelikož mám rád příběhu navazující na druhou světovou válku a popis osudů přeživších pohlavárů z uprchlých nacistů. Pátrání Cottona Maloneho a Cassiopeie je zavedlo právě na pátrání po Martinu Bormannovi a Evě Braunové, kteří v příběhu hrají hlavní roli a zároveň zjišťují, jak byly organizovány na konci II. světové války přesuny lidí, finančních prostředků a zlata do Latinské Ameriky, aby jim zajistily další život. Příběh je zasazený do současného Německa, kde vrcholí volební boj o nového premiéra země a právě pozadí tohoto duelu, nasměruje hlavní hrdiny na pátrání po nacistických pohlavárech. Příběh je velice propletený a vyústění je zajímavé. Popis některých politických názorů a zapojení bývalého amerického prezidenta v příběhu za mě snižuje jeho poutavost, protože je tam ,,vše možné" a ten (pro)amerikanismus mi tam prostě neseděl, proto dávám 4*. Knihu určitě doporučuji k přečtení, protože právě popis té ,,smýšlené" historie u mě bylo to co se mi líbilo a autor vycházel ze skutečných faktů.

Vlaďkaa4
16.05.2023 4 z 5

Bylo to dobré, ale autor to umí i lépe. Chvílemi jsem se musela do čtení nutit.

Knižní novinky (7. týden)

13.02.2022

Kniha Císařova past v seznamech