Ocelový alchymista 1 přehled

Ocelový alchymista 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347795/bmid_fullmetal-alchemist-1-ocelovy-alchy-zOc-347795.jpg 5 202 202

Fullmetal Alchemist série

Když si dva bratři, Edward a Alphonse Elricovi, zahrávali s mocnými silami, aby si splnili své největší přání, přišel jeden z nich o ruku a nohu a z druhého nezůstalo nic jiného než duše, uvězněná v mohutném brnění. A teď je Edward ve službách vlády - slouží vojensko-alchymistické organizaci, která jeho síly používá na řešení nebezpečných problémů... a občas i zabíjení. Jenže není sám, kdo má tyto schopnosti. Díky zneužívání alchymie je svět v troskách a všichni, jak hrdinové, tak jejich nelítostní protivníci, hledají ten největší poklad - mýtický Kámen mudrců.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Hagane no Renkinjutsushi , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ocelový alchymista 1. Přihlašte se a napište ho.

ariannpHm
23.04.2024 4 z 5

Celkem fajnová manga. Příběh se mi líbí,postavy jsem si oblíbil. Jediné,co nefungovalo byl humor. 8/10

HAL
03.01.2024 4 z 5

Seriál je nejlepší shounen anime vůbec a kdysi jsem ho sledoval s velkým nadšením - a minimálně v začátcích knihy čistě kopíroval, takže ani jejich prvnímu dílu není moc co vytnout, krom toho že je to opravdu jen pomalý rozjezd.

Radovan_R
03.12.2023

Sem tam si nějaký komiks půjčím a tento není vůbec špatný. Spousta figurek vypadá tak nějak japonsky, nicméně děj se zřejmě v Japonsku neodehrává, což je vlatně jedno. Jako oddechovka je to výborné, i když na některých obrázcích není jasné co přesně se děje (takové ty se zvuky jako vhúúúúúš, vzzuuuuun a podobně). Ale to je taky vlastně jedno. Taky se mi líbí způsob čtení odzadu a zprava doleva, to dává komiksu nádech neobvyklosti.
Mrknu i na další díly - tipoval bych, že na pořadí nejspíš nezáleží.

Zatím zde není žádná související novinka.

Nic není dokonalé. Svět není dokonalý. Ale je tu pro nás a dělá co může. To je to, co ho dělá tak zatraceně krásným. - Roy Mustang

Pokud přijde den kdy sejdu z cesty, pokud zapomenu, kým jsem, chci být tebou zabit.

Kniha Ocelový alchymista 1 v seznamech

v Právě čtených2x