Čuňazie přehled

Čuňazie https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526168/bmid_cunazie-6550fc7b3f75b.jpg 5 16 16

Čuňazie, pokleslá básnická sbírka tepaná v duchu lidového řemesla, plná expresivních veršů, které zanechají lechtivou příchuť na jazyku. I láska má své trampoty. Ztraťte se v Čuňazii, vášnivé zemi, kde kvete neřest a sklízí se nemravnosti. Pijácké zkazky, veršované tužby, žertovné miniatury či hravé etudy? Čuňazie, básně s podvazky! * * * VAROVÁNÍ Četba může způsobit tvrdé pyje a mokré klíny. OVĚŘENO!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čuňazie. Přihlašte se a napište ho.

Madla81
07.05.2024 5 z 5

Tohle bylo tak roztomile frivolní, občas něžné, občas dráždivé. Je to přesně ten typ básniček, ke kterým se člověk vrací, když má těžký den. A dovedu si je představit číst před akcí s někým, koho máte hodně rádi.
Bylo to krásné počtení, díky moc za něj!

kristina6651
26.04.2024 5 z 5

Potěší, podráždí, vyvolá úsměv i od srdce zasmání - Nelly Černohorská si na nic nehraje a přináší svojí hravou poezií tolik potřebné odlehčení a radost. Básně jsou navíc velmi dobře seřazené a doplněné naprosto parádními a výstižnými ilustracemi Aleše Čumy.

eraserhead

Bez studu, s přehledem,
sází slovo za slovem.
S nimi si hraje,
až z toho čtenář taje.

No, kdo mě zná trochu lépe ví, že mám erotiku v umění hodně rád. A Nelly Černohorská k ní má velmi sympatický přístup, který se mi okamžitě zalíbil. Na tuto sbírku (nalákán skvělými ilustracemi a autorčinými předešlými knihami) jsem se hodně těšil. A má očekávání byla překonána mílovými kroky. Ta hravost, odvaha a provokace (báseň Tajné přání mě fakt rozsekala, v tom dobrém smyslu), syrovost, přímost, realističnost hrátky se slovy, rýmy a významy. Tohle bych někdy hrozně rád uměl. Přesně jak se píše v anotaci, slovo pokleslé bych klidně vynechal, ale to lidové řemeslo, ten lidový přístup bez příkras, ta přímost zaobalená do hezkých i jasných slov, to má autorka fakt v malíčku. Někdy to jsou opravdu úderné, zábavné a až vlhce lechtivé bonmoty ze záchodových kabinek (a to myslím v tom nejlepším a nejpochvalnějším smyslu). Mám hrozně rád edici knih o kundě, čuráku, mrdání apod., kdyby se dělaly pokračování těchto knih, tato sbírka by byla studnice k citování. Tohle je prostě krása a radost. Chci další, třeba teď více orientovanou na ženy (z pohledu žen/y). Loňskou produkci nakladatelství Golden Dog jsem ještě nestihl přečíst celou, ale tu nejlepší knihu roku už bezpochyby mám.

Trapas

V posteli večer při dobrém mrdu
ozval se sonorní zvuk mého prdu.
Bambus mi vyšplouchla ta dírka malá,
smíchy mě celého počurala.

Černá smečka, Budu ti nablízku a další knižní novinky (48. týden)

26.11.2023

Kniha Čuňazie v seznamech

sex láska humor erotika milostná poezie básně verše česká poezie

Nelly Černohorská
česká, 1987