Farmaceutka přehled

Farmaceutka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13908/bmid_farmaceutka-EGW-13908.jpg 4 107 107

Gabra a Málinka série

Pokračování kroniky dívčího života Gabry a Málinky vypravuje o tom, jak se Málinka učí být lékárnicí. Autorka seznamuje s poměry v lékárnách za první republiky, kdy lékárník mohl být skutečný tyran. Jde o půvabné a naivní vyprávění, kde nechybí milostná zápletka.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Farmaceutka. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
24.01.2024 3 z 5

Jako školačka jsem pochopitelně hltala příběhy Gabry a Malinky, od útlého dětství ve Štítné přes gymnaziální studia, prázdninový pobyt na Kopanicich či dospívání a první schůzky v kvarte. Líbilo se mi Malincino zaujetí pro farmacii, takže jsem byla ráda, když jsem Farmaceutku během prázdnin objevila v berounskem knihkupectví.
Zatímco Gabra se pomalu chystá k sňatku s Václavem Kovářem, Malinka odjíždí na stáz do táborské lékárny. Na počátku jde o tvrdou řeholi, kterou něžná a naivní Malinka jen těžko zvládá. Postupně si díky laborantovi Jalovcovi i manželce lékárníka Ptáka vybuduje potřebný respekt i sebevědomí.
Musím říci, že mi neskutečně pil krev Malincin budoucí manžel Krusina, typický omezenec a nepřítel ženské emancipace.
"Moje žena by mi neváhala z lásky
boty vyčistit. "
A naopak mě nesmírně pobavila praktikantka Jedlinka.
"My nemáme praktikantku, ale
kaspara."

sajanka
21.07.2023 4 z 5

Tato knížka o už dospělé Málince je i trošku smutná, když si člověk uvědomí, jak jí muselo být v cizím světě, daleko od rodiny. Ale měla sou práci, kterou si vysnila a kterou milovala. Jsem ráda, že i tuto knížku mám.

IvčaH76
12.01.2023 5 z 5

Krásné čtení. Stejně jako ostatní knihy od autorky. Zábavné i uklidňující.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Farmaceutka v seznamech

v dalších seznamech1x