Poslední gambit přehled

Poslední gambit https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518372/bmid_posledni-gambit-cPG-518372.jpg 4 209 209

Už za pár týdnů zdědí Avery Grambsová miliardy. Stačí jen přežít. Napětí se však stupňuje a situace je nebezpečnější než když dřív. Jediné, co Avery pomáhá ze všeho se nezbláznit, jsou bratři Hawthornové. Zná jejich tajemství a oni znají ta její. Jenže v této hře je v sázce mnohem víc, než se na první pohled zdá. Neznámý návštěvník Hawthornovic sídla by mohl výrazně zamíchat kartami. Je potřeba rozluštit ještě poslední hádanku...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Final Gambit , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední gambit. Přihlašte se a napište ho.

Vixiene
16.05.2024 4 z 5

Závěrečný díl trilogie o zděděném jmění náhodnou teenagerkou mě bavil asi nejméně, nicméně i tak to nebylo vůbec špatné (byť některé části byly trochu přitažené za vlasy). Nutno podotknout, že některé postavy byly vyloženě nasírací (na tebe se dívám Eve).

Celkové zakončení také nebylo špatné, byť celý příběh skončil tak nějak "hrdinsky" či jak to nazvat.

I tak se u mě jedna asi o nejrychleji přečtenou sérii, což už samo o sobě nejspíš něco vypovídá. :)

Jaehyun
10.05.2024 5 z 5

Skvěle zakončená série. Těch prvních 100 sice stran nebylo tak napínavých jako zbytek knihy, ale pak už to byla opět samá akce, hádanka a šifra. Jen oproti předchozím dvoum knihám nebyly šifry, podle mě, tentokrát tak zajímavé. Opět ale musím ocenit krátké kapitoly, čtivost a to, že každá kapitola je nabitá k prasknutí.

S Eve jsem se nepletla, když se objevila u brány, napadlo mě, jestli to není jen nějaká lest, zvlášť když jsem viděla jaky má vliv na Graysona. Konec byl za mě taky super, sice jsem čekala trochu jiný důvod, proč si Tobias Hawthorne vybral zrovna Avery, ale zklamaná jsem nebyla, dokonce ani z toho, jak nakonec se svým majetkem naložila.

Celou sérii hodnotím 5/5 a všemi deseti doporučuji. Určitě se k sérii ještě někdy vrátím, bavila mě víc než jsem čekala.

Alíček83
07.05.2024 5 z 5

Moje oblíbená série, zakončená posledním dílem, asi předchozí díly mě bavily víc, ale i toto se velmi dobře četlo. Mám ráda ty místnosti, kde se vždycky něco najde, další schovaná místnost nebo nějaká šifra. Tady mě naštval závěr, kdy rozfrcala, co nevydělala. Ale líbilo se mi, že si vybrala jen jednoho bratra a nestřídala je, jak tomu bývá. Těším se nadalší knihu od této autorky.

Poslední gambit, Kéž bys tu byl a další knižní novinky (46. týden)

12.11.2023

Ocenění knihy (1)

2022 - Goodreads Choice Awards (Best Young Adult Fiction)

Kniha Poslední gambit v seznamech

v Právě čtených10x