Hotel Ville přehled

Hotel Ville
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496234/bmid_hotel-ville-iA0-496234.jpg 4 22 22

Napadlo vás někdy, co všechno se událo v hotelovém pokoji, ve kterém se právě nacházíte? Navíc, když je o dost starší než vy, klidně o sto nebo dvě stě let. Autorku to napadlo několikrát. Dost ji mrzelo, že se o jednotlivých osudech nikdy nedozví. A tak vznikla tato sbírka povídek… Léto 2021. Slunné Alsasko. Pokoj číslo třicet tři. Šestnáct příběhů. Několik obrázků. Kapka slz. Špetka humoru.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hotel Ville. Přihlašte se a napište ho.

iceVS
08.05.2023 4 z 5

Velmi povedená chuťovka.
Bezva nápad, prima zpracování. Líbilo se mi střídání "formy zápisu", jiný host, jiná povaha. Bavily mě i ilustrace, příjemně doladily celkový dojem.

tomas0851
02.04.2023 5 z 5

Veronika Doskočilová- Hotel Ville

MILÉ, LASKAVÉ, ODPOČINKOVÉ

Třetí kniha Veroniky se, už podle obalu, liší od prvních dvou knih.
Tentokrát se jedná o knihu nebo spíše soubor povídek.

Autorka knihu stylizuje jako zamyšlení se nad tím, kdo vlastně bydlel v hotelovém pokoji, kde se právě probouzíme, před námi.

V krátkých prozách poznáváme osudy turistů, milenců, obchodních cestujících, při jedné či více nocích v pokoji 33 Hotelu Ville.

Kniha je krátká, stránky silné, písmenka větší. Takže se čte výborně.

Je to takové milé spestření všedního odpoledne

ZÓNA
22.03.2023 3 z 5

Civilnost...
Nenapadá mě jiné označení pro soubor povídek, které ve své podstatě ani povídkami nejsou. Krátké popisy časových úseků v jednom hotelovém pokoji. Lidé a jejich životy, smutky, radosti.
Ocenění za nápaditost. Nekonfliktnost.
Zřejmě chtěla autorka ukázat obyčejný život. Nenalézám chybu v záměru. Navíc je zde ke každému příběhu obrázek.
Lze označit i za dárkovou knihu. Udělá radost.
Jen jedno malé mínus. Přečtete ji za chvilku...

Hotel Ville a další knižní novinky (26. týden)

26.06.2022

Kniha Hotel Ville v seznamech

v dalších seznamech1x

víno Francie osudy lidí dovolená léto

2020  87%Přítel z domova
2021  81%Skleněné ztráty