Horoucí láska přehled

Horoucí láska https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5095/dedictvi-otcu-horouc-5095.jpg 5 159 159

Dědictví otců série

Pátá část románové kroniky pánů ze Sioraku z doby náboženských válek ve Francii. Rozsáhlý dobrodružný a milostný román čerpající ze skutečných událostí kolem vraždy Jindřicha II., a hlavním protagonistou Petrem ze Sioraku, nás zavádí do obležené Paříže, kde jsme spolu s hrdinou svědky hrůzného drancování, vraždění i druhého přestupu Jindřicha IV. z reformované církve na víru katolickou.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

La violente amour , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Horoucí láska. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
19.02.2024 5 z 5

Neustále souboje mezi hugenoty a katolíky protkané flirtováním se ženami...ale proč ne. Díl je stejně skvělý jako předešlé.

fénix56
12.09.2023 5 z 5

Další díl o Petrovi ze Sioraku zachycuje konec období vlády Jindřicha z Valois, kterého Petr zbožňoval, a nástup Jindřicha Navarského na trůn. K tomu má Petr určité výhrady, hlavně co se vojáckého chování a vzhledu týče, ale nakonec si jej také oblíbí.

Zemí pořád zmítají boje mezi hugenoty a katolíky, dojde i na hladomor. Některé scény působí až apokalypticky.

Zajímavá je i část románu, kde Petr ze Sioraku netuší, kdo je vlastně jeho manželka. A samozřejmě, i jako ženatému a už trochu zestárlému muži mu nechybí chuť neustále laškovat se ženami, ať už z jakékoliv společenské vrstvy.

Bedřich63
24.08.2023 4 z 5

Celá série je psána archaickým jazykem, takže i v tomto díle jsem si užíval mnoho různých slovních spojení, v dnešní době nepoužívaných. Je od autora skvělý počin a další díly si nenechám ujít.
I přes název Horoucí láska mi přišlo, že oproti některým předchozím dílům nebylo toliko mnoha celování, líbání i nitěrných prožívání. O to více bylo intrik, tajných jednání, jednání v anonymitě a postupného získávání staronových přívrženců krále.
Je to vynikající sonda do života společnosti v období náboženských válek ve Francii na konci 16. st.
Hlavní postavou je opět Petr ze Sioraku v přestrojení za kupce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Horoucí láska v seznamech

v Právě čtených1x