Gabra a Málinka 5. a 6. díl přehled

Gabra a Málinka 5. a 6. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97956/gabra-a-malinka-5-6--97956.png 5 161 161

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gabra a Málinka 5. a 6. díl. Přihlašte se a napište ho.

sajanka
21.07.2023 5 z 5

Nechybí v mé sbírce.

ArwenAragorn
12.11.2020 5 z 5

Krásná knížka mého mládí. Čteno opakovaně, přestože jsem ji znala nazpaměť.

Maanna
03.06.2020 3 z 5

Děvčata povyrostla a s tím se trochu vytratil i rošťácký humor, zato (zejména v posledním díle) přibyl až přebujelý patos a sentiment. Myslím, že je to hodně dáno tím, že autorka opustila rámec vzpomínek a pustila se do konstruování ideálního života, kde se jí zdaleka tolik nedaří. Ještě něco utáhne živelná Gabra, ale jinak se stále všichni nad něčím dojímají a slzí... Málinka se mění tak trochu v masochistického mimozemšťana a zejména ten pražský svět je často velmi nereálný - třeba v kapitole, kde se Málinka vydává hledat smutné lidi (aby je rozveselila) a zjišťuje, že to bude těžké, protože všichni lidé v nemocnicích, ústavech a sirotčincích jsou veselí a šťastní. Lékaři pak poskytují péči výhradně zadarmo, až si z toho její švagr pořídí zámek na Šumavě... Jako chronický dočítač jsem to dotáhla až do konce, ale nadšení se tentokrát rozhodně nekonalo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Gabra a Málinka 5. a 6. díl v seznamech

v dalších seznamech1x